zuzak07 zuzak07 komentáře u knih

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Co to bylo? Nechápu, proč byla tato kniha napsána. Přečtena, ihned zapomenuta, nic mi nepřinesla. Ještě, že je tak krátká!

22.08.2015 2 z 5

Okultní povídky a jiné děsivé příběhy Okultní povídky a jiné děsivé příběhy Helena Petrovna Blavatská (p)

Měla jsem větší očekávání od této autorky, filozofky. Ale Hlas ticha je něco jiného.

09.07.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tohle bylo parádní čtení, zábavné, napínavé a rychlé. Rowlingová je prostě paní spisovatelka. Doufám, že se dočkáme dalšího případu s Cormoranem a Robin. Druhý díl ještě lepší než první.

19.04.2015 5 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Vtipné jako vždy, ale více intenzivní, když čtete autora, který právě zemřel :-(

18.03.2015 4 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Doctor a Dalekové k sobě prostě patří. A díky tomu je tato kniha lepší než Závoj smutku, kde mi chyběly vtipné i dojemné scény, které v této knize jsou. Vůbec nevadí, že zde Doctor nemá společníka, to plně nahrazují krásné scény s dětmi.

14.03.2015 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Skvělá detektivka, v níž je čtenář postupně seznamován s postavami a motivy, až na závěr může být překvapen, kolik mu toho uniklo. Čtivé, vtipné, sympatické....prostě Rowlingová.

23.02.2015 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová prostě nemají chybu, když před nimi utíkají i divocí býci :-)

23.01.2015 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Čekala jsem docela něco jiného, vzhledem k tomu, že Machiavelli byl mužem renesance.

10.12.2014 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Závěrečný díl byl stejně dobrý, čtivý, ale trochu více emotivní. Konec mě ale zklamal.

01.12.2014 4 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Svižné, čtivé, skvělé. Sherlocka buď milujete nebo nenávidíte. Ale trochu mě mrzelo u Studie v šarlatové, že nebylo pořádně vysvětleno, jak na to Sherlock přišel.

02.11.2014 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Smrť, který žije život lidí nemá chybu :-)

28.10.2014 4 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Četlo se to dobře, ale ten příběh byl slabší. Zkusím tomu dát ještě šanci později.

15.10.2014 3 z 5

Mezinárodní polibky Mezinárodní polibky Ivan Kraus

Trochu slabší, než jeho jiné knihy. Ideální na krátké čtení v tramvaji.

06.09.2014 3 z 5

Svobodné zednářství Svobodné zednářství Sangeet Duchane

Na to, jak je to malá knížečka, je v ní celkem dost informací o zednářích. Přesto bych dala přednost jiným informacím. Hodně prostoru je věnováno templářům, ale o těch si můžu přečíst v jiné knize. Přivítala bych hlubší symboliku. Neobjevila jsem žádné nové informace.

26.08.2014 3 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Překvapivě se to četlo dobře a dopadlo to tak, jak jsem nečekala. Příběh, který dnes tolik nepřekvapí, ale ve své době byl něco neobvyklého.

15.08.2014 4 z 5

Literární mystifikace Literární mystifikace Melissa Katsoulis

Zajímavé, čtivé - pro literární fandy.

04.08.2014 4 z 5

Dračí zub Dračí zub Zbyněk Kučera Holub (p)

Málo napínavé, málo překvapivé, málo čtivé. Možná, kdyby to bylo delší a více propracovanější, tak by to stálo za to.

26.07.2014 2 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Knihu jsem četla na základě doporučení. Četla se dobře a rychle, ale nic jsem si z ní neodnesla. Neobjevila jsem žádnou novou myšlenku, která by už nebyla vyřčena. Aspoň, že byla tak krátká.

05.07.2014 2 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Předsudky jsou hrozná věc. Člověk vezme do ruky knihu od autorky Harryho Pottera a něco očekává. Jenže očekávání se nesplní, protože nečtu Harryho, ale Prázdné místo. Překvapilo mě téma, které si Rowlingová vybrala, v podstatě o ničem, ale o lidech. I přesto, že kniha není můj pravý šálek kávy, musím uznat, že Rowlingová je dokonalá vypravěčka. I když psala obyčejný příběh o obyčejných lidech, kteří žijí vedle vás a ani nevíte, co se děje u nich doma, četlo se to opět jedním dechem. Prostě čtete, i když vás příběh moc nezaujal.

25.03.2014 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kdyby kniha byla o třetinu kratší, byla by rozhodně lepší a přečetla bych ji jedním dechem. Posledních 100 stránek jsem dočítala dlouho, protože už mě to moc nebralo. Příběh zajímavý, napsaný opět poutavě, ale Žítkovské bohyně jsou lepší.

12.01.2014 3 z 5