Terezka Martinová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životopis sv. Terezie z Lisieux zpracovaný pro mládež. Tento román moravské spisovatelky, autorky řady knih pro mládež, také povídkářky a básnířky, je pokusem o moderní legendu. Vypráví o francouzském děvčátku s mnoha chybami, které pod vlivem příkladného rodinného prostředí vyrůstá v lidsky krásnou dívku, spatřující své štěstí v službě a oběti bližnímu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161149/big_terezka-martinova-161149.jpg 4.321
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Terezka Martinová

Kopretina
24. ledna

Četla jsem dcerce po večerech. Děj ji zajímal, Terezku si oblíbila, ale její snahy, sebezápory, apod. jí nedělaly dobře. To bych nedělala, vymyslela bych to jednodušeji.. na to reagovala. Ale Terezka asi taková byla, což je zřejmé z jiných zdrojů.

mol378
24.10.2019

Přečteno v dětství, moc mě to tenkrát bavilo a to jsem ještě o sv. Terezičce nic bližšího netušila, brala jsem to jen jako knihu o malé holčičce a jejím rodinném prostředí s hezkými vztahy. Poetické. Nelze číst jako nějaký oficiální životopis, není to určeno dospělému čtenáři, tudíž tam není nic o krizi víry. Není to opravdu žádné literární veledílo a občas mi to přijde trošku nábožensky přepjaté - a to mi víra v Boha není cizí. Nicméně podstata je jasná - dcery Martinovy byly vychovány ve slušnosti, odpovědnosti a vzájemné lásce a v tom podle mě přínos knihy spočívá.


Shardlake
23.04.2019

Pěknou formou přiblížen život sv. Terezie od Ježíška. Velice čtivé.

ZiPur
25.02.2018

Beleteristicky převyprávěné dětství Terezie z Lisieux, které je ale histograficky nepřesné a vynechává některé podstatné věci ze života Terezie (např. obrácení během Vánoc). Osobně pro mne bylo až příliš růžově laděné (viz předchozí vynechání obrácení na Vánoce, smrti matky jen letmo dotknuté).

zuza.floderova
08.04.2014

Kniha je velice dokonalá, pro mě je inspirací.

Indr
06.09.2011

Jedna z knih s kterými jsem vyrůstala - pro vyrůstající "holčičku" si myslím, že tato kniha byla ideální. Je pravdou, že některé části jsou trochu naivní a dětinské, ale ke každému věku se hodí něco jiného :)

jaccobo
05.09.2011

Její vztah k Bohu se může zdát velmi dětinský. Čekal jsem každou chvíli na to, kdy se objeví ta předpovídaná krize, která přenese malou Terezku z období dětské víry do období víry dospělé. Možná, že ji Bůh takové krize ušetřil, nechal si ji ve své náruči po celý její krátký život. Kromě této chybějící krize mi v knize velmi vadily některé momenty její výchovy ve stylu " teď tě má Ježíšek ještě radši", žalování na sebe při každé hovadině a vůbec takový nějaký způsob neurotizování... nemyslím si, že svatost spočívá na takových maličkostech a naprosto nenormálního chování dítěte (ačkoli možná že u dívky je to něco jiného, než u kluka)... Možná, že autorka nedokázala dobře vystihnout některé pasáže, ale celkově je kniha místy velmi moudrá a inspirativní !

Doporučujeme

Bible Svatá
Bible Svatá