Zuzu1402 Zuzu1402 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vyprávění z pohledů více osob, kdy jsou v příběhu popsány vztahy v malém městečku Meziříčí, které se výrazně podepsaly na sledu událostí jedné rodiny. Velmi silný příběh, který člověka přiměje i k tomu, aby se na věci nedíval jen ze své perspektivy.

02.01.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

:) Česká klasika. Na střední škole nedoceněná.

17.10.2021 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Četla jsem několik knih a viděla i spoustu filmu s touto tématikou, ale tento příběh mne opravdu vzal za srdce. Výborně napsané, v některých pasážích jsem ani nedýchala, o to je to děsivější, že to vychází ze skutečného příběhu. Náročné, ale kvalitní čtení.

30.12.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha o holocaustu, kde však není většina knihy situována do koncentračního tábora.
Kniha je psaná jinak - krátké věty, které čtenáře hodí do prostředí a atmosféry. Místy příjemně květnatý jazyk. O holokaustu už jsem něco načetla, ale u této knihy jsem si musela dát občas pauzu a jen jsem pár minut někam zírala a přemýšlela. Kniha o přátelství, před-válečné i po-válečné době, síle osobnosti a přijmutí sebe sama v novém světě...

27.08.2023 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Čtivé, napínavé. Ukazuje křehkost lidských vztahů, že je dobré nedívat se na problémy jen ze své perspektivy a že společné zlo semkne i ženské rivalky. Chvilku jsem si musela zvyknout na styl, jakým je kniha psaná, ale stojí to za to. :)

12.12.2021 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvělý příběh, napínavé, vtáhne člověka do příběhu.

12.10.2021 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Plné naděje, snů a přesto smutné, duševní posun Anne za dobu pobytu v Zadním traktu je až neuvěřitelný.

08.08.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Velmi čtivé, chvílemi jsem si říkala jo, todle se mohlo stát, chvilkama, že todle asi ne. Knihy jsem měla po přečtení 14 dní plnou hlavu. Každý si v tom najde to své a musí si o tom popřemýšlet sám.

12.12.2021 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Příběh několika rodin a lidí, které spojuje jedno město, tragický příběh a mnoho tajemství.
Nápad dobrý, ale myslím, že příběh mohl ještě o něco víc vygradovat.
Nejedná se v mých očích o náročnou literaturu.
Kniha se čte dobře, ale jedno přečtení stačí. Nicméně se po přečtení cítím trochu prázdně.

22.10.2021 4 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

z počátku jsem byla zmatená ze jmen postav - Nána, Nedomlelka, Nedomlel, Smrž, Smržová, Manka, ale postupně to začalo dávat smysl. Děj graduje a čtenář s napětím čeká, kdy už to přijde. Je smutné, kam hodného, možná až naivního muže nedobré ženy dokázaly přívést.

17.10.2021 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Čtivé, máte pocit, že je jasné, jak to dopadne, ale nejspíš se budete mýlit. :)

01.10.2021 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Nenáročné čtení, neurazí.

22.07.2020 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha mne moc nebavila, ale dočetla jsem ji. Slabší kousek, Hledání Aljašky či Hvězdy nám nepřály se čtou lépe.

29.06.2020 2 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Vyprávěné formou rozhovoru. Pohled na tábor z "lepšího" postavení, kde ale byli lidé sonderkommanda v denním kontaktu s mrtvými, pomáhali jim se svlékáním před plynovými komorami,.... Určitě stojí za přečtení.

28.01.2021 5 z 5

Čas ani myš nezastaví Čas ani myš nezastaví Michael Hoeye

Život obyčejného myšáka hodináře se změní na detektivní pátrání. Léčky a intriky jsou zkrátka v každém světě. Nenáročné, ale zábavné čtení. :)

30.12.2020 4 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Příběhy, u kterých se člověk zasměje i nahlas. Obyčejné
životní příběhy napsané neobyčejně. Doporučuji.

12.11.2017 5 z 5

Z ticha Z ticha Mireya Soriano

Kniha je psaná jinak, než by se dalo očekávát. Kniha nepopisuje chronologicky události tragédie. Naopak je rozdělena na témata, která jsou popisována a rozebírána z perspektivy člověka přežívajícího nehodu letadla. Objevují se zajímavé myšlenky, které však protínají krize, neúspěch a další rány osudu dotýkající se všech přeživších. Z knihy je cítit vřelost a síla přátelství, která všechny spojuje.

16.04.2023 4 z 5

Všichni mí pacienti kopou a koušou Všichni mí pacienti kopou a koušou Jeff Wells

Lehká literatura, barvitě a zábavně sepsané příběhy z veterinární praxe jednoho veterináře.

05.08.2021 5 z 5