zp87 zp87 komentáře u knih

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Taková rychlovka. Fajn to bylo, ale velmi rychle zapomenu o čem. Bavilo mě to víc než první díl. Vnitřně si dělím knížky, jestli je musím mít doma - tuto ne, stačí půjčit v knihovně.
Reed mě bavil... Myslím že víc než Gage.

Pokud bych ale nevěděla, že autorkou je Elle Kennedy, nepoznala bych to. Což nemyslím jako pochvalu.
Kriminální zápletka hodně odfláknutá.
A nepochopila jsem to shazování AJe... Jakože Darcy sex s ním nikdy neuspokojil a ty řeči kolem toho? Vždyť o něm bude poslední díl! Tak Elle ho nejdřív nastíní jako sexuálního nekňubu a v dalším díle nám bude nastiňovat, jak je sexy a neodolatelný pro hlavní hrdinku? Jako fajn, možná tím chtěla říct, že když pro někoho není sex s dotyčným uspokojivý, může být pak uspokojivý s někým jiným, dalším. S tím pravým - tak to určitě i myslela... Napsané (nebo přeložené) je to ale nešťastně.

19.01.2023 3 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Takové... dětinské, jednoduché, prosté. Čekala jsem víc.
Nebo jsem už asi četla hodně knížek podobného typu, které mi přišly lepší.
Opět předloha dívky (ať už panna nebo ne, ale především nebohá laň), která má splatit něčí dluh nebo je jinak 'v nesnázích' a proti ní nebezpečný sexy predátor, zvíře, macho, alfa samec.
Všem je nám jasné, jak to nakonec dopadne. I když další díly ještě nejsou přeloženy. Zvíře bude zkroceno. A budou šťastní až do smrti. Vsadím na to své kalhotky.
Ale i když tušíme pointu, čteme to kvůli tomu požitku ze čtení, že jo. No a já se teď docela styděla. Ne kvůli sex-scénám, bože chraň. Kvůli té formě, lehké odfláknutosti. Že si někdo nedal víc práce, aby příběh lépe propracoval.

Co se musí uznat, kniha má skvěle zvládnutý marketing a moc hezkou obálku. A Gabriela.
Ale celé je to takové nedotažené. Ok, budou další díly, ale stejně... Je to hotová kniha, čtenář za ni dal poměrně dost peněz, tak by měl mít po jejím dočtení jasněji a ne nervózně vyhlížet další díl.
Gabriel - nejlepší postava. Byla bych ale ráda, kdybychom se o něm, jeho životě a pohnutkách dozvěděli víc.
Malá panna - no pískle, trdlo... (A to pojmenování mi nevadilo, vždyť je to pointa) Děsí se, že aukci vyhraje Gabriel, přitom je to evidentně jediný chlap, se kterým by normální ženská šla i zadarmo. A to jí hrozí, že ji vyhraje jeden nebo druhý senilní, vilný dědek. Dost mě tedy mátlo, že se sexu bála jak novicka strašená ďábelskými perverznostmi a přitom jí z nevinných úst opakovaně padalo slovíčko 'šuk*t' /ošuka*/ vyšuk*t'
Strýček - tady tuší asi všichni...
A další postavy mají tak málo místa, že radši ani nic.
Chytlavé to bylo, přečtené za 2 dny.
Romantiky pomálu, sexu taky minimum, psychologie postav minimální a těch pár zmínek o mytologii - to ani nestojí za řeč.
Další díl si ale v knihovně asi zase půjčím.
Kamarádce bych ale koupila jinou knihu.

Nebylo to nejhorší, ale nechápu, jak může jít o nejprodávanější knihy pošle USA Today...

12.09.2022 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak upřímně, toto byla za mě nejslabší knížka od Julie Caplin. Zbývá mi teda ještě Švýcarsko a Irsko, ale Tokio už znovu číst nebudu.
Hlavní hrdinové o ničem, takoví nemastní- neslaní, Gabe dokonce docela nesympatický. Fiona trochu dětinská, a taky si mě nezískala. Můj problém je, že fotografování mi nic moc neříká... A prostředí přelidněného Tokia už vůbec ne. Blikající světla a masy lidí na přechodech a v metru - no, já na tom nic vzrušujícího nevidím. Ale plus je, že jsem si tak nějak virtuálně zacestovala... A stačilo mi. Snad jen ty rozkvetlé sakury bych ráda viděla na vlastní oči.
Chyběl mi tu humor, naopak oceňuji krásné popisy prostředí a přiblížení jiné kultury. Tak 3,5 hvězdy, ale budu přísnější, vůbec mě to netáhlo ke čtení, knížka mi nesedla.

10.09.2022 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Většina zde byla už napsaná. Jednoduché čtení, příběh, vykreslení a jednání postav - občas až příliš... Ale na čtení u moře asi i vhodné.
Jsem ráda, že jsem koupila za 99kč, dát za to 250, bylo by mi to líto, to si stačí půjčit v knihovně.

Přidávám se k názorům, že neustále opakování, že je hlavní hrdinka panna a měla by se toho už konečně zbavit je až trapné. No a co, tak si ještě neza*ukala. Toto snad řeší jen puberťaci, ne dospělí lidé...
Snad už nežijeme v době, kdy by se na panenství stavěly vztahy (ale uznávám, že je to vtipné v souvislosti s úchylkou hlavního hrdiny, že jí mohl opravdu ukrást něco jakože'cenného').
Kleptomanie mi u Williama přišla vtipná a originální, vlastně jsem se s takovým problém u hlavního hrdiny ještě nesetkala, i díky tomu 3*.

15.07.2022 3 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

(SPOILER) Nevadí mi, že se série patlá ze stále stejných surovin, baví mě to, je to jako číst o staré známé.
Vadí mi, že mi zbývá poslední díl a další se prostě česká nakladatelství neráčila přeložit. Ony už i ty anglické nejsou moc k sehnání...
Reyes je boží, škoda že se neobjevuje víc.
Charley mě baví, ale zároveň občas docela štve... a má velmi zvláštní vztahy s muži.

A teda, upřímně, je docela rozpolcená... Ach Reyes, ach Reyes, od dětství mi zachraňuje život, miluju ho, miluje mě, udělala bych cokoli, aby nezemřel bla bla... A pak stačí málo a najednou už si nevěříme, že, najednou by ho klidně vrátila za mříže, najednou je to nebezpecny vrah, wtf, no nevím holka na čem jedeš a bojím se, že to ani nezjistím.
Ale doufám, že s Artemis a Donovanem se ještě potkáme, slaďouši.
Bavila jsem se u čtení opět úžasně. Je tak málo vtipných knížek a když už jsou, je škoda nedostat je mezi lidi.

30.05.2022 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Lepší než první díl.
Nestává se často, abych fandila zloduchům, ale tady jsem musela. A kdo byl vlastně zloduch? Odplata za přikryté zločiny pokrytecké církve jsou moje slabost, asi mě v minulém životě zhýralí představitelé církve upálili na hranici, jinak si to neumím vysvětlit. Ti parchanti s kolárkem dostali, co si zasloužili.
Uznávám, že občas to už bylo moc, snad by stačila jen ta kastrace, ale na druhou stranu... Vždyť šlo o děti.
Autor mi zde připomíná krále tohoto žánru Chrise Cartera, ne jen drastickými popisy, ale i pachatelem, který jedná na popud vypořádání se s něčím, třeba s pomstou.
Ten konec - nemusela bych to tak mít, ale zvykla jsem si od prvního dílu.
Ovšem Katie a John, na jednu stranu chci pokračování Katie v Irsku, ale na druhou stranu jsem stará romantička a chtěla bych vidět vyhrát lásku nad smrtí a nenávistí.

16.03.2022 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Moje první Camilla. A asi knize trochu přidávám, jsou to tak 4,5*. Ale po delší době jsem měla pocit, že čtu kvalitnější knihu. Na necelých 400 stranách se odehrál poměrně hodně barvitý, hluboký příběh. Dostaly mě skvělé popisy prostředí (krásného, švédského), a ač severské čtení, neztrácela jsem se v postavách (což se mi u seveřanů někdy stává), drsné to bylo tak přiměřeně.
Měla jsem problém s tím zásadním kolem mořské panny (o dětech v knížkách tohoto druhu fakt nerada čtu) a hlavní problém jsem měla s trestem pro největšího viníka, ale život není spravedlivý.
Takže z hlediska příběhu to bylo velmi kvalitní, i když mně z toho bylo lidsky dost smutno.
Poměrně déle jsem se začítala a posledni třetinu přečetla na jeden zátah do noci. Jo, dost dobrá kniha.

08.03.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Příjemné čtení, ubíhá to. Napínavě stavěný děj, kniha má lehce přes 200 stran, takže žádné zbytečné popisy. Ten konec chtěl ale ještě tak jednu kapitolu, alespoň ze 3 stránky, kde bychom se vrátili v ději k vyšetřování... Mám pocit, že jsem byla o něco ochuzena.
Skoro se mi až nechtělo věřit, že všechno tak 'dobře' dopadlo.

09.02.2022 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

A sakra, tak tady bych dala nejradši 6 hvězd, už nějakou dobu mě kniha tak nezaujala a nešokovala.
Nejdřív mi trochu vadilo, že je to takové Light krimi čtení, jen jedna mrtvá a ještě to vypadá na skoro přirozenou smrt (jsem zvyklá na věští drasťárny typu Chris Carter), ale ona ta drasťárna přijde v té psychologické linii. A rozhodně to stojí za to.
Navíc většinou mám problém u skandinávských autorů se jmény osob a míst, špatně se mi pamatují a blbě se mi orientuje v příběhu, takže nemůžu říct, že bych se začetla hned.
Ale po prvních asi sto stranách (ty bych ocenila tak 3-4 hvězdičky), kdy se čtenář musí zorientovat v ději a přiznám se, občas mě rušilo skákání na současnost a zimu roku 1987, to začalo nabírat ten správný spád, od půlky knihy (kniha má 400 stran) jsem se nemohla odtrhnout a posledních sto stran byl hukot. Tak jsem se nemohla odtrhnout od čtení, že jsem zůstala na sluníčku déle, než by bylo vhodné a zaplatila jsem za dočtení knížky krutou daň, i Panthenol je na spáleniny slabý. Tak nějak vlastně držím basu s hlavní hrdinkou, dost příhodné. Popálená kůže je fakt masakr.
V psychologickém ohledu si člověk najde něco ze svého nitra u postav, takže mě hodně zasáhl Heddin příběh.

Spoiler:
Naopak jsem od začátku moc nesympatizovaka s Iben... Vlastně mi docela i vadila, navzdory tomu, co se jí stalo. A mému srdci se od samého začátku nelíbila ani Steph. Ha, jak zajímavé... No já bych si tyto holky za kámošky rozhodně nevybrala.

12.05.2021 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Čteno po Němém křiku jako druhá kniha, (2.-5.díl) nebyl v knihovně k dispozici. Ale po 'dávám tomu šanci 100 stran', i když tady jsem dala více, protože po prvním díle jsem od knihy i více čekala, skončila nakonec kniha zpět v knihovně.
Pořád samá Alex. Kim nebyla schopna ani vyšetřovat aktuální případ, protože pořád dokola řešila Alex. A navíc jsem měla zmatek i v postavách. Možná to bylo ale i tím rozrušováním děje. Raději jsem sáhla po jiné knize, která mě tak neiritovala a bavila mě mnohem více.
Jednou ale asi ještě dám zbytku série šanci. Pokud ovšem Kim Stoneovou nepředběhnou jiné série, které mě budou bavit víc. Třeba na něco ve stylu Carterova Roberta Huntera.

09.05.2021

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Hodně dobrá kniha. Líbí se mi, že dlouho si nejste jistí, jestli ta či jiná postava je skutečně 'dobrý člověk' nebo je jen 'dobrý herec(čka)'. A že některé postavy nejsou jen černé nebo bílé. A nemyslím tím jen to, že i opravdová zrůda může mít ráda pejsky. Nepřišlo mi to až tak extrémně překombinované, vlastně dost šlo o příčinu a následek - až tedy na tu záležitost s padouchem, který se vrací po letech na místo činu, tady už mi to přišlo, že svět je jaksi až moc malý a o náhodu tu není nouze... A že Amerika je skutečně zemí netušených možností. Velmi čtivá kniha.

04.01.2020 5 z 5

Trochu svoji Trochu svoji Mary Balogh

Z mého pohledu osvěžení - na poli historických romancí jde o poměrně originální námět. Je fakt, že o muži, pro kterého je jeho čest vším, se čte moc příjemně. Jen mě mrzelo, že ve chvíli, kdy se vztah mezi hrdiny konečně posunul z pocitu povinnosti konečně k lásce - příběh skončil. Sama za sebe bych preferovala konec delsí a sladší.
Rozhodně doporučuju pro ty, co hledají historickou romanci bez zbytečných cukrbliků, neustále se opakujících sladkých slovíček a nekonečné zamilovanosti hrdinů od samého začátku.
Naštěstí jsem si knihu vybrala podle autorky - vybírat podle obálky, v životě bych ji nevzala do ruky. Skoro by si za to kniha i zasloužila strhnout hvězdičku.
Baronet by se měl zamyslet nad prací svých zaměstnanců...

15.09.2015 4 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Jsem z toho taková rozpačitá... Nahého vévodu jsem četla už někdy před čtyřmi lety a tehdy se mi kniha strašně moc líbila. Nutno ale dodat, že to bylo v době, kdy jsem se k tomuto druhu literatury teprve čerstvě dostala. Byla to tedy jedna z mých prvních historických romancí. A tehdy jsem si řekla, že si celou sérii přečtu ještě jednou (tehdy jsem ze série "Nahý" přečetla jen asi první tři díly).
Teď se mi Nahý vévoda dostal pod ruce po druhé... a teda - docela nic moc. Ani ten humor mi už nepřišel tak vtipný jako tehdy. A to jsem si vůbec nepamatovala děj (jen začátek) - takže to "mohlo být jako poprvé" - ale nebylo. I toho jiskření tam mohlo být více. Kromě roztomilého hlavního hrdiny Jamese, který odmítající hrdinku stále oslovoval "lásko/miláčku" přestože jej Sarah stále od sebe odháněla tomu chybělo více šťávy...
Ale rozhodně to není nudná nebo zlá kniha.

Věřím, že kdyby se mi náhodou dostal po pár letech opět do rukou, nepoznám podle děje, že už jsem jej četla dvakrát.

27.12.2014 3 z 5

Nečekaná svatba Nečekaná svatba Mary Balogh

Velmi příjemné počtení. Moc mě to bavilo. Tak, že jsem včera byla dokonce "donucena" číst až do brzkého rána (ještěže jsem dnes nemusela brzy vstávat).
Jednu hvězdičku strhávám za trochu pomalejší rozjezd, prvních 50 - 70 stran byl spíš průměr, tak na 3 hvězdičky.
Ale jakmile se dali hlavní hrdinové dohromady, nemohla jsem knížku odložit.
Možná jsem trochu přísná, protože jde o začátek série a autorka musela vše popsat, připravit čtenáře na příběh rodiny Huxtableových (ale jsou i romány, od kterých se čtenář nemůže odtrhnout od samého začátku...)
Elliott je hrdina k pomilování, dokonalý gentleman. A Vanessa je velmi sympatická hrdinka, moc příjemná. Jen mi vadilo, jak se v knize neustále opakuje, že není hezká, není atraktivní ... bla bla bla. Stačilo by to párkrát, ne co tři stránky.
Škoda, že poslední dvě strany byly tak rychlé. Myslím, že odhalení Vanessina "tajemství" které už Elliott stejně znal, mohly být víc natáhlé. Působilo to, jakoby se to už autorce nechtělo víc rozebírat, škoda.
Těším se na postavu Cona - nevěřím, že je vše, jak se zdá. Prolog ho nastiňuje jako jiného člověka. Jsem moc zvědavá na další díly.

22.12.2014 4 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Moje první knížka od Pattersona - a zatím (podle mě) nejlepší.
Vygradované napětí, zvraty a psycho, opravdu psycho zločinec... navíc skvěle vykreslený.

Ale musím dodat, že nejdříve jsem knížku po první kapitole odložila (ten únos dítěte a jeho pohřbení zaživa bylo na mě moc)... po přečtení jiné knihy jsem se k Pavoukovi vrátila a jsem za to ráda.

19.12.2014 4 z 5

Záchodky celého světa Záchodky celého světa Siân James

Vtipná a (ač to slovo nemám moc ráda) poučná knížka.
Je plnáááááá obrázků. Vrátila jsem se do dětských let a hlavně prohlížela a prohlížela.
Prošla u nás celou rodinou.

Ale aby to nevyznělo tak, je to knížka o ho***... eh - o ničem, to né. Člověk si při prohlížení uvědomí, že je rád, že žije, kde žije.
Samozřejmě, mohlo by být i líp (existují totiž i záchodky ze zlata, kde vás zezdola ovane vlažný vzdoušek ovoněný kapkou něžného parfému...) ale nestojí to za ten risk, že byste skončili hůř - a bohužel, lidí, kteří žijí hůř je více, než těch, co žijí lépe.
Protože bych skutečně nerada vykonávala potřebu v podřepu do díry v zemi, zatímco by vedle mě dělala úplně to samé jiná ženská - a přitom bysme se mohly klidně držet za ruce a dívat z očí do očí - aniž by nás dělila jakákoli zástěna...

16.12.2014 5 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Kniha se mi tak líbila, že jsem si ji musela koupit. To je pro mě všeříkající.

Detektivka a román pro ženy - dva v jednom. Tak to mám já ráda. V detektivce nebo thilleru, kde nejsou prvky románu, mi "něco" chybí.

Proto mám moc ráda Lindu Howard - detektivka okořeněná humorem, láskou, erotikou.

A hlavní hrdinové v knihách Lindy Howard - většinou agenti FBI nebo policisté - jsou vždy praví chlapi na svých místech... Muži o kterých není těžké si nechat zdát :)

15.12.2014 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Série Bridgertonů je skvělá celá. A celou si ji budu chtít zas někdy přečíst. Těžko říct, který díl je nejlepší - každý má něco.

Za mě ale pořád vede 1. díl. - a ty další, ač pořád skvělé, jsou chloupeček za ním.
Příběh jako takový byl v Čekance možná pro mě nejzajímavější, nejlepší... ale postavy jsou pro mě stále top Daphne a Simon.
Colin je super - jako všichni bratrové Bridgertonové, ale Penelope mi moc nesedí. Vůbec mě nepřekvapilo, že je to Whistledownová, to se dalo čekat (takže mě překvapilo, když to tak lehce popřela... a taky mě překvapilo, jak psala sama o sobě...). Ale moc mi nesedělo, že poté, co se s Colinem znali více než 12 let, on se do ní zamiloval až po takové době. Neříkám, že láska na první pohled je reálnější, ale tento druh lásky mi připadá takový trochu "přechozený".

V každém případě - i čtvrtý díl je dokonalý, hledat chyby (nebo spíš drobnosti, co mi nesedí) je hnidopišství...
Knížku bych k přečtení rozhodně doporučila!

Osobně bych dala 5 a čtvrt HVĚZDIČKY.

Pořadí oblíbenosti je pro mě zatím: 1 díl, 3. díl, 4. díl, 2. díl ...

15.12.2014 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Pro mě to bylo zklamání, nemůžu chválit jen proto, že je to Linda Castillo.
Náhodou se mi do rukou dostal po prvním díle (který mě nadchnul) tento desátý a nestačila jsem se divit. Buď se autorka už vypsala nebo usnula na vavřínech. Příběh je plošší, předvídatelný a na konci vyvolává další otázky, které nebyly zodpovězené.

Dále SPOILER!!!
Krváky miluju, ale nesnáším násilí na dětech. A tady jsem se o Elsie vůbec nebála (ok, možná chvilku, ale velmi rychle se ukazovalo, že tady něco smrdí a že Elsie určitě nebude v
bůhví jakém nebezpečí). Čím dál víc bylo jasné, že ji 'unesl' někdo, kdo jí nechce ublížit.
Mimochodem ten konec?! Byla jsem z toho docela rozpačitá, nesnáším pokrytectví převlečené za vyšší dobro konané zaslepenou vírou v jakéhokoli Boha. Vlastně mě tady v tom díle Amiši docela štvali. Kromě první oběti si to ty další svým způsobem zasloužily. Jasné, nejsem psychopat, vražda je už za hranou, ale vždyť v tom jejich společenství by se stejně poškození (nechci jmenovat) svého práva nedomohli. Církev rozhodla za ně. Hodně smutný příběh, hlavně kvůli té nespravedlnosti a bezbrannosti.

20.01.2023 3 z 5

Audience Audience Václav Havel

No, ano... Prostě absurdní.
Četla jsem to někdy 29.12.2022, abych si knihu mohla dát do loňské výzvy. Asi po 15 letech. A stále není absurdní drama můj šálek kávy.
Úplně samotný závěr dramatu je ale poměrně 'šokující', no, to je asi silné slovo, ale rozhodně překvapující.
V každém případě i něco, co není úplně náš šálek kávy, nám může rozšířit obzory a někam nás posunout.
Neumím si představit žít před padesáti lety. Protože já se svou povahou, kdy řeknu, co si myslím a nenávidím lži, křivdy a nespravedlnost, bych určitě maximálně tak utírala záchody někde na nádraží. Takže jsem měla pro přikulovače (viděla jsem tam pana Abrháma, stejně jako ve sládkovi p. Landovského) pochopení.

20.01.2023 4 z 5