Zuzkanka Zuzkanka komentáře u knih

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Verna jsem si chtěla přečíst už delší dobu, abych si odškrtla jednoho velkého autora a poznala i něco "nového". K této knížce jsem se dostala díky výzvě a musím říct, že jsem se s tím obrovsky trápila.. Sekce, kde se odvíjel děj a bylo "o čem" číst, tak se mi četla dobře, ale těch x desítek stran, kde se vyjmenovávají různé druhy podmořských živočichů a řeší ty vědecké záležitosti, mě opravdu nudily a ke konci jsem tyto encyklopedické sekce prostě přeskakovala..
Samotné postavy mě extrémně nepopouzely, i když jak píše HerrPilot, tak musím souhlasit.. Aronnax všudybyl, Conseil byl jak nějaký sektář a Ned Land byl asi jediný normální (aspoň dle mých měřítek :D). U samotného kapitána Nema jsem čekala trochu víc poodkrytí té tajuplnosti okolo něj a zklamalo mě, že "Žil" to nechal pouze v rovině nic moc vypovídajících indicií.. Z tohoto pohledu mi to přijde být nedotažené do konce aneb jako když si ho navnadíte a v tom nejlepším vás "začne bolet hlava"...
Mám teď trochu jiné čtenářské plány, ale možná mu dám druhou šanci, pokud se naskytne nějaké výzvové téma, do kterého by zapadal s nějakým svým dalším dílkem.

31.12.2018

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Občas mám pocit, že některé pasáže jsou zbytečné roztahane a příliš popisné.. Obzvlášť neustálé popisování vzájemného vztahu J&C. Víc se mi líbila dějová linka Rogera a Brianny a druhou polovinu knihy jsem přečetla během víkendu. Oceňuji přiblížení životních poměrů daně doby ať už v Evropě, Americe a nebo na moři.. Nicméně osobně nejsem moc fanda do americké historie a Ameriky obecně a z dalších dílů mám obavy, protože neustále válčení amiku mě zrovna nepritahuje, takže četbu Hořícího kříže si ještě promyslím.

26.11.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka mě úplně pohltila. Moc zajímavé téma a a zejména ze začátku se mnou cloumal vztek a jsem ráda, že jsem nemusela žít v té šíleně komunistické době.. Kolik zla a utrpení dokáže způsobit jeden zakomplexovany chudák.. A ještě se sebou je spokojený..
Celý děj knihy, kdy Dora rozpleta pečlivě strezene tajemství, jsem četla plně zahloubana a stránky ubyvaly jak nic.. O to smutnější jsem teď, když jsem knihu dočetla a o happy endu se zrovna mluvit nedá..

05.10.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Po Vazce v jantaru, kterou jsem měla rozectenou asi půl roku, jsem tento díl prelouskala během 14ti dní. Od seriálu se knížka lišila, takže o to to bylo zajímavější.

21.09.2018 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Díky Čtenářské výzvě jsem si knihu koupila a přečetla.. Nějak mě netáhne číst knížky, které nám lili do hlavy ve škole v literatuře a tak se těm starým kouskům cíleně vyhýbám a proto by mě nenapadlo, že toto někdy budu číst. Jsem ráda, že jsem to udělala. Už dlouho mě knížka nezaujala natolik, abych ji přečetla za tři dny..
Zpočátku mě děj zaujal tím tajemnem a musela jsem číst a číst, abych tomu přišla na kloub.. Nicméně druhá část knihy už mě trochu "deptala" nejen tím, jak na sebe byli všichni zlí, ale už mě to neustálé vzdychání a utíkání tam a zpátky trochu nudilo. Ke konci mě štvala už i samotná paní Deanová, která ve formě vypravěčky ze sebe dělala pomalu světici, ale taky mě místy dost prudila, jak se do všeho montovala..
Co se týká samotného Heathcliffa, tak se není moc čemu divit, pokud měl takové dětství jaké měl, ovšem asi bych se snažila využít svůj život trochu jinak..
Knížka určitě stojí za přečtení, ale vracet se k ní už asi nebudu.. Neměla jsem po ní dobré spaní :)

22.08.2018 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Zajímavá myšlenka, nad kterou je potřeba se zamyslet.. Nicméně Šifra to není a už ani nebude.. Na druhou stranu mnohem lepsí, než Ztracený symbol, který mě vyloženě vytáčel.. Co se týká Inferna, tak se dobře četlo, občasmě unavovaly zdlouhavé popisy, byť ráda cestuju aspoň "prstem po mapě". Když jsem knihu dočetla a osvětlila se celá situace, tak jsem si říkala, že mi tam nějaké věci absolutně neseděly.. Ale jsem líná na to, vracet se zpátky a studovat, jak to ten Brown napsal, jestli jsem tupá já a neumím pořádně číst nebo jsem to jen nepochopila.. Anebo se do toho zamotal Brown sám (případně překladatel?) Nevím, každopádně 4* a prosím další román z evropské půdy..

03.03.2014 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Vzhledem ke zdejším komentářům jsem s ní začala jako s první. Než jsem Tě poznala čeká na svou chvíli, takže doufám, že mé nadšení bude gradovat. Nejsem na čtení romantických knížek, ale čas od času neuškodí.. A kdy jindy, než právě v šestinedělí. Musím říct, že mě knížka opravdu pohltila. Děj z roku 1960 jsem doslova hltala a s napětím očekávala, co bude dál.. Když se autorka vrátila zpátky do "současnosti", byla jsem až zklamaná, že nevím, jak to bylo dál.
Ke konci i slza ukápla. Člověk tušil, jak by to mohlo dopadnout, ale dokud nepřečetl poslední list, tak si jistý být nemohl :)

03.03.2014 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Knížku jsem si koupila dřív, než jsem si přečetla zdejší komentáře. Chtěla jsem si po dlouhé době přečíst něco utopicky romantického aa podle masivní reklamy na skvělý bestseller to vypadalo, že Já a pan Darcy je ta správná volba. Bohužel opak je pravdou.. strašně předvídatelný děj, kdy je vám hned jasné, že arogantní Spike bude panem Darcym dnešní doby a že to bude láska jak trám a další okaté vyústění životních situací ostatních hrdinek.. absolutně nechápu, na čem autorka při psaní této knížky jela, protože "zjevování se" pana Darcyho v určitých pasážích jako reálné osoby mi přijde být jako maximálně stupidní pokus o rádoby zajímavé propletení děje.. kdybych nebyla nucená čekat 8hodin na letisti, tak bych s touto literární hrůzou sekla asi daleko dřív, ale naneštěstí jsem měla jedinou knížku po ruce právě tento skvost..

06.11.2012 odpad!

Dům snů Dům snů Pauline Gedge

Moc pěkná knížka. Dobře se četla a kdybych mohla, tak ji přečtu během jednoho dne :) Už jsem zvědavá na pokračování.

31.05.2012 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

dobrá oddechovka, nic náročnýho, jen mi docela vadilo to neustálý vzdychání nad tím, jak se děsně dlouho neuvidí, když šlo o pár dní apod.. Tyto knížky bych doporučila asi spíš osobám do cca 20ti let. Mně už nějaký to vzdychání a naříkání nad tím, že HO neuvidím týden - čtrnáct dní, přijde být směšný.. ale jinak na odreagování ok a čekám na další díl, nicméně ne tak netrpělivě, jako jsem čekala třeba na pottra a další seriály, kde jsem byla jak na trní, co se bude dít dál...

01.11.2011 4 z 5

Milenci a hazardní hráči Milenci a hazardní hráči Jackie Collins

částečně mi to připadalo, jako kdybych opět četla Lucky. Je to v podstatě z prostředí hvězd, kde se vše točí kolem peněz a sexu. Náročnější čtenáře asi moc neosloví, ale jako oddechovka dobrý.. :)

18.10.2011 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

knizka se cetla velmi dobre, jen jsem nekdy mela pocit, jestli to spis neni literaura pro pubertaky.. V mych 25letech jsem si obcas pripadala, ze ctu romanek ve stylu Lenka Lanczova, ale jako oddechova literatura je to povedene dilo. Neni to nic narocneho a na zahnani chmur urcite doporucuju..

04.10.2011 4 z 5

Ptačí vodopády Ptačí vodopády Wilbur Smith

Ze začátku mě vůbec nebavila, když se začalo mluvit o komunistech, tak se mi začaly ježit vlasy na hlavě, ale jakmile se Mark dostal ke generálovi Courtneyovi, tak knížka začala mít spád a potom jsem ji s drobnými výkyvy doslova hltala. Bez servítek popisuje život ve své době a to nejen mezi lidmi, ale i v drsné přírodě, kde je vše jen boj o přežití.

30.09.2011 4 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Krásné čtení o drsných podmínkách života minulého století s nepříliš otřelým námětem a romantikou.. Určitě doporučuju všem..

14.09.2011 5 z 5

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Kniha mě jen utvrdila v tom, co jsem si už dávno myslela.. :) Něco na tom opravdu bude... Vřele doporučuji..

26.02.2011 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Podle zde uváděných komentářů jsem očekávala bombu, ale nějak mě to extra neoslovilo. Není to špatné, ale čekala jsem víc.. uvidíme, co přinese druhý díl..

03.02.2011 4 z 5

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

tato knížka mě tak trochu zklamala. Byla jsem u ní naštvaná a četla jsem ji proto, že většinou knihy nenechávám nedočtené. Ale děsně mě štval děj, protože s popisovanou situací nesouhlasím.

16.01.2011 3 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Napínavý román se špetkou romantiky. Vřele doporučuji :)

Kletba svitků Kletba svitků Barbara Wood

Knížka se mi moc líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ponořila jsem se do děje a jako bych sama procházela popisovanou krajinou a dějem. Barbara Woodová mě touto knížkou dostala a od té doby je jednou z mých oblíbených spisovatelů.. :)

Zelený skarabeus Zelený skarabeus Philipp Vandenberg

Knížka se mi moc líbila. Měla spád a napětí nechybělo na žádné stránce. :) Překvapivě překvapivé rozuzlení.