zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Velmi krásný a poutavý příběh. I když jsem se část knihy v těch 3 liniích ztrácela, ale jakmile se vše spojilo, tak do dávalo smysl. Kniha mě vtáhla do děje, že jsem li neuvěřitelně hltala a každé nutné přerušení mě štvalo.

15.08.2021 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Přečetla jsem teď všechny 3 díly po sobě. Z tohoto posledního dílu jsem spíše nešťastná, první díl super, druhý již trochu horší, ale tento mi přišel až moc překombinovný, i když to skončí dobře. Ale přišlo mi to chvilkama již hodně přehnané.

13.08.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Se psaným stylem autora jsem se celou knihu nemohla sžít. Ale dějově se jedná o velmi silný příběh.

02.07.2021 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Za mě byla kniha velké zklamání. Hodně autorových myšlenek, ale samotného děje moc nebylo. Kniha velmi náročná pro čtení a zbytečně prodlužovaná.

11.06.2021 2 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Příběh mi přišel trochu zvláštní, ale zároveň smutný. Každý člověk s nemocí, která ho omezuje, to má těžké. Ale zároveň chtějí žít stejné životy jako ostatní lidé. Je to nádherný příběh, nad kterým je možné se zamyslet o osudech těchto lidí (dětí) a nebo si ho jen přečíst, protože je čtivý.

02.05.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tato kniha mě trochu zklamala, má dobrý začátek a skvělý konec, ale mezitím mi přišla spíš jako "omáčka", aby měla více stránek. Stále jsem čekala, kdy se začne něco dít, a pak se to celé událo jinak než jsem čekala.

02.05.2021 3 z 5

Kouzelná čtvrthodinka Kouzelná čtvrthodinka Emma Grey

(SPOILER) Téma je zajímavé, každý si najdeme čtvrthodinku na nějaký úkol nebo jen tak na relaxaci. Ale když si tu knihu přečtete, tak zjistíte, že těch čtvrthodinek na každý úkol potřebujete tolik, že to je velmi nereálné. Nedokážu si představit časově splnit ani polovinu toho, co je v knize doporučeno. Ale i přesto je kniha dobrá k zamyšlení nad sebou a nad svým životem.

22.04.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Přišel mi začátek knihy jako pomalý rozjezd. Ale čím dál jsem četla, tím víc jsem se nedokázala odtrhnout. Děj se stával stále zamotanější a tajuplnější. I přesto byl děj velmi srozumitelný po celou dobu čtení.

20.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se čte velmi dobře, jako prakticky každá kniha této autorky. Mám jen malou výtku k některým pasážím, hlavně ke konci knihy, které byly nudnější a dle mého názoru úplně nezapadaly. Ale i přesto knihu vřele doporučuji.

19.04.2021 4 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

(SPOILER) Tato kniha mi ukázala, co a kde mám v životě změnit. Jak se dívat na svět a kam se hnát. Nejvíce mě oslovily 2 věty:
"Hřbitovy jsou plné nepostadatelných lidí" a "Já jen nechápu, že se ty lidi na tomto světe tak zabydlujou". Ty mi ukázaly velmi moc a přiznám se, že i otevřely oči.

13.04.2021 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Přečetla jsem všechny 3 díly najednou a musím říct, že je tato kniha z nich "nejslabší". Ale i přesto jsem se od ní nedokázala prakticky odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla až do konce.

11.04.2021 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Touto knihou jsem hned navázala na první díl. V této knize bych řekal, je více romantiky a zajímavých scén. O proti prvnímu dílu bych řekla, je více citová a není tam zas tolik zvratů a autorčin styl psaní se skvěle čte.

11.04.2021 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Preferuji knihu před filmem, takže jsem začala s ní. Tato kniha na mě působila svěžím dojmem, četla jsme jí jedním dechem. A díky zaplatkám byla zajímavá.

11.04.2021 5 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

Nedokážu přesněji tuto knihu popsat. Na každého, kdo si ji vezme do ruky, bude působit jiným způsobem.

06.04.2021 3 z 5

Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy Nicole Staudinger

Velmi hezká a poučná kniha. Je napsaná stylem, který se velmi dobře čte. A je koncipována velmi přehledně a zajímavě. Kniha mě velmi chytla a hned jsem měla možnost ji vyzkoušet a jsem nadšená, jak to fungovalo.

30.03.2021 5 z 5

Kniha o penisu Kniha o penisu Aaron Spitz

Zajímavě napsaná kniha. Velmi poučná a dobře se čte. Myslím si, že by tato kniha měla být v knihovně každého muže a jejich žen.

29.03.2021 4 z 5

Šéfové jsou kokoti Šéfové jsou kokoti Jan Vlachynský

Kniha je velmi zajímavá. Měla jsem jen trochu problém na začátku, ale pak to bylo dobré. Kniha vede k hodně zamyšlení nad aktuálním chování zaměstnanců i šéfů. Tuto knihu doporučuji přečíst prakticky všem.

27.03.2021 4 z 5

Rozhovory Hitchcock – Truffaut Rozhovory Hitchcock – Truffaut Alfred Hitchcock

Pokud chcete nahlédnout do brilantního mozku, dle mého názoru, nejlepšího režiséra, který kdy žil, tak tuto knihu vřele doporučuji. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých skutečností a sama jsem zjistila, jak režiséři, kteří nastoupili až po něm, se jím v detailech nebo třeba jen umístění kamery nechali inspirovat.

14.03.2021 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Kniha velmi obhatila můj pohled na manipulativní techniky v rámci komunikace. I když nápis vypovídání trochu o ničem jiném, i přesto kniha pojednává hodně o možnostech vyjednávání a to i v běžném životě a nejen v obchodním světě.

31.01.2021 5 z 5

Zakázané přesvědčovací techniky Zakázané přesvědčovací techniky Rintu Basu

Kniha je pro mě velkou inspirací, četla si i překvapivě dobře. I když na konci jsem předpokládaného výsledku nedosáhla.
Je to další osvětlení a ukázka NLP.

17.01.2021 4 z 5