zuza.floderova zuza.floderova komentáře u knih

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Téma dobré, ale jazyk hrůza. A to jsem se na ni tak těšila... :(

23.04.2014 3 z 5

Verše o Praze Verše o Praze Jaroslav Seifert

Moc se mi líbil Malostranský fejeton Letní vzpomínky od Jana Nerudy a ty perokresby, tahle kniha bude určitě patřit k těm několika, ke kterým se ráda vracím. :)

23.04.2014 5 z 5

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Kniha typická love story, která se nejen dobře čte, ale i srší vtipem a optimismem. Mě se moc líbila. :)

20.04.2014 5 z 5

Byl jsem při tom Byl jsem při tom Jerzy Kosiński

Kniha se mi velice líbila. Přečetla jsem ji takřka za devět hodin a všechno v ní je pravdivé až běda. Lidé vážně slyší jen to co chtějí jak už psala Zorka.

19.04.2014 5 z 5

Terezka Martinová Terezka Martinová Marie Holková

Kniha je velice dokonalá, pro mě je inspirací.

08.04.2014 5 z 5

Strakonický dudák aneb Hody divých žen / Naši furianti / Maryša Strakonický dudák aneb Hody divých žen / Naši furianti / Maryša Josef Kajetán Tyl

Já budu číst jen Maryšu. Všichni ze třídy co to zatím četli, mi ale říkali, že je to hrozná tragická hra. Mám se bát?

07.04.2014 2 z 5

Klárka a samohybné křeslo Klárka a samohybné křeslo Paul Stewart

kniha se mi velice líbila, nemohu nic jiného než doporučit :)

06.04.2014 5 z 5

Pověsti českých hradů a zámků Pověsti českých hradů a zámků Josef Pavel

Obálka a ty popisy hradů, té knize není co vytknout. Je dokonalá

02.04.2014 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky :)

02.04.2014 4 z 5

Murphyho zákony - kompendium Murphyho zákony - kompendium Karl Wagner (p)

Velice zajímavá a vtipná kniha, vřele doporučuji :D

09.03.2014 5 z 5

1989. Příběhy zdí 1989. Příběhy zdí * antologie

Nejdříve jsem si myslela, že je to pohádková kniha, ale nakonec jsem v ní objevila skrytý smysl. Byla poutavá a poučná. Vřele doporučuji.

02.03.2014 4 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Tuto knihu jsem četla převážně proto, že jsem ji měla recenzovat pro nakladatelství JOTA. Nejdříve jsem se jí nemohla prokousat, tak do půlky, pak mě to chytlo a dočetla jsem ji během odpoledne. Další díl, bych asi číst nechtěla, ale první byl dobrý, nemůžu si stěžovat.

02.03.2014 3 z 5

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Tato kniha ve mě vyvolala plno rozporuplných pocitů. Nesnášela jsem ji i milovala, chtěla jsem ji odložit, ale nemohla přestat číst. Prostě jsem to musela zvládnout. Kniha se mi moc líbila, byla geniálně úžasná a strašná zároveň.

02.03.2014 5 z 5

Bible svatá Bible svatá neznámý - neuveden

Poprvé jsem ji četla, když mi bylo devět, možná osm, když jsem byla nemocná a líbila se mi moc. Teď jsem ji četla znovu na střední škole a líbila se mi sice trochu méně, zase mě, ale zaujala. Přečetla jsem ji ani ne za měsíc, víc jsme na ni ani neměli a byla moc hezká.

01.03.2014 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Na tuto knihu jsem se moc těšila, všichni říkali jak je to úžasné a nakonec takové zklamání. Byla jsem z toho otrávená, ale musela jsem to dočíst, byla to moje povinná četba do školy. Určitě ji již nikdy nebudu číst.

01.03.2014 odpad!

Paní Říma Paní Říma Kate Quinn

Už jsem ji několikrát a nemůžu se jí nabažit. Patří mezi mé nejoblíbenější knihy. :)

11.02.2014 5 z 5

Stavitelka pyramid Stavitelka pyramid Barbara Goldstein

Geniálně napsaná kniha, už jsem ji četla tolikrát, že už ani nevím kolikrát. :D

11.02.2014 5 z 5

Noc s prázdnými důlky po hvězdách Noc s prázdnými důlky po hvězdách Josef Šplíchal

Jaksi nevím, co si o této sbírce mám myslet. Je to takové moc smutné, ale četlo se mi to celkem dobře. Určitě si ji někdy zase ráda přečtu.

03.02.2014 4 z 5

Boty Boty Linda O´Keeffe

Je to velice zajímavá kniha. Moc se mi líbí. ;)

12.12.2013 5 z 5

Kleopatra - Královna egyptská Kleopatra - Královna egyptská Michael Grant

Četla jsem už hodně knih o Kleopatře, ale tahle zatím vede. :)

21.08.2013 4 z 5