ZuKo ZuKo komentáře u knih

Něfo Něfo David Walliams

Poslouchala jsem to jako audio knihu. Jiří Lábus za plný počet ale ten příběh. Pořád přemýšlím co tím chtěl autor říci i když to poselství je jasné. Nedokáži si představit to číst jako dítě. Celý poslech jsem si říkala, že jak to dítě tak i rodič by si zasloužili ….Smutné na tom je, že takové děti a rodiče člověk potká každý den.

18.09.2021 2 z 5

Naučte mě zabít draka Naučte mě zabít draka Ilka Pacovská

Jak je možné. že mi tahle série tak dlouho unikala. Jsem daleko za slovem pro děti a mládež. Celá série byla skvěla. Byly tam úseky, které byly slabší ale celkově. Smekám před paní spisovatelkou. Nepamatuji, že bych někdy dala 5* všem knihám v jedné sérii.

09.09.2021 5 z 5

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Tady lze jen říci, že ukázka rozmazleného "spratka" byla vystižena přesně.

08.09.2021 5 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Další skvělý díl ale musím říci, že některé nové postavy mi Helara mi děsně lezly na nervy. Nemám ráda ženské postavy, které si myslí, že vědí vše nejlépe. Zarazilo mě, že v přiběhu jako by se vytratili některé postavy. Celkově je to pro mě slabší než předchozí díly a to hlavně kvuli pár postavám.

07.09.2021 5 z 5

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

(SPOILER) Další krásný díl ale pomalu si říkám, že Svaťa na svůj věl 10 let se někdy chová až moc dospěle. Také mě mrzí, že nevíme kolil je let dvojčatům nebo sourozencům Pohromakovým. Také mě překvapilo popsaní chování bratrů a sestry v rodině Pohromaků. Tohle je asi první dětská kniha, kde čtu o šilaně mezi sourozenci.

30.08.2021 5 z 5

Časodějná kniha: Velký průvodce světem Časodějů Časodějná kniha: Velký průvodce světem Časodějů Natalja Ščerba

Ale jo, dobré to bylo.Krásné ilustrace a vysvětlení vazeb mezi lidma. Je tam přesně to co je v popisu. Hezká vzpomínka na krásnou serii.

28.08.2021 4 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Z hlediska vzdělávání ta kniha nemá chybu a doporučuji každému. Ne vždy mi sedl autorův smysl pro humor a také si myslím, že používání anglických slov není vhodné. Ne všichni vědí co je "Last but not least" atd. To jsou hlavní důvody za hvězdičku dole.

26.08.2021 4 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Na autorku jsem narazila před 4 týdny a tohle je moje 3 kniha. Čte se to dobře ale musím říci, že mi pomalu začíná vadit osudy šťastný, nešťastný, rány osudu, neštěstí atd.. Možná kdyby ta kniha byla x stránek kratší byla by dokonala. Posledních sto stránek jsem se přemlouvala k dočtení.

25.08.2021 4 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Zdaleka nejsem cílová skupina ale tohle.. Propadla jsem tomu. Výborně vymyšlený příběh. Hlavně oceňuji to, že se hlavní hrdinové chovají jako děti protože jsou to děti. Nemám ráda, když se v knížkách pro děti a mládež hrdinové chovají jak desně uvědomnělý dospělý nebo že vědí všechno nejlépe atd.
A podbnost s HP a další knihy. Ve skoro každé knize člověk může najít děj nebo chování co už někde četl.

22.08.2021 5 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Četla jsem to hlavně ze zvědavosti jak ta serie bude pokračovat. Měla jsem v ruce daleko horší knihy. Jak už tady někdo psal, jako odych dobré. Třeba 50 odstínu šedi jsem odložila po pár stránkách jak to bylo špatně napsané. Tahle kniha ma aspoň hezký sloh a krásně se to čte i když je to hodně ujete.

14.08.2021 2 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Krásná obálka ale to je všechno. Začátek vypadal slibně ale pak to šlo dolu. Chování hlavní hrdinky odpovídalo dítěti o několik let mladšímu. Hodně stroze popsané údalosti. Jak o tom přemýšlím , tak mi to spíše připadlo jako náčrt děje a ne jako hotová kniha.

13.08.2021 1 z 5

Let přes kameny Let přes kameny Natalja Ščerba

Scenář zápletky je takový jako jsme u autorky zvyknutí. Je tam jen rozdíl v tom, že hlavní postavy jsou starší. Já nejsem cílova skupina ale moc ráda jsem si knihy od autorky četla a měla to jako odpočinkovou četbu. Ale tento díl mi nějak nesedl. Asi je to tím, že tento díl měl takový odstup od toho prvního. Ten děj se tak táhne a říkala jsem si jestli to vůbec dočtu. Je to 3 serie, kde děti mají zachranit svět. Není tam nic nového.

02.05.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tady můžu jen napsat, kdy bude další díl? Rozjezd byl pomalejší, pár tajemství odhaleno ale dát knihu na jeden zátah a to do 4 hodin ráno něco o té knize říká.

30.04.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tak to je jeden z dilů, který kdyby nebyl, tak by se nic nestalo. Předchozí díl nastavil laťku hodně vysoko.

22.04.2021 2 z 5

Začala číst ale nějak to nešlo a knihu jsem několikràt odložila. Nakonec jsem doposlouchala a super. Takové knihy se mi lépe poslouchají než čtou. Doporučuji jako audio knihu.

06.02.2021 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Pokoušela jsem se číst tuto knihu několikrát až jsem to nakonec dala jako audio knihu. Můžu doporučit, dá to knize uplně jiný rozměr. Je to audio nezkrácená verze.

25.01.2021

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Po 4 dile, který byl děsný a měla jsem 100 chuti Clare a Jace kopnout jsou tento díl a 4 díl knihy, kdy hlavní postava mě totálně nebaví. Četla jsem to jen kvuli ostatním postavám.

27.12.2020 3 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Pokaždé si myslím, že ta kniha je v poslední v serii a ona se vynoří nová. Doufám, že tahle je poslední v serii. Já mám knihy od pana Niedla ráda ale nějak si říkám, že už stačí. Čtení mi zkazilo přečtení kometářu tady protože někteřé příspěvky nebyly označené jako spoiler a vyzradily co se stane.

20.12.2020 4 z 5

V tajemné moci jantaru - Hrací kniha V tajemné moci jantaru - Hrací kniha Lenka Moravcová

Je to dárek ale nevydržela jsem to. Můj druhý gamebook a jedna hra až do konce. Aspoň vím co dávám za dárek. Doufám, že mi to neteř a synovec někdy půjčí a já si budu moc zkusit i jiné postavy a možnosti. Hodnotím to jako dospělý člověk.

08.12.2020 5 z 5

Dobrodružství jezerních skřítků - Hrací kniha Dobrodružství jezerních skřítků - Hrací kniha Lenka Moravcová

Koupila jsem to pro synovce k vánocům, tak nevím jak on ale já jako dospělá říkám super. Můj první gamebook.

08.12.2020 5 z 5