Zuzíček77 Zuzíček77 komentáře u knih

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Máme tady poslední díl s touhle super partou. Ani třetí díl mě nezklamal, děj tak svižně utíkal. Bála jsem se aby se tam například něco neopakovalo, ale ne dál to pokračovalo a bylo to napínavější a napínavější. Moje srdce plesá, že si Layla konečně vybrala mezi Zaynem a Rothem. Dalo se čekat jak celý příběh dopadne, ale cesta k tomu konci tedy byla opravdu trnitá a plná překvapení. Tuto sérii jsem si opravdu užila od prvního slova, až do posledního i přes to, že už dávno nejsem cílová skupina. Ráda se k ní vrátím.

Z knihy:
- „Proč musí vždycky záporáci vést odporně dlouhej monolog? Prostě přejděme k vraždění, ne?"

- „Já, Astaroth , korunní princ pekel, jsem do tebe zamilovanej, Laylo Shawová. Včera. Dnes. Zítra. Za stovky desítek let do tebe budu pořád zamilovanej a bude to stejně intenzivní dneska jako za deset let."

- „Nic na tomhle světě ani dole mě od tebe neudrží. Nic, Laylo. To je slib, kterej nikdy neporuším."

- „Když jsem tě držela v náruči a ty ses na mě jen pár minut po narození podívala, poznala jsem ten nejčistší druh lásky."

09.05.2024 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila. Nalákala mě jak reklama tak i anotace a obálka. Celkově je kniha napsaná moc hezky, podíváme se zde do školy na Aljašce s dívkou která vůbec netuší kam se to vlastně stěhuje. Bylo krásné číst o tak vzdáleném místě, na které bych se jinak nikdy nepodívala. Škola je popsaná do takového detailu až si člověk říká jestli tam taková škola opravdu není. Grace je obyčejná holka která přišla o rodiče a musí se přestěhovat za strýcem. Ovšem to neví, že na škole kde si myslí, že ji všichni nesnáší rozpoutá peklo. Jaxon, klasicky tajemný na první pohled hajzlík, jenže přesně tihle kluci mají něco do sebe. Na knize se mi ještě moc líbí, že je o více stvořeních. Druhý díl už na mě čeká a já se na něj neskutečně těším.

Z knihy:
V hloubi duše se od tebe neliším. Vysnila jsem si tě, přála jsem si tvou existenci.

A v tu chvíli mi to dojde. Jaxon nikdy neměl být hrdinou mého příběhu, protože já měla být hrdinkou toho jeho.

28.03.2024 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

(SPOILER) Tato kniha přitáhla mojí pozornost Svou obálkou a anotací. Ze začátku jsem se v knize dost ztrácela, a jména mi tak trochu splývala než jsem přišla na to jak je kniha psaná. Když jsem tomu přišla na kloub, příběh už mě vtáhl a nepustil. Bylo to opravdu napínavé čtení, kde se člověk může podívat do ústavu pro choromyslné. Chvílemi se mi dělalo opravdu špatně jak s lidmi jiní lidé dokážou zacházet. Místo to muselo být opravdu hrozivé, i když z venku krásné. Běhal mi mráz po zádech jen když jsem to četla. Postavy jsem si oblíbila a Sophii jsem opravdu moc fandila ať to vše zvládne a přežije ten teror a vinu, kterou na ní všichni hází. Tajemství, které je v rodině zamlčováno babičkou, mi teda sebral dech. Opravdu skvěle napsaná kniha, s kterou člověk prožije hodně pocitů.

K zamyšlení:
Ne každá rodina si říká pravdu, a někdy to bohužel může stát i život.

26.03.2024 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

(SPOILER) Nedivím se tak vysokého hodnocení knihy, tento příběh mě úplně pohltil. Velmi povedená kniha se vším co by thriller měl mít. Kniha je podle opravdového zločinu, který se opravdu stal a o to větší je to napětí. Maloměsto kde se před 24 lety stal zločin a Rachel policistka, která zná celé město, musí najít vraha. Na příběhu se mi líbí jak se prolíná minulost a současnost, nevěřila jsem nikomu ani slovo a jak se zdá měla jsem dobrý úsudek. Úplně jsem se tedy netrefila s tím kdo to udělal ale o to víc to pro mě bylo napínavé. Zvratů tam bylo dost, párkrát mi zaslzeli oči. Opravdu skvěle napsaná kniha, kterou jsem nemohla odložit a musela jsem nad ní stále přemýšlet a vymýšlet teorie jak to mohlo všechno být. Zapojení podcastu bylo opravdu originální, ty teď frčí jako blázen.

Myšlenka z knihy:
Jestliže je za výchovu dítěte odpovědná celá komunita, platí také, že je odpovědná i za jeho smrt?

20.03.2024 5 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

(SPOILER) Někdo to prostě miluje a někdo nenávidí. Tuhle knihu jsem také četla dříve než vyšel film. U knihy jsem ke konci nemohla zadržovat slzy. Je to masakr emocí a když má člověk tu fantazii si to představit, tak je to masakr jako blázen. Jsem ráda, že jsem jsem po knihách sáhla , filmy jsou totiž úplně jiné. Ne že by nebyly hezké ale chybí tam dost důležitých věcí a některé věci jsou tam přeházené. Uzavřu to tak, že jsem ráda, že je mám a někdy se k nim určitě vrátím.
PS.: Nejvíc mě tedy rozsekal konec a poznámka autorky, to mi spadla brada.

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Tak tu máme poslední díl této party, jak už jsem psala u předchozích dílů, tuhle sérii jsem si vážně zamilovala. Určitě si je schovám a ráda se k ní vrátím. Tento díl tak utek a byl čtivý, nemohla jsem se dočkat jak to dopadne. Bylo to napínavé až do konce.

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Mona Kasten je jedna z mých oblíbených spisovatelek, mám ráda její styl psaní. Pokaždé mě to úplně vtáhne jako bych tam byla také. Tento příběh je taková klasika zlobivý bohatý kluk a hodná, pracovitá, skromná holka. Přesto, že je to taková "klasika" mě ten příběh úplně pohltil. Jsem moc ráda, že jsem na něj narazila a je to jedna z mých nejoblíbenějších co jsem četla. S láskou se k ní vrátím.

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Kniha plynule pokračovala, tam kde předchozí skončila. Rozjezd je trochu pomalejší ale potom to jede na plné obrátky. Kniha se četla sama, děj opravdu plynul rychle. Sage v tomto díle projde velkou změnou, není to ještě úplně bez úzkostí ale posun je tam velký. Lucu jsem si oblíbila již v prvním díle, líbil se mi popis jeho osoby. Jejich romantická linka byla opravdu povedená. Musím říct, že druhý díl mi přilnul k srdci více než díl první.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Dawn si prošla těžkým obdobím, před kterým utekla do Woodshilu. Potkala super partu kamarádů do které patří i Spencer. O její minulosti nikdo z přátel neví. Spencer se o Dawn snaží a opravdu si dávají načas. Autorka píše velmi realisticky, tak je opravdu jednoduché se do toho příběhu vžít. Tahle série mě moc baví a přijde mi, že s každým dílem to graduje o stupeň výše.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Sawyer i Issac mi také okamžitě přirostli k srdci. Sawyer se mi líbila jsou tvrdou povahou i když se postupem času mění. Ovšem mění se nám i Issac. Děj je opravdu krásně vymyšlený, romantický ale i smutný. Chvílemi jsem se musela držet abych nebulela jako želva. Opravdu jsem si přála aby to všechno dobře dopadlo. Kniha se četla dobře, a je jasným příkladem, že opaky se přitahují a na vzhledu nezáleží.

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

(SPOILER) Kniha se četla dobře, ale přijde mi z této série zatím nejslabší. V toto díle máme Everly, dívku s traumatem, které ji nedá pokoj a jejího učitele Noaha. Je to klasická zakázaná láska, hlavně mezi učitelem a studentkou. Tento díl je napsaný hezky i přes to, že mi přijde nejslabší, tak jsem ráda, že jsem si ho přečetla. Super je, že se nadále setkáváme se starou partou a víme jak pokračují jejich životy. Poslední díl přede mnou tak hurá ne něj.

14.03.2024 5 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Hlavní roli v této knize má Amber, nejlepší kamarádka Laurie z předchozího dílu. Amber trochu zvlčila a vyhodily jí z vysoké školy, a musí s přestěhovat zpět domů. Rodina uznávaných architektů jí dává zabrat. Emmet je v této knize takový ten dříč a hodný kluk v jednom, pro rodinu by udělal cokoliv. Je to zajímavá kniha, které nic nechybí ba naopak chvílema až tají dech. Nutně člověk potřebuje vědět jak to dopadne a tak čte a čte až je na konci. První díl se mi velmi líbil ale tenhle ho ještě trochu předčil. Tak teď uvidíme jaký bude ten třetí.

14.03.2024 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Kniha je hezky napsaná, chvilkama mi přišla zdlouhavá ale plná očekávání. Ivy jako bohatá dědička, která má studovat inkognito aby ji nikdo neobtěžoval. Je to vlastně dívka která chce trochu žít svůj život aniž by měla někoho za zadkem. Chce zjistit kdo vlastně je. Pak tu máme Ryana, bodyguarda který je pohledný ale vlastně musí tajit svou totožnost. Některé výstřelky Ivy mě rozčilovaly ale některé zase bavily. Kniha je ze série osobní strážci tak uvidíme jaké budou další díly. Ještě musím podotknout, že se mi líbí jak je zde znázorněná přitažlivost mezi lidmi kteří se vlastně neznají, což se opravdu stává. Další plus má obálka knihy ta je opravdu krásná.

14.03.2024 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

(SPOILER) Máme tady druhý díl z toho nejkrásnějšího městečka, Setkáváme se zde v hlavních rolích s Izzy a Willem, které již trochu známe z předchozího dílu. Kniha je opět krásně napsaná. Kamarádství které je z jedné strany více než kamarádství. Neopětovaná láska, nově příchozí člověk, uvědomění citů. Kniha má všechno radost, lásku, kamarádství, zvraty, spoustu emocí. Přes to se mi tento díl líbil o trochu méně než první, ale určitě stojí za přečtení.

10.03.2024 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

(SPOILER) Tohle je prostě můj šálek kávy. Příjemně oddychová kniha, Elaru ani Noaha zatím ještě neznáme takže vlastně nevíme co čekat. Elara za mě super holka která ví co chce a jede k babičce která je úplně úžasná. Noah a jeho rodina jsou také naprosto skvělý, zásah byla nehoda Annie kde jsem se bála, že nedopadne dobře, ale díky bohu dobře dopadla a tak Noah začal mít šanci na svůj vlastní život. Příběh byl takový jemný nic přehnaného a zrovna k těm dvou se mi to hodilo. Opravdu další super příběh z tohoto nádherného města, kde Vám každý člověk hned přiroste k srdci a přijde Vám jako by jste ho znaly nejmíň pár desítek let. Tyhle knihy z ruky jen tak nedám, uvidíme co nás čeká dál.

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

(SPOILER) Poslední díl a za mě to nejlepší nakonec. Jedná se tu spíše o životy vedlejších postav a rozjímání nad tím jaký život je, jak ho různé okamžiky zformovaly. Je to díl který nás nutí se i zamyslet takže si z něj i něco odnášíte.
Tuto sérii knih jsem dostala jako dárek a opravdu jsem ráda, že jsem si to přečetla.

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Moje první čtená detektivka a musím říct, že se mi moc líbila. Příběh se rozjížděl pomaleji ale myslím se, že to ničemu nevadilo. Anna bývalá policistka a kněz Pavel tomu říkám super dvojka na vyšetřování vražd. Má to super koncept, a oblíbila jsem si všechny postavy. Jediné co my troch vadilo bylo občas překombinování některých scén, normálně by to člověk nepřežil. Jinak ale opravdu super, kniha se mi četla dobře a další díly jsou jistota.

10.03.2024 4 z 5

Marné prosby mrtvých Marné prosby mrtvých Roxann Hill

Čtvrtý díl, který prožíváme s Annou a Pavlem je pro mě zatím ten nejlepší. I na dovolené se občas musí pracovat a to se přesně děje, když Anna narazí na brutálně zavražděnou ženu. Tento díl byl napínavý závod s časem a já se v něm tak ztratila, že jsem neměla ponětí kdo by za tím vším mohl stát. Napětí mezi Annou a Pavlem by se dalo krájet, jsem zvědavá jak to hlavně s nimi dopadne. Je to pro mě taková detektivka s románem v jednom.

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Dům tajemných stínu je vlastně kniha, která je složená ze dvou knih. pro mě tento díl zatím nejlepší. Bylo tam spoustu zajímavých a překvapivých věcí. Sophie byla neskutečná a všechno zvládala skvěle, moc jsem si ji oblíbila, neskutečně silná žena. Kniha je opět super napsaná jako od Darcy

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Druhý díl mě překvapil tím, že jsou zde nový hlavní hrdinové ale překvapil mě příjemně. Vydáváme se do nového města kde poznáváme novou základnu lovců. Setkáváme se zde s Cain, která je blood huntress, a svojí práci bere opravdu vážně. Dále tu máme Wardena, který je opak Cain a děla si vše po svém. Mají společnou minulost a teď se znovu setkají. Dále se zde potkáváme i s postavami z prvního dílu, takže se nám parta rozrůstá. Kniha se četla sama, je tam ještě trochu více akce než v prvním díle což chválím. A jdeme na další díl, uvidíme čím nás překvapí.