zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Líbila si mě změna hlavní vypravčky celého příběhu. Je to opravdu krásné oddechové čtení. Nevýhodou je že zhruba od třetiny knížky víté kdo je zapojen do celé kauzy s tetování :D

13.03.2013 4 z 5

Krátké povíky navazující/doplňující na serii Krutý princ s nádherným ailistrucema.
Knížku jsme přečetla za jeden večer, čekala jsem trošku větší náhled do Cardanovi hlavy a vysvětlení některých věcí...
Každopádně tudle knížku si může přečíst i ten kdo serii s Cardanem nečetl.

27.05.2024 5 z 5

Odvrácená strana mysli Odvrácená strana mysli Kerry Daynes

Podle anotace jsme čekala něco úplně jiného, ale ani tak mě kniha nezklamala. Zajímavé vyprávění od Britské psycholožky. Od jejich úplných začátků ja postupně získavala zkušenosti. Autorka popisuje i svá vlastní traumata což knize za mě přidává. Kniha leccos napoví i o Britském "soudním"systému pro psychicky nemocné i o tom, že nafingovat psychické onemocnění není až zas tak těžké. Co mi chybělo byl pohled ze strany oběti, ale to je bolístka většiny knih tohoto druhu. Autoři potažmo psychiatři se vždy na "svět" koukají podleem pachatele a snaží se ho nějakým způsobem ospravedlnit/pochopit snad aby mohly příště motiv u někoho jiného odhalit dřív a zabránít tak "neštěstí".... Za tento směr a za absolutně zavádějícíc anotaci jen 4 hvězdy.

31.03.2024 4 z 5

Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch Nigel Goodall

Benedicta mám jako herce ráda tak jsem se na jeho životopis celkem těšila , ale bylo to jako číst encyklopedii. Tento typ životopisů mě nebaví proto dávám jen 2 hvězdičky, ale pokud někomu takto napsaný životopis vyhovuje tak je to kniha přesně pro něj.

15.01.2024 2 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Za mě rozhodně nejlepší kniha Maasové. A to má přečtené zatím její všechny knihy. Jako konec prvního dílu velmi značně očekávatelný, ale celých těch milion stran jsem se nenudila a už se těším na další díl-

04.05.2021 4 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Začátek nudný, v poslední třetině se kniha konečně rozjela a mělo to spád. Námět hodně zajímavý ale zpracování rozhodně pokulhávalo.

21.12.2020 3 z 5

Opiová kultura Opiová kultura Petra Lee

Zajímavý i dkyž možná trochu jednostranný náhled na užívání opia. Pro mě nejzajímavější část je historie využívání opia a jeho "cesta" napříč Zemí.

25.11.2020 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

I bez Aelin byla kniha super a čtivá a jak jsme v přechozích dílech moc Chaola nemusela tady jsem mu celkem přišla na chuť. Chtělo by to víc knih o "vedlejších" postavách.

18.11.2020 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zajimávý příběh ,bohužel ale s velmi pomalým rozjezdem, s ještě zajímavější rozuzlení. Hvězdičku ubírám za pomalý rozjezd a občas nudné kapitoly a hlavně pro mě za ploché postavy, nedokázala jsem si k nim najít cestu a hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická.

01.09.2020 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Vtipné, rychle se čte. Jako oddechovka ideální.

24.07.2020 3 z 5

Strážci času (4 povídky) Strážci času (4 povídky) Poul Anderson

Zajímavé pojetí o cestování časem a vlivech na případnou změnu v běhu času. Lehká čtivá oddechovka. Co jsem ocenila byl stručný popis historického období, v kterém se daná povídka odehrávla, vždy na začátku povídky, takové lehké nenásilné osvěžení historie. Četla jsem "vykuchanou" socialistickou verzi , takže se určitě poohlédnu po necenzurované verzi.

10.07.2020 3 z 5

Bellis a dračí král Bellis a dračí král Ivana Nováková

Já prostě knížky od Ivy miluju, propracovaný děj, živé postavy a krásně plynoucí příběh a postavy co Vás vtáhnou do děje. Naví draci a víly co víc si pro útěk z reality přát.

08.07.2020 5 z 5

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Pro mě mnohem lepší díl a zajímavější převyprávěn příběhu z prvního dílů. Těším se na Tamsinu verzi příběhu a doplnění skládačky.

25.09.2019 4 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Úplně mi nesedl autorův styl vyprávění a způsob jakým příběh zpracoval. Pro mě tam bylo moc vaty okolo, čekala jsem, že většina příběhu se bude točit okolo výslechu svědků, výpovědi vraha a náhledu do toho jak pracoval soudní systém. Pohledy do minulosti jsem v rámci pochopení životní cesty Stumpfa vítala, ale opravdu mě nezajímal život Pauluse ani Willa.

19.08.2019 3 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

S vlky to nemá moc společného snad jen paralelu mezi šedým vlkem, uchvatitelem smečky a Hitlerem. Jinak je tam o vlcích jen pár řádků. Víceméně se jedná a romantický příběh odehrávající se na pozadí 2.sv. války. Kniha se četla celkem dobře, nicméně podle anotace jsem očekávala něco úplně jiného.

15.08.2019 3 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Rozhodně lepší než první díl.Konec tohoto dílu mě celkem překvapil, jsem zvědavá jak to nakonec všechno dopadne.

29.06.2019 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Jednoduché, svižné a čtivé. Děj občas celkem předvídatelný, ale to jsem očekávala a proto jsem si knížku půjčila. Trochu mi to připomíná serii Drahokamy, ale u tédle jsem se víc nasmála. Shrnutí, jednuduchá YA, která se k létu kdy se Vám nad knihou nechce moc přemýšlet rozhodně hodí.

21.06.2019 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Začátek mi přišel takový pomalejší, a nemohla jsme se dlouuho začíst, což se mi u předchozích dílu nestalo, ale zhruba od poloviny se to zlepšilo a konec a bitva to byla smršť knihu nešlo odložit a i slzčika ukápla. Doufám, že se autorka v další knize, pověnuje osudu Elain, Luciena, Nesty a Cassiana , no vlastně by mohla klidně knihu či dvě věnovat osudům "vedlejších" postav.

27.04.2019 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Hezké, jednoduché, oddychové čtení u kterého si čternář odpočine, protože dopředu víte jk to všechno dopadne. Osobně si myslím, že mladý guvernér by si ale zasloužil víc prostoru. Spoiler: já ty padouchy prostě žeru :). Určitě si přečtu pokračovaní, v kterém doufám, že dostanou víc prostoru "vedlejší" postavy.

01.04.2019 4 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Misha umí krásně psát, vyprávění vtáhne do děje a prostě čtete a čtete a koukát že jsou dvě v noci. Musím uznat, že já bých to na jejím místě kolikrát už vzdala speciálně po tom co jí provedli Sanjaj a Bina to mě strašně mrzelo a byla jsme i strašně vzteklá, po tom co pro ně udělala jí to opalatěj takle. Co mě opravdu hodně překvapilo je charakter Nepálců asi to nebudou úplně všichni, ale musím říc že jsem byla nemile překvapená.

16.01.2019 5 z 5