ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Na hraně Na hraně Danielle Girard

Další příběh s policistkou Kylie a zdravotní sestrou Lily. Příběh má super tempo, vyprávěn je z pohledu tří hlavních hrdinek. Tahle série je fakt super oddechové čtení.

03.05.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

King po sté jinak. Tentokrát ve fantasy příběhu plném šedých lidí, vojáků se smrtící aurou a příšerou nejen v podzemí.
Rozsah odpovídá autorově grafomanii, ale tady nebylo jediné hluché místo.

30.04.2024 5 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Příběh mladé dívky, která byla stvořena jako první nesmrtelná. Pia vyrůstá mezi strýčky-vědci a má důležitou povinnost. Stát se vědkyní a pomoci s vytvořením celého rodu nesmrtelných.
Jednoho dne se dostane mezi lidi v džungli, mimo areál Malé Cam, kde žije. A celý její dosavadní život se mění.
Kniha se mi líbila, moc dobré téma.

27.04.2024 4 z 5

Prokletí Harrow Lake Prokletí Harrow Lake Kat Ellis

Temný a tajemný příběh mladé Loly, která je po tom, co najde pobodaného otce, slavného režiséra hororů, poslána ke svojí babičce, kterou nezná.
Harrow Lake je město, ve kterém její otec natočil jeden z hororů. A tohle městečko stále žije z tohoto filmu.

Místy trochu nedotažené, ale velmi čtivé.

22.04.2024 4 z 5

Theomachia: Válka bohů Theomachia: Válka bohů Petr Jaroněk

Obrovská sága. Hutné, plné akce. Souboj lidí, intriky bohů. Na tohle si musíte najít svůj čas, musíte se soustředit. Ale fakt to stojí za to.

20.04.2024 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Tohle mě extra bavilo. Moc dobře vystavěný příběh extrémně chytré agentky FBI, která jede vyšetřovat vraždy v rodném městě.

Za mě tohle není moc thriller, spíš kniha o vztazích na pozadí detektivní práce. A za mě to fakt fungovalo.

15.04.2024 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha vyprávěna z pohledu několika postav žijících na vsi. Pohledy se liší podle generací a promítá se do nich pohledy různých postav a jejich názory na život.

13.04.2024 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Lottie je pro mě oficiálně odepsaná. Příběh má skvělou zápletku, ale ona je prostě úplně mimo. Svoje problémy řeší prášky a alkoholem, přitom kňučí, jak má na starosti rodinu a strašnou matku. Nemá, vždyť se o nic a nikoho nezajímá. Když jí potřebuje rodina, musí počkat. Kamarádce ani nezvedne telefon. Její děti se vychovávají navzájem. V pátrání jde za svým a neposlouchá ostatní a jejich nápady. A to, jak se zachová k mámě v poslední části....

11.04.2024 3 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhý případ policejní šéfky Lottie. Ta se vrací po minulém pro případu do práce a rovnou na plný plyn.
V tomto díle mě Lottie strašně štvala. Ale jdu na další díl.

09.04.2024 3 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Na mě toho bylo asi všeho moc. Na 200 stranách příliš mnoho zvrhlostí, příliš mnoho násilí. Konec bez konce...
Chápu z dovětku metaforu, ale mně tohle nesedlo.

06.04.2024 2 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Julien je nový velitel policie v malé vesnici, která je soukromým vlastnictvím bohatého starce. A začnou se dít velmi podivné věci....

V knize se prolínají různé pohledy a linky. Všechny ty podivnosti vás úplně vtáhnou do děje.

Na posledních asi 50 stranách jsem se rozčilovala a čekala, co bude dál Konec byl víc než překvapivý a zatím nevím, co si o něm myslím.

05.04.2024 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Klasika, která pohladí. Typický případ pro Hercula Poirota, který je prostřednictvím dopisu osloven tajemným ABC a vraždy začnou.
Překvapivé rozuzlení a fenomenální šedé buňky mozkové.

03.04.2024 4 z 5

Děs Děs David Hidden

Příběh bývalého elitního vojáka, který se v Americe stává úspěšným alkoholikem. A pak mu zavolá bývalá žena z Paříže, že jejich dcera zmizela....
V téhle knize nechybí fleky od zvratků, moči, detailní popis aktivit brutálního sériového vraha, alkohol ani sex. Na patrně ne úplně sexy chlapa letí všechno, co není na stromě...
Celkově to ale docela funguje.

02.04.2024 3 z 5

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

Brněnský soukromý detektiv Viktor Náplava dostane zakázku - hlídat mladou studentku Marcelu, která se zajímá o obraz v jedné kavárně.

Viktor má až absurdní humor, úplně se vidím, jak protáčím oči. Zároveň mi některé linky vůbec nedávaly smysl.

01.04.2024 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Josie je velitelkou policejního oddělení. Její vztah se snoubencem Lukem upadá. A pak Luke zmizí. A také dojde k brutálnímu napadení bývalé partnerky jejího zesnulého manžela....

Mezi kapitolami se zdánlivě náhodně objevují články o nešťastné smrti několika mladých lidí. Ale nic není náhoda, že?

Příběh se zamotává a zase rozmotává.

Baví mě tempo knih této autorky. Krátké kapitoly. Postav tak akorát, abyste v tom neměli úplně hokej. Dějové linky chvilku matou, aby se zase rychle ujasnily.

Josie i její kolegové jsou mi sympatičtí a těším se na další díl.

31.03.2024 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Dvacetiletá Natálie se tak nějak plácá v životě a ve vztazích. Po nehodě se v nemocnici setkává se starou Hedvikou, která jí postupně vypráví příběh opravdové lásky mezi její sestrou Evou a Jakubem. Tento příběh mladé dívce otevře oči a změní život.
Knížka se mi četla moc dobře, ale tak nějak toho ve mně moc nezanechala. Dvě love story ve dvou úplně různých dobách a happy end.

29.03.2024 3 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Pippa je v posledním ročníku na střední a jako téma své školní práce si vybere záhadnou smrt místní dívky. Pátrání ji pohltí a začne být i nebezpečné.

Kniha není špatná. Bavilo mi střídání polohy vyprávění v er-formě a zápisu jejích objevů a přepisů rozhovorů. Rušilo mě celkem velké množství postav.

Samotný příběh byl pro mě jen málo uvěřitelný.

28.03.2024 3 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Příběh z jedné prominentní střední školy v ne tak úplně vzdálené budoucnosti. Tento rok přibude do druhého ročníku šest nových žáků, kteří jsou ovšem klony těch současných.

Kniha mě moc příjemně překvapila. Kromě klasické Young adult zápletky hate to love otevírá i témata etických otázek.

Doufám, že další díl brzy vyjde i u nás, každopádně jdu hledat pro jistotu originál

26.03.2024 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Poslední dobou se snažím vyhýbat sériím. Tuhle knihu jsem měla ale už víc než rok v to read listu. A mě to bavilo.

25.03.2024 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Další kniha už prověřené autorky. Tentokrát z prostředí ženského vrcholového tenisu.

Carrie za své tenisové kariéry stanovila rekordy a byla nejlepší tenistkou svojí doby. Teď je jí 37, je v tenisovém důchodu a sleduje, jak její rekord ohrožuje současná hvězda. A rozhodne se, že si ho nenechá vzít.

Carrie je poměrně nesnesitelná a drsná ženská. V podstatě úplně jí chybí empatie a takt, rozhodně jí nechybí sebevědomí a bezohlednost. A tenis je pro ni úkol, už dávno to není zábava. Počítá se jen výhra.

Otázkou tak zůstává, jestli Carrie návrat na kurty zvládne, a jestli se něco změní kolem i uvnitř ní.

Knížka se četla v podstatě sama. Krátké kapitoly střídají novinové články a rozhovory. Příběh pak má velmi příjemné tempo.

Točilo mě jen množství španělských vět a frází. Když jste vtaženi do čtení, nechce se vám loudit v překladači a vyhazovat se ze soustředění.

Jinak za mě druhá nejlepší kniha od autorky, u mě pořád vede Daisy and the Six.

24.03.2024 4 z 5