zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Jako audiokniha perfektní, ale po přečtení Krakatitu bych knižní podobu Továrny na absolutno nedala.

27.06.2018 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Kniha přečtena za dvě hodiny. Tím že je to komiksové zpracování a zkrácená verze stránky ubíhají jak na běžícím páse. Ilustrace se moc povedly. Obdivuji myšlení 13ti leté holky, já a mí vrstevníci jsme byli ve 13ti letech na úplně jiné úrovni. Byla tak strašně vyspělá a citlivá...opravdu to neměla jednoduché, a ještě ke všemu byla válka proti jejímu lidu.

09.05.2018 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Moc mě to nenadchlo. Čekala jsem pořádný drama a ono nic. Čtení se táhlo neskutečně dlouho. Přišlo mi že kniha je jen o tom jak jedna žena obviňuje druhou, nic jinýho.

15.04.2018 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Takové vleklé, nezáživné. Začetla jsem se až ke konci knihy.

26.03.2018 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Tuhle knihu jsem "zhltla" za pár dní. Úplně mě pohltila. Četla jsem všechny tři díly a nelituji. Naprosto úžasná kniha. Je to sice určeno pro náctileté, ale já jsem si ji oblíbila. Pořádně napínavé, strašidelné, prostě pecka. Doporučuji přečíst.

30.01.2018 5 z 5

Doktor Pascal Doktor Pascal Émile Zola

Pro mě nejlepší kniha ze ságy Rougon - Macquart. Doktor Pascal, i když měl dítě se svojí neteří, je snad jediný normální člověk z téhle rozsáhlé rodiny. Nehoní se za penězi a slávou jako jeho matka. Nepije jako Gervaise, neangažuje se v politice jako Eugen, nehoní se za snem velkého umělce jako Klaudius, není vyvrhel, špína a hnus jako Nana. On jediný prokoukl celou rodinu, sepsal dědičné vlastnosti.

02.11.2017 5 z 5

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

Skvělá kniha. Už jsem ji četla dvakrát. Paříž rozdělená na dva druhy lidí, "tlustí" a "hubení". Líbí se mi i barvitý popis tržnice a prodavaček v něm. A nechybí zde ani ženské intriky a pomluvy.

02.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, během tří dnů přečteno.

25.10.2017 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Naprosto úžasná kniha. Ta mě teda dostala. Chvílemi jsem se opravdu bála. Asi nejlepší kniha od Darcy Coates.

26.08.2023 5 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Nezaujalo, těžké čtení.

04.05.2020 2 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Skvělá kniha. Jak moc Alici rozumím.

26.11.2019 5 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Není to špatný, ale nenadchne. Jen ten konec je divně useknuty.

16.07.2019 4 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Není to špatný román, ale můj šálek kávy to není. Hned na začátku jsem se ztrácela v postavách kdo je kdo. Moc postav, moc příběhů, které se navzájem propletaji.

18.06.2019 2 z 5

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Jako vždy super "haselovka". Trochu drsnější ráz.

18.06.2019 5 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Bože, to byla sračka. Ani jsem to nedočetla, to se prostě nedalo. Děj je absolutně nezajímavý, žádné napětí, drama.

15.05.2019 odpad!

Paní z námoří Paní z námoří Henrik Ibsen

Rychle přečteno.
Hlavní postava Ellida (která mě děsně štvala) by potřebovala proplesknout, jedna z dcer taktéž. Učitel se chce oženit se svojí studentkou, ta si ho chce vzít jen proto, aby unikla všednosti a nudě.....zkrátka zajímavá rodinka.

06.03.2019 5 z 5

Jména čísel Jména čísel Hans-Joachim Lang

V této knize jde jen o navrácení identity pár mrtvých těl, které měly sloužit vědě. Proto mě kniha přišla nudná, nezajímavá. Fakta fakta. Avšak práce autora je obdivuhodná.

25.02.2019 1 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Pro mě byla kniha nudná, nezáživná. Není to psáno formou životopisného románu, jen fakta, výpovědi lidí, kteří přišli do styku s Olgou, psychiatrické posudky.

16.01.2019 1 z 5

Domeček pro panenky (Nora) Domeček pro panenky (Nora) Henrik Ibsen

Čekala jsem trochu větší dráma a ono nic. Jinak krásná kniha, je tenká, takže nezabere moc hodin čtení.

09.01.2019 5 z 5

Krása a krev rodiny Borgiů Krása a krev rodiny Borgiů Sarah Dunant

Skvělá kniha. Tenhle rod mě fascinuje, mám o nich přečtenou kdejakou knihu, shlédnutý seriál.

12.11.2018 5 z 5