Rozhovory Hitchcock – Truffaut

Kniha rozhovorů francouzského filmového režiséra s americkým filmovým režisérem o smyslu filmu mapuje Hitchockovu filmovou práci a konfrontuje názory obou světových filmařů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43589/rozhovory-hitchcock-truffaut-43589.jpg 4.853
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Československý filmový ústav

Hitchcock – Truffaut, 1983

Kniha Rozhovory Hitchcock – Truffaut

andrii24

Ten, který si pro nás/za nás troufnul "pitvat" vypulírované pointy hitů technika temnoty. Nad šálky černých káv. S havranem na rameni, u ucha.

Greene
21.02.2019

Naprostý klenot. Pokud jste milovníky filmu, a ještě lépe, jste-li fanoušek Hitchcocka, dostanete výborný vhled do hlavy jednoho z mistrů filmařiny.

1972Sixo
19.09.2013

Kto má rád film ako médium, zábavné filmy s presahom, thrillery s čiernym humorom, tomu odporúčam (lebo inak sa nedá) knihu o kráľovi a zároveň veľkému zabávačovi sirovi Alfredovi Hitchcockovi. Jedná sa o rozsiahle rozhovory Hitchcocka s iným tiežrežisérom, francúzskym režisérom novej vlny Fransoa Trufautom. Kniha zaberá plochu od nemých filmov od polovice 20tých až do konca 70tých rokov, približne asi 50 Hitchových filmov od ich námetu až po ich technickú realizáciu, to všetko v priamej reči interviewu medzi oboma režisérmi. Popisované začiatky filmového priemyslu sú fascinujúce, dvojjazyčné natáčania jednotlivých scén i večné peripetie s puritánskou cenzúrou Ameriky je fascinujúce a zároveň prekvapujúce.
Nemá chyby. Som rád že ju mám.

Příběh umění
Příběh umění