zuzi509 zuzi509 komentáře u knih

Můj tajný deník Můj tajný deník Jacqueline Wilson

Průměrná kniha, která mě zklamala. Čekala jsem víc a abych jí dočetla opravdu jsem se přemáhala.Ve všech jménách jsem se pořád strácela a první díl byl opravdu lepší.

27.07.2016 3 z 5

Cukr a koření Cukr a koření Linda Chapman

Hezká knížka a hlavně super recepty, ale chybělo mi tam více drama. Koneckonců super kniha u které si skvěle odpočinete.

27.07.2016 3 z 5

Darcy Burdocková Darcy Burdocková Laura Dockrill

Nádherná veselá kniha s krásným příběhem a se super Darcy která má velice bujnou představivost.

( Popravdě jsem úplně stejná jako Darcy akorát nesnáším malou havěť. Jo a mám moc ráda Lambětku)

15.07.2016 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Skvělá a komická kniha. Popravdě se mi do ní vůbec nechtělo a říkala jsem si co to bude za blbost, ale kdybych si jí nepřečetla přišla bych o tak úžasné a oddechové počtení.
Výborně :D

14.07.2016 5 z 5

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Nádherné vyprávění z děctví Jacquelin Wilsonové. Krásná tvorba. Jsem opakovaně překvapena.
Miluju J.W. A opravdu moc mě překvapilo že jsem skoro ve všem stejná jak Jacky.

13.07.2016 5 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Nejúžasnější knížka od mé oblíbené spisovatelky. Opravdu je to nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Jacqueline se tahle kniha velice povedla, s Elvírou jsem vše prožívala. Jak jí mistr bil chtělo se mi brečet bylo to tak smutné a přitom tak úžasné. Z vedlejších postav zbožňuji Marva. Je užasné že Elvíru chytil když padala z lidského sloupu. :)))))))))))))

12.07.2016 5 z 5

Don Juan Don Juan Molière (p)

Jednoduše. Tohle je ta komedie, kdy si na začátku říkáte že to bude super, ale v prostředku si uvědomíte těžkou realitu: BUDE TO HORŠÍ!!!!

20.10.2019 3 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

U dvou předchozích knih jsem se rozepsala, jak byly úžasné a i u téhle bych se rozepsala, ale bylo by to to samý- chvála:).
Opět, Ester byla úplně jiná než Martina a Alice, jak vzhledově tak charakterově.
Do příběhu jsem se úplně ponořila a mrzí mě, že kniha nepokračovala dál a nebyla delší. Zajímalo by mě, jak by všechny tři knihy pokračovaly.
Ze začátku mě příběh kupodivu moc nebral a nemohla jsem se začíst, ale po takových třiceti stránkách se to pořádně rozjelo. Za celou sérii jsem autorce moc vděčná. Úžasné dílo, které ještě dlouho nevyženu z hlavy:).

18.10.2018

Dcera hvězd Dcera hvězd Michaela Burdová

Bohužel jsem od knihy čekala malilinkato více.
Nalu a Meju jsem si hodně oblíbila a první polovina knihy byla velice napjatá a tajemná, pořád jsem čekala, kde se budu moci chytit, čekala jsem na záchytný bod. Ale on pořád ne a ne přijít. Nevím jak to úplně popsat, ale měla jsem ve všem trochu zmatek. Vše se mi pletlo, Bohové, jména, druhy démonů atd. musela jsem se v knize vracet na předchozí stránky abych zjistila o jakém démonovi čtu. Tohle je problém hodně autorů a Burdová ho v téhle knize celkem měla. Problém je v tom, že autor má celou zemi co vymyslí skvěle propracovanou zná každý kout a každého obyvatele, no jednoduše se do toho úplně ponoří a potom do knihy píše věci které ví jenom on a jenom on si to také propojí. S tímhle problémem jsem se ovšem nesetkala poprvé. No a u Dcery hvězd mně to hrozně mrzí, protože svět, který vymyslela autorka je úžasný. Bylo vidět že se v tom vyžila a jí smekám klobouk, protože vím jak je těžký vymyslet celou Zemi(Burdová vymyslela i vesmír). Tohle nedokáže ledakdo! Postavy skvěle zpracované a vymyšlené. Chápu, že si chtěla nějaké tajemství a odhalení nechat na druhý díl a to je dobře. Nemůžeme se přece vše dozvědět hned, ale chtělo by to více těch záchytných bodů. Jinak napětí rozhodně nechybělo a to se mi líbí. Konec byl opravdu nečekaný, jenom jak se boje pořád opakovali, tak už mi bylo jasné, že hlavní hrdinové vyhrají. Jinak na druhý díl se těším a jsem zvědavá jak se to vyklube.

09.09.2018 4 z 5

Katy Katy Jacqueline Wilson

Kniha mě bavila a dobře se četla, ale není to nejlepší autorčina kniha. Katy mi nějak nepřirostla k srdci. Za celou knihu 4*. Přeci jenom nějaké chyby tam byly.

29.01.2018 4 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Tenhle díl mně ze začátku docela nudil, ale jak mile to začalo být trochu
dramatičtější tak jsem knížku doslova hltala. Druhý díl považuji o mnoho lepší než první díl. U tohohle dílu jsem se tak zasmála a na konci tak brečela!!! Nemůžu se dočkat dalšího dílu. nejvíce jsem se zasmála když se popichovali Karkulka s Mášenkou. A opět si spisovatel dokonale promyslel každé slovo. Nejvíce mně na tomhle i předchozím díle fascinovalo to jak mělo vše úžasnou spojitost a i když by to nikdo nečekal tak do sebe na konci všechno zapadalo. Klobouk dolů:)

26.07.2017 5 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Tuhle knihu jsem nedočetla. Byla jsem tak v půlce a bylo to pořád dokola. Amaryllis si dávala a vymýšlela tetování a Gemma na ní byla naštvaná.

28.05.2017 1 z 5

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Tahle kniha byla docela super. I když se to uprostřed strašně vleklo a přišla mi zbytečně dlouhá! Na konci to bylo rozhodně lepší, ale určitě tuhle knihu nezařazuji do nejlepších knih od J.W.

28.05.2017 3 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Tenhle díl byl nadprůměrný, ale ne nejlepší. Určitě byl lepší druhý díl.
Bylo tam napětí, ale na mně ho tam bylo málo. Ani žádnou novou postavu jsem si moc neoblíbila. Ale co nezklamalo : No přece humorné a vtipné situace a karamelový pudink:)

28.05.2017 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽASNÉ:) Kniha se četla jedním dechem. Já jsem s koncem naprosto spokojená. Muselo tam být přeci něco tragického, aby to dostalo to pravé kouzlo!
Všechny tři díly byly náramné!! Bavilo mě to. Přemýšlela jsem nad tím jak kniha skončí.
Nejlepší na tom je, že jsem se do knihy pořádně začetla. Stejně jako u prvního a druhého dílu.
Soman odvedl kus dobré práce, která se mu vyplatila. Nejlepší trilogie kterou jsem kdy četla.
Smekám klobouk. DĚKUJI:)

24.04.2017 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Hodně jsem přemýšlela jaký bude druhý díl. No a po první kapitole jsem věděla že to bude bomba. A taky že byla. Opět nechápu to jak tenhle další úchvatný příběh mohl autor vymyslet.
A ani mi nevadilo že se z Agáty stala princezna. Já jsem jí a Tedrosovi přála, aby byli spolu, ale hrozně mi tam vadila Sofie. Myslím že se nechovala jako kamarádka i když tvrdila opak.
Jinak teda ÚŽASNÉ. Ještě se mi moc líbila propracovanost postav.

31.01.2017 5 z 5

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

No docela super. Musím říct že mě zaujalo neuvěřitelné pouto mezi Elsie a její babičkou. Ano každá vnučka či vnuk mají rádi svojí babičku, ale chápete mě, že když o vás maminka nejeví moc zájmu je to jiné. Potom mě zaujal moment s královnou. A konec byl moc krásný.

06.01.2017 3 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Ú-Ž-A-S-N-É. Byla jsem okouzlená dějem začala jsem fandit postavám byla jsem napjatá každou vteřinu no jak jsem řekla úžasné. Nemohla jsem uvěřit tomu že tento krásný a dech beroucí příběh vymyslel jen jeden jediný člověk!! No není to geniální?? Já jsem si jistá že jo.

06.01.2017 5 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Úžasná kniha. Autorka si dobře promyslela příběh což pomáhalo k tomu,
aby kniha nebyla moc pesimistická, ale jinak to bylo krásné zakončení a vůbec se mi knížka četla jako po másle.
Prostě je to další povedená kniha od J.W.

21.12.2016 4 z 5

Už jsem tady zas! Už jsem tady zas! Laura Dockrill

Nádherná a bláznivá kniha. Jako vždycky Darcy byla super a Lambětka rozkošná.

10.08.2016 5 z 5