ZuzajdiX ZuzajdiX komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy četla. Nejvíce mě kniha do sebe zatáhla svou temnou atmosférou a malou dívkou, která teprve poznává okolí s jejími jedinečnými schopnostmi. Tuto knihu jsem zhltala během dvou dnů a ihned jsem si běžela koupit i druhý díl, který jsem přečetla stejně tak.

Jediné co mě od série odpuzuje je velmi pomalé vydávání dílů a pokud se nepletu, tak by měla mít tato série 5 dílů. Na poličce mi již leží i díl 3., bohužel jsem jej ani neotevřela, protože se bojím, že další čekání na nový díl už nezvládnu.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha pro mě byla obrovským překvapením. Trvalo mi velmi dlouho, než jsem se odhodlala si je přečíst. Odrazovalo mě, že o ní všichni mluvili. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je fantastická. Ale je třeba si na ní udělat ten klidný večer.

25.03.2019 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl by se dal spojit se třetím a nudné pasáže v paláci by se mohly osekat. Postavy a jejich postoje se každou chvílí měnily. Také milostný trojúhelník mi přišel občas jako přehnaný a neustále se situace opakovaly - chci tě/nechci tě. Její nerozhodnost mě zabíjela. Za mě nejslabší díl série, i když se velmi rychle a dobře četl jako ostatní díly série.

26.06.2023 2 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Ideální k maturitě. Doporučuji!

26.06.2023 5 z 5

Byl to můj první kontakt s finskými povídkami a určitě musím říct, že to není pro každého. Osobně jsem měla z povídek smíšené pocity, ale povídka Lesní lišky byla báječná. Mimo to jsem dala knihu přečíst i mé mámě, která je vášnivý fanoušek Jo Nesba a té se kniha zalíbila natolik, že o ní básnila ještě týdny.

Taková normální kuchařka Taková normální kuchařka Zdeněk Pohlreich

Kuchařka se mi osobně velmi líbí, především obrázkové zpracování na posledních stranách, kde si člověk pouze prohlédne fotografie veškerých receptů a rychle se tak dokáže rozhodnout na co má chuť a nemusí pro to listovat celou kuchařkou.

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha se mi líbila, častokrát mi to připomínalo HungerGames, ale to knize vůbec neubíralo. Musím říct, že tento díl je podle mě asi nejlepší z celé série, ostatní mi přišly, že slouží pouze pro to, aby to byla třídílná série. Dle mého názoru by se dala zkrátit do maximálně dvou dílů a bohatě by to stačilo. Jako oddechovka to bylo dobré.

26.06.2023 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Kniha se mi osobně moc nelíbila, ale je to možná tím, že jsem ji četla v pubertě a celá zápletka knihy mi přišla prostě "trapná". Nejspíše jsem ale nebyla cílová skupina...

Mimo to se kniha dobře četla, byla napsána hezky, takže i když jsem v té době ještě moc nečetla, tak jsem ji měla za pár dnů hotovou.

26.06.2023 2 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Kniha byla velmi příjemná, nebylo třeba nad čím moc přemýšlet. Prostě kniha na oddech. Jediné co mi na ní vadilo byl závěr, který byl podle mého gusta až přehnaný.

06.06.2023 4 z 5

První První Kiera Cass

Upřímně řečeno konec byl za mě otřesný. Natahovaná série byla úplně odfláknutá jejím zakončením. Kromě tedy neuspokojivého konce se mi líbila konečně rozhodná America, která už věděla co tedy chce.

26.06.2023 3 z 5

Kopie Kopie Lauren Oliver

Nejprve musím říct, že jsem se ze začátku do knihy nutila, abych měla celou dvoudílnou sérii přečtenou. Ze začátku mi to přišlo jako zbytečné prodloužení prvního dílu, které se odehrává zhruba měsíc po konci první knihy, ale zhruba od 1/3 knihy mě děj opět vtáhl a přečetla jsem ji pomalu jedním dechem. Role dívek se od prvního dílu dost proměnily a také se mi na knize líbily pohledy i jiných postav než jen Lyry a Gemmy. Konec konců knihu hodnotím jako dost povedenou a stojí určitě za přečtení a je hezkým závěrem celé série.

Replika Replika Lauren Oliver

Kniha mi přišla skvělá. Četla jsem nejprve Lyru a po jejím setkání s Gemmou jsem nejprve přečetla Gemmu do stejné události a poté napřeskáčku. Konec byl víceméně otevřený a chystám se na druhý díl.

06.06.2023 5 z 5