zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Úžasná kniha. Moje nej. Doporučuji přečíst, je tenká, takže to zvládnete za jeden den.

25.01.2018 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Naprosto úchvatná kniha. Přečetla jsem ji během pár dní. Po přečtení téhle knihy se úplně děsím Alzhaimmer. Obdivuji jak se s tím Alice vypořádala, tohle bych já nedokázala.

02.11.2017 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Naprosto úžasná kniha. Začátek byl dost těžký až nudný, prostě o ničem, takové ty prázdné popisy. Naštěstí to bylo jen pár stránek.

17.08.2017 5 z 5

Tři zlaté klíče Tři zlaté klíče Petr Sís

Naprosto úžasná kniha pro děti. Moc krásné ilustrace.

03.09.2023 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Naprosto úžasné. Knihy od p. Kariky mám ráda, ale tohle byla úplná bomba. Ne že by se člověk u toho krásně bál....člověk je u čtení priposrany strachy. Napínavé od začátku do konce. Příběhy se krásně prolínají.

23.07.2023 5 z 5

Život Toulouse-Lautreca Život Toulouse-Lautreca Henri Perruchot

Krásně napsané. Malíř malým vzrůstem, ale s velkým talentem. V knize se přenesete do nočních podniků , kabaretu, budete se opajet nočním životem, uměním, tancem, silným absinthem, ženami. S prostitutka se Henri cítil spřízněný.
Malovat začal už v 15 letech, tehdy to byly ještě koně, psí, jezdci, až později ho uchvátila Paříž, hlavně Montmartr.
Škoda, že zemřel tak mladý.

29.11.2021 5 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Tak trochu Šifra Mistra Leonarda. Záhady, šifry a mrtvoly. Pro mne nudný popisy architektury kostelů a kapli. Pro milovníky architektury ideální román. Zajímavé a napínavé byly až poslední stránky.

04.06.2021 2 z 5

Cesty dharmy (Základy tibetského buddhismu) Cesty dharmy (Základy tibetského buddhismu) Khenpo Karthar Rinpoche

Kniha popisující základy tibetského buddhismu pro úplné začátečníky. Pojednává o třech vozech budhistickeho učení, hinajane, mahajane a vadzrajane.
Není to žádné lehké čtení k odpolední kávě. Člověk se musí do toho pořádně ponořit. Za mě dobrá kniha o buddhismu.

16.04.2021 2 z 5

Ilustrovaná bible Ilustrovaná bible neznámý - neuveden

Krásné zpracování Bible pro děti plně nádherných ilustrací.

13.02.2021 5 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Příliš zdlouhavý popis krajiny. Dej nezazivny, nudný.

06.09.2020 1 z 5

O kapybaře, která chtěla létat O kapybaře, která chtěla létat Iva Vyhnánková

Nádherné ilustrace. Krásný příběh o přátelství.

16.05.2020 5 z 5

Podivná medicína Podivná medicína Nathan Belofsky

Zajímavá historie lékařství. Belofsky vyvolává hrůzu a veselí současně. Lékaři většinou nadělal více škody než užitku. Kniha při které vás ohromí hrůza a chvílemi se vám bude chtít zvracet.

20.04.2020 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Přečteno za pár dní. Kniha vás vtáhne do děje už od začátku. Neuvěřitelný příběh dvou malých děvčátek. Kde se bere tak velká síla k životu u malých dětí? Doporučuji! Rozhodně lepší než Mengeleho děvče, které o něm ani moc není.

13.08.2019 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Přečteno za tři dny. Úžasná kniha a další silný příběh. Tentokrát žádné rozebíráni každého dne v KL. Většina knihy se zabývá životem rodiny Weissovy před deportaci, což neubírá knize na dramaticnosti. Rodina se několikrát rozdělila aby se zase mohla dát dohromady. Překvapilo mě, že všichni z rodiny až na malou sestru přežili. Nepočítám strýce, tety a sestřenice s bratranci, kteří bohužel zahynuli. Opravdu stojí za to si knihu přečíst.

13.08.2019 5 z 5

České nebe České nebe Alena Ježková

Skvělé čtení, člověk se něco dozví o svatých. Kniha se mi moc líbila.

15.05.2019 5 z 5

Salambo Salambo Gustave Flaubert

Vlastně ani nevím o čem to bylo. Nezáživné. Nějak jsem se ztrácela v těch jménech, nevěděla jsem kdo je kdo.

25.01.2019 3 z 5

Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Patricia Posner

Snad na prvních dvaceti stranách je rozebrána "struktura" IG Farben. Opravdu nezáživné. Pár stránek se konečně věnuje dr. Capesiovi a jeho práci v Osvětimi. A od půlky knihy až do konce jde jen o soudní proces s doktorem. Pro mě není knížka vůbec čtivá, bohužel jsem ji ani nedočetla. Její pozitivum je, že jsem se dozvěděla zase nějaké nové informace. Vůbec jsem neznala dr. Capesia a už vůbec jsem nevěděla že dělal selekce. Zase o něco chytřejší :-)

28.09.2018 2 z 5

Nina 71978 Nina 71978 Vilém Pelc

Žádný román nečekejte. Jedná se o stručnou, ale i tak dojemnou, zpověď. Nina byla statečné dítě, všechno ustála. Chudák ani po válce neměla klid. Nikdo ji neřekl že má nárok na odškodné, takže zůstala úplně bez peněz. Teta se strýcem byli hodní, ale raději ji šouply do sirotčince než aby si ji nechali doma. Nakonec si přece jen vybojovala krásný život po boku manžela ve Švýcarsku. Děti nikdy neměla, to bylo její vlastní rozhodnutí.

19.09.2018 5 z 5

Láska, duše a francouzská kuchyně Láska, duše a francouzská kuchyně James F. Twyman

nuda, nuda a zase nuda. No, já na tu ezoteriku nejsem. Už od dvacáté strany jsem to četla s velkým přemáháním. Stejně jsem ji nedočetla, to se fakt nedalo.

21.07.2018 odpad!

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

tak tahle kniha mě chytila za srdce, nádherný příběh. Čest jeho památce.

21.07.2018 5 z 5