Zuzíček77 Zuzíček77 komentáře u knih

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Třetí případ Anny a Pavla a za mě tedy nejslabší, ovšem odehrává se v hezkém zátiší. Líbí se mi, jak to k sobě hlavní hrdiny táhne. V této knize jsou desetiletá skrytá tajemství i bitva s minulostí. Oddechovka se vším všudy, opět kniha na čtivá nenáročná. Nutí mě to číst další díly takže hurá na něj.

10.03.2024 4 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

U téhle knihy mě v první řadě uchvátila obálka, ta je tak nádherná. Ovšem příběh také neměl chybu. Na začátku byla taková pomalejší ale pak se rozjela a bylo to něco. Lie jsem celou dobu fandila, jsem ráda, že odjela do Berlína kde si kolem sebe našla super lidi, ani tak to ale nebyla procházka růžovým sadem. Cestu jí zkříží Noah a ten je za mě úplně skvělý. Kniha se četla dobře byla to taková jednohubka, příběh se mi opravdu moc líbil, a postavy v něm také.

FadeAway FadeAway Anabelle Stehl

Super námět na knihu, v dnešní době kdy podcasty letí. Opět tady máme silný příběh, který je o velmi těžkém tématu. Přijde mi, že tento díl je lépe zpracovaný a hlavně u něj bude člověk dost přemýšlet. Není to úplná oddechovka na jedno slupnutí. Kyra má za sebou traumatickou událost a v Berlíně chce studovat psychologii. Do cesty se jí připlete Milan, kluk který zná její tajemství ohledně podcastu. Milan je milý, přátelský a cílevědomý. On ale žije hlavně pro házenou a to je právě problém. Oba jsem si hned oblíbila, s Kyrou už jsme se setkaly v prvním díle a těšila jsem se na její příběh. Konec knihy byl skvělý a tam už nezůstane oko suché. Epilog mě rozsekal ještě více takže hurá na třetí díl s Miriam. Opět musím vyzdvihnout nádhernou obálku knihy.

10.03.2024 5 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Máme tady třetí a poslední díl z této série. Do Seattlu přijíždí Zoe, mladší sestra Coopra, která už dlouho utíkala před strašným zážitkem z minulosti. Stěhuje se k bratrovi, kde se uvolnil pokoj. Její nový spolubydlící je Dylan, přátelský ale dost uzavřený kluk, který skrývá tajemství. Zoe je pro mě silná holka, a smekám před její odvahou vydat se do města kde se stalo něco hrozného. Dylan potetovaný hezoun, který to také neměl lehké i když za to nemohl nikdo jiný. Vystoupit ze své komfortní zóny není lehké. Oba příběhy jsou dost silné a klobouk dolu před oběma. Byla to opravdu povedená série, se super lidmi a ještě ke všemu nádhernými obálkami. Myslím, že se k ní někdy vrátím.

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Tak tato kniha mě velmi překvapila vůbec jsem nevěděla co od ní mám čekat. Byla jako dárek od knihy Dobrovský v podobě e-knihy. V první chvíli jsem se v ní trochu ztrácela, než jsem pochopila jak je psaná, ale pak mě ten příběh ohromil. Všechny charaktery postav se mi moc líbily. Měla jsem tolikrát zlomené srdce a slzy na krajíčku. Dělo se tam toho tolik, že se člověk ani chvilku nenudil. Spousta postav s propletenými osudy. Je to už nějaká doba co jsem tuto knihu četla a pořád jí nemůžu dostat z hlavy. Určitě se k ní ještě vrátím.

Odstín smrti Odstín smrti Bianca Iosivoni

(SPOILER) Tak na tenhle díl jsem se opravdu těšila, opravdu jsem byla zvědavá jestli Shaw dodrží slovo a dokáže Roxy zachránit. Bylo skvělé se opět potkat lovce z předchozích dílů. Děj byl opravdu skvělý, nakoukly jsme do podsvětí které bylo dost děsivé. Vydaly jsme se se Shawem na spoustu míst a klobouk dolů za vše co udělal. Kniha tak rychle utíkala, najednou obrovská akce, zvrat a konec a já zůstala s otevřenou pusou na poslední stránce. Měl by být ještě poslední díl a já už ho nutně potřebuju mít v ruce. Lovci jsou moji oblíbenci

09.03.2024 5 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

(SPOILER) Zajímavě pojatá kniha, je to zase trochu jiného. Tessa se mi moc zalíbila, už jen tím, že jako herečka nebyla nějak přehnaně namyšlená. Samozřejmě nasazovala hereckou masku a za to má můj obdiv. Neumím si totiž představit jak náročné to musí být, i když je vám fakt na nic pokouší se o vás panická ataka, tak nasadit úsměv a fanouškům rozdávat podpisy a selfie. Tessy příběh mě velmi zasáhl bylo mi jí opravdu líto a přála jsem si ať už má klid a je šťastná. Cole si mi taky moc líbil a příběh jeho rodiny mě pro změnu vytáčel, teda spíše chování rodiny k němu a Jo. Dějová linka se mi moc líbila, akorát chvilkami mi to přišlo zbytečně zdlouhavé. Asi bych to nepotřebovala číst znovu, ale stále si myslím, že příběh je to moc pěkný.

09.03.2024 4 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

(SPOILER) Lily, která po zranění utíká z New Yorku do Faerfaxu, nás přivede zpět k mé oblíbené partě. Příběh mě okamžitě pohltil a nepustil. Lily jsem si zamilovala od prvních řádků, je to silná holka co se chce po ztraceném snu postavit zase na vlastní nohy. Chce utéct jak před tancem, tak i před falešnými kamarádkami a bývalým přítelem. Nechce žádného kluka ani se s nikým přátelit. Osud to však chce jinak když ji na univerzitě nastěhují k Julianovi, který střída holky a nikdy nechce vážnou známost. Juliana již známe z předchozího dílu, stejně jako zbytek party. Tento díl se mi líbil ještě o kousek více než díl první. Kniha je moc hezky napsaná a na to, že má tolik stran mi ani nepřišla zdlouhavá, jelikož tam byla pořád nějaká akce.

09.03.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

(SPOILER) K této knize jsem se dostala jen díky Unesené dědičce na kterou jsem všude viděla reklamu, později jsem zjistila, že je to až druhý díl ze série. Tah byl tedy jasný koupit si i první díl. A musím říct páni, to byl mazec. Nečetla jsem anotaci, takže jsem neměla vůbec tušení do čeho jdu. Kniha se do mě zakousla a nechtěla jsem ji ani na chvilku pustit z ruky. Příběh byl skvěle pojatý, od všeho tam bylo něco a příběh svižně odsýpal. Tyto mafiánské knihy mají prostě něco do sebe. V knize musím vyzdvihnout postavu Aidy, líbilo se mi, že z ní spisovatelka udělala kus ženský s křivkami.

Z knihy:
„Ať jsou tvé plány temné a neproniknutelné jako noc. A až se vydáš na pochod, udeř jako hrom."

20.05.2024 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Tuto knihu jsem měla jako dárek v e-knihovně od Knihy Dobrovský. Úplně jsem nevěděla co od ní mám čekat, ale říkala jsem si, že thrillery mám ráda tak jí dám šanci. Od této spisovatelky jsem ještě nic nečetla a vlastně jsem si ani nepřečetla anotaci, byl to takový krok do neznáma. Musím uznat líbila se mi, chvilkama jsem teda byla trochu ztracená, jelikož je to psané z pohledu tří osob. Orientace v tom kdo je kdo a co se komu děje byla náročná, ale když už jsem se do toho pak dostala tak jsem si ten příběh opravdu užila. Příběh je velmi zajímavě zpracovaný a je místy i překvapivý. Kniha se jinak četla dobře a děj rychle ubíhal. Strhávám pouze jednu hvězdu a to pouze za to, že mi ta orientace v postavách trvala docela dlouho.

19.04.2024 4 z 5

Láska Láska Geneva Lee

(SPOILER) Třetí díl, který prožíváme s Alexandrem a Clarou byl za mě jednoznačně nejlepší. Děje se zde spoustu věcí, který by normální člověk nechtěl zažívat. Kniha obsahuje spoustu napětí, dramatu i rozuzlení. Příběh je moc hezky napsaný akorát mi přišlo, že ke konci je to takové moc rychlé a spoustu věcí chybí k rozčarovaní úplně všeho, například jestli tedy opravdu s Danielem někdo spolupracoval. Kniha se četla dobře, sexu už trochu ubylo což pro mě byla příjemná změna. Musím ale říct, že jinak mi kniha přišla opravdu až moc podobná padesáti odstínům, je tam až moc podobností. Příběh mi to nijak nekazilo, akorát jsem se občas pozastavila a říkala jsem si aha tak tohle tam bylo taky. Musím ale uznat, že jsem si tuto ságu oblíbila jsou tam věci popsané tak do detailu, a to se mi moc líbilo. Už mám v knihovně i čtvrtý díl který je ovšem o Belle nejlepší kamarádce Clary.

Z knihy:
- Velká gesta jsou zbytečná, když během nich umřeš. Jestli jsi mě měl celou dobu tak rád, mohls mi to jen říct ty bastarde. (Alexandr)

- Nic u toho co se nám přihodilo, nás neporazilo. Nezničilo. Jen nás to posílilo. Nic bych bez tebe nezvládl. Tak mi už nikdy neříkej, že tě chci opustit. (Alexandr)

- Domov není místo, zlato. Ne pro mě. To ty jsi můj domov. (Alexandr)

08.04.2024 5 z 5

Až ti budu nablízku Až ti budu nablízku Bianca Iosivoni

Tato kniha je zajímavě pojatá ze světa gamerů a streamerů. Je to svět který je pro hodně lidí nepochopený. Parkera už známe z předchozího dílu a tak mě zajímal i jeho příběh. Příběh j to opravdu krásný i když chvílemi se mi zdál zbytečně zdlouhavý ale přesto byl děj napínavý. Byl to opravdu hodně romantický romantický příběh což jsem ani nečekala. obě postavy jsem si zamilovala a super číst knihy kde se vyskytují pohledy obou hlavních hrdinů. Knihu doporučím lidem, kteří mají rádi oddychovou romantiku. Jestli bude třetí díl určitě mě nemine.

Myšlenka z knihy:
Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i udělat.

28.03.2024 4 z 5

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

Příběh Nurie a Luíse mě zaujal trochu méně než první díl, ale knihu jsem dočetla a jsem za to ráda. Nurie mi byla sympatická v prvním díle, líbilo se mi, že je taková svá. V tomto díle mi chvilkami pila krev a zároveň mi jí bylo líto, že neměla ráda samu sebe. Luíse mi bylo moc líto i jsem chápala, že je protivný a mrzutý když je po tak vážném zranění. Dva nejlepší kamarádi od dětství, kteří se nějaký čas neviděli se znovu shledají. Líbilo se mi, že Nuria vzala vše do svých rukou a přinutila Luíse aby pokračoval v rehabilitaci. Kniha se čte dobře, dál prozkoumáváme krásnou krajinu, která mě uchvátila již v prvním díle. Autorka nám přiblíží více i rehabilitační prvky a sport který musí být opravdu krásný ale také nebezpečný. Prostředí ve kterém se děj odehrává je opravdu nádherný tak že u mě byl druhý díl jasná volba. Ještě chybí příběh o třetím z bratrů, tak uvidíme zda vyjde i třetí díl. Jinak celá parta je skvělá a líbí se mi, že se dál potkáváme se všemi z prvního dílu, a tak víme jak plynou jejich životy dále.

Myšlenka z knihy:
Můžeš si myslet cokoliv, ale pokud chceš znát pravdu tak se na ni zeptej.

28.03.2024 3 z 5

Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Gabriella Santos de Lima

Ani druhý díl úplně neuchvátil. Byl to hezký příběh ale nějak jsem se do toho nemohla dostat. Plus dávám opět za obálku a prostředí kde se příběh odehrává. Kniha se ale čte dobře, autorka píše moc hezky, že opravdu kniha utíká. Jako oddechovka to ale stačí.

24.03.2024 3 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

(SPOILER) Tato kniha mě zaujala jsou krásou obálkou, vlastně jsem ani nevěděla o čem je a stejně jsem jí koupila. Líbilo se mi prostředí knihy ve kterém se děj odehrává. Příběh je klasická romantika s překážkami. Dostáváme se zde na různá místa, to jsou za mě plusové body. Postavy jsem si také hned oblíbila, akorát ten děj mi přišel občas trochu zdlouhavý. Kniha se jinak četla dobře a celkem rychle. Jsem zvědavá co nám přinese druhý díl.

Myšlenka z knihy:
Nezáleží na tom, odkud přicházím nebo kam jdu. Důležité je, že stále kráčím.

24.03.2024 3 z 5

Ve snu Ve snu Anne Pätzold

Kniha je napsaná moc hezky. Už dávno nejsem cílová skupina, tak pro mě byla kniha trochu předvídatelná, ale i tak se mi líbila. Příběh tak pomalu plynul, až jsem se ocitla na konci. Oba hlavní hrdinové si získali mé srdce. Musí mít spoustu tajemství což není pro nikoho jednoduché. Je to taková oddychovka a příjemná změna ve smyslu, že tu nejde ani tak o chemii jako se pořádně poznat. Skončilo to otevřeně a tak jsem zvědavá co nás čeká v dalším dílu.

K zamyšlení:
I hvězdy jsou pouze obyčejní lidé, kteří touží po lásce a někdy i po normálním životě.

20.03.2024 4 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Musím přiznat, že od této knihy jsem čekala opravdu hodně. Autorka která si mě získala sérií After píše moc hezky. Bohužel tato kniha mě moc neoslovila. Přišlo mi, že se tak nějak moc táhne a nějak se tam úplně nic moc neděje, a když už se k něčemu schyluje tak je konec. Druhý díl až bude tak si asi přečtu ale jen, proto, že nemám ráda rozečtené věci. Na knize se mi líbí prostředí v kterém je to psané, zase je to něco jiného.

18.03.2024 3 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

(SPOILER) Byla to taková oddechovka, nebylo úplně nic extra ale bavilo mě to prostředí královské rodiny. V některých částech mi to připomínalo 50 odstínů šedi ale ve slabším provedení. Ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

14.03.2024 4 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

(SPOILER) Musím říct, že popravdě se mi na těchto knihách líbí ten koncept prince a obyčejné holky. Místy to opravdu připomíná 50 odstínu šedi i když trošičku jinak. Máme tady pár příjemných zvratů kde je člověk fakt naštvaný, že nemůže být chvíli klid. Příběh skončí otevřeně a když mě to nijak extra nenadchlo tak mě zajímá jak to dopadne.

14.03.2024 3 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Horory miluju, nejvíc ty které jsou podle pravdy. Tady úplně nevím, co napsat. Jako ano byly tam chvíle kdy člověku přeběhne mráz po zádech nebo se lekne ale pro mě to bylo slabší. Neříkám, že by kniha byla nějak špatně napsaná ale myslím, že by tam toho mohlo být více. Ale jinak se to četlo dobře.

10.03.2024 3 z 5