Čas ani myš nezastaví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružství Hermuxe Tantamoqa Úsměvná americká fantasy o obstarožním myšákovi-hodináři, který se pro lásku pouští do boje s "hlodskou" mafií. Hermux je usedlý konzervativní myšák, který se pilně věnuje své hodinářské živnosti a volný čas poklidně tráví péčí o svou domácí berušku. Až jednou ho navštíví pěkná myš Linka, dobrodružka a letkyně. Přinese do opravy hodinky a prosí, aby to bylo rychle, ale pak si je nevyzvedne a místo ní přichází odporný, pochybný potkan. Hermux je přesvědčen, že je Linka v nebezpečí a pouští se do pátrání. Zaplete se do nebezpečného dobrodružství a dostává se mezi zloděje, špiony a vrahy. Ve hře není nic menšího než tajný vzorec séra věčného mládí. Z takového objevu by mohlo mít užitek celé hlodstvo, ale chce jej pro sebe získat zločinný krtek, jinak lékař a mafián. Hermux ve stopách Linky proniká do jeho zkrášlovací kliniky, aby ji zachránil... Z personifikace hlodavců všeho druhu autor vytěžil docela milou jazykovou komiku: psal pěkným tlapkopisem, nebyl ve své srsti apod....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22191/cas-ani-mys-nezastavi-22191.jpg 4.146
Série

Dobrodružství Hermuxe Tantamoqa 1.

Žánr
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Euromedia, Knižní klub
Orig. název

Time stops for no mouse, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Čas ani myš nezastaví

Přidat komentář
myelka
15.07.2017

Moc příjemná kniha, roztomilá, uvolněná, hezký příběh. Ideální po náročnější předchozí četbě ;)

Falquar
17.02.2017

"Čas ani myš nezastaví" je prvním dílem vtipné, nápadité a neskutečně (rozto)milé trilogie, která rozhodně patří k tomu lepšímu z odpočinkové četby. Třebaže zápletky všech tří dílů jsou do jisté míry předvídatelné, ničemu to nevadí; čtenář se může přesto rozplývat nad krásnými "pomyštěnými" průpovídkami (hraboško skákavá; není všechno plíseň, co se zelená; vohryzdá; hlodiště;...), hojnými popisy jídla (Hermux je sympatický jedlík a jeho prostřednictvím vypadají i ty mšice v rosolu k zahryznutí) a bravurně vyvedenou pohodovou atmosférou - jde o přesně takový ten typ literatury, která sice netříbí mysl, ale zato spolehlivě povznese duši. Doporučuji všemi deseti, a nejen milovníkům myšek.

Marthas
06.08.2014

Když kniha před lety vyšla, a já si jí přečetla, velmi se mi líbila, po dlouhé době jsem si jí chtěla přečíst znovu ale už jsem se do ní nedokázala začíst, takže je to pravděpodobně knížka na jedno přečtení, i když velmi kvalitní!!

Vlocka
20.07.2012

Čas ani myš nezastaví je jedna z těch zajímavých knížek. V "dospěláckém" ději tu vystupují zvířata. Pamatuji si, jak mi v knihovně tuto knihu nechtěli půjčit, protože mě ještě kvůli věku měli vedenou pod dětským oddělením :) První díl byl z celé série nejlepší, ale ostatní nejsou za prvním dílem vůbec daleko:) Rozhodně můžu doporučit, pokud chcete něco lehce originálního:)

kapllu
04.01.2012

Hermux je naprosto úžasný, sýružel jen vymyšlený...

Márinka

Opět jeden z mých oblíbených "zvířecích" příběhů.

Štítky

americká literatura myši zvířata dobrodružství humor prvotina

Autor a jeho další knihy

Michael Hoeye
americká, 1947

Kniha Čas ani myš nezastaví je v

Přečtených75x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených4x
Knihotéce21x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x