zp87 zp87 komentáře u knih

Božská potvora Božská potvora Christina Lauren

Nevěděla jsem, že jde o doplňkovou knihu. To je dost podstatné. Nenajdete zde prakticky děj, je to víkend vystřižený ze života zmíněných dvou párů. To, co v jiných knihách autorka pojmenuje třeba jako epilog, je tady celá (i když útlá) kniha. Erotika je zde fajn, sem tam se zaleskne vtip, není to špatné, ale obešla bych se bez toho.

03.02.2023 2 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Takový průměr od Penelope a Vi. Drzý bastard se mi líbil ale víc.
První polovina je rozhodně lepší, vzrušující cestování a zážitky z různých míst... Ve druhé půlce bylo pro autorky evidentně nutné vytvořit kolizi, konflikt mezi hrdiny... A jaksi už to nebylo tak poutavé.
V každém případě hlavní hrdina jako pilot - na jednu stranu klišé, na druhou vůbec (většinou jsou hrdinové podnikatelé, ředitelé, majitelé firem a podniků, že jo). Bylo to sexy.

14.12.2022 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Slušný průměr, ale četla jsem lepší. Spíš tak 3,5 hvězdy.
Vi tentokrát (zřejmě) bez své autorské parťačky, možná to bylo tím...
Možná i tím, že příběh mi připadal lehce podobný mnohým jiným...
Hlavní hrdinka mi nevadila. Hrdina je drzounek k pomilování.
Ovšem celkově je to celé takové ploché, jak z rychlíku... Tento příběh si dlouho pamatovat nebudu.

14.10.2022 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Kdybych už nebyla tak zmlsaná jinými super knížkami tohoto druhu, dala bych jasných 5 hvězd. Ale trochu zmlsaná jsem.
A potřebuju odlišit tuto knihu od úžasné série Off- Campus (kluci Garrett, Logan, Dean, Tucker), která by si zasloužila 6 hvězd z 5ti.

Knížku ale rozhodně doporučuju, je to spíš taková povídka, krátká jednohubka, líbilo se mi, jaký to mělo spád. Příběh opět zábavný, romantický, vtipný a místy žhavý.
Elle Kennedy je zkrátka super a doufám, že má v hlavě ještě hodně nápadů. Umí skvěle popsat a vykreslit charaktery hlavně mužských hrdinů (jsou to božani). Maggi mě tady místy trochu štvala, ale naštěstí si s ní Ben poradil.

Spíš bych to hodnotila na 8 z 10ti bodů.
A knihu rozhodně doporučuju, praktická je i na cesty, dovolenou, do kabelky.

23.09.2022 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Rhage je miláček. A tento díl je díky drakovi fantasy na druhou.
V době, kdy byly knihy vydány a kdy jsem je četla poprvé, to bylo pro mě něco neuvěřitelného. Nejlepší knížky ever...
Dnes už mám v tomto druhu literatury něco načteno, takže už bych neřekla, že nic lepšího není, ale pořád u scén s válečníky a jejich shellan učurávám. Teda za mě jsou nejlepší první 4 díly.
Fantasy, romantika, erotika, pokud tuto kombinaci máte rádi, Bratrstvo vás potěší.
A scény s Bezduchými stačí proletět. Těmi mě autorka vždycky štvala, že jim dává tolik prostoru.

26.08.2022 5 z 5

King King T. M. Frazier

Drsné chlapy můžu. Vulgarismy jsou zde hojně, ale nepobuřují mě.
Příběh je čtivý, zhltla jsem ho velmi rychle.
Jen je lehce kostrbatě přeložený.
Sexu tam fakt není moc, jen je King furt nadržený.
A Doe mě teda docela štvala, strašně Kinga chtěla, on po ní chtěl jen to, aby to přiznala, ale ona musela dělat cavyky. A následně cirkus, že ji King nechce... bože, fakt typické 'nevim co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu'.

09.07.2022

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Krásné, něžné, hodně romantické, hodně dojemné a rozhodně ne nějak moc erotické.
Na dnešní dobu (a my, co už máme v tomto druhu literatury něco načteno, si to můžeme mezi sebou říct) to bylo velmi umírněné.
Babičky (ne ty moderní, myslím ty klasické) by se možná křizovaly, ale 16ti leté neteři bych tuto knihu klidně dala k narozkám (14 leté raději ale ne).
Griffin byl dokonalý chlap (opět, v těchto románech jsou prostě chlapi dokonalí, víme, že...) ale Luca mě pak už docela štvala. Já vím, já vím... Měla své problémy, ale proboha, takto ho trápit? Je zbytečné zacházet do podrobností, zkrátka - mrzelo mě, že od ní nevidím víc snahy, zato on se snažil za oba.
No a na můj vkus zde bylo ke konci až moc dojemných momentů, posmrkala jsem myslím 3 kapesníky (což je na mě u romantické knížky fakt dost), a říkám si, jestli to nebylo zbytečné, takto drásat rozháraná srdce čtenářek.

23.06.2022 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Jednoduchá oddechovka. Bod
Předvídatelnost tomu nevyčítám. Proto beru do ruky knihu tohoto typu. Druhý bod.
Úžasné prostředí, neměla jsem problém se tam přenést, nejradši bych tam byla. Třetí bod.
Chris /Boyden byl velmi sympatický hrdina - dva body (pro každého jeden), zato Annie Anne mě docela iritovala. Dětinská, ublížená... A její reakce na Chrisův prohřešek byla fakt přehnaná. Minus bod
Trapné a vtipné situace s druhým párem byly občas přitažené za vlasy. Minus půl bod.

Takto sečteno - 3,5 bodu... Ale! Rozhodně se chystám na další knihy autorky, bavilo mě to, zasmála jsem se, přečteno za den. Knihu bych určitě doporučila, ovšem s tím, že je to fakt jednoduché čtení k vodě, kde vás nejspíš hrdinka přinutí protáčet oči.

17.06.2022 3 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Bavilo mě to, smála jsem se - a občas i nahlas (je velká škoda, že je tak málo vtipných knížek), detektivní příběh mi přišel záživnější a lepší než v jedničce.
Romantiky bylo teda pomálu, rozhodně bych tam ráda více Reyese... A narozdíl od Charley bych nebyla takový kazišuk sama vůči sobě, holka mě párkrát docela namíchla.
No a konec mě docela naštval. Možná to bylo zbytečně zamotané, drastické, napínavé... Snad to autorka celé nezkazí...
Ale zábava to byla a už se těším na trojku.

'Uvažovala jsem o tom, že bych ho mohla sejmout jako první, ale to by musel přijít tak na metr ke mně a chvíli se nehýbat. '

24.05.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ale jo, bavilo mě to, ale rozhodně jsem čekala víc. Konec ztrácel grády, dokonce jsem listovala zpět, jestli jsem někde omylem neotočila víc stránek a nechybí mi něco, postavy mohly být mnohem víc propracované, takové trochu odfláknuté mi to přišlo. Odpočinková knížka k moři nebo na cesty. Ty 4 hvězdy jsou sice s odřenýma ušima, ale jo, zaslouží si je, na tři to pro mě nebylo. Knize (alespoň pro mě) přidal kredit fakt, že se v dialozích objevil i humor. Taková školácká 'dvojka'.

21.10.2021 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Doporučuji, pokud máte rádi drsnější čtení.
Mě kniha moc bavila, rozhodně si přečtu další od autora.
Geniální vyšetřovatel, psychopatický sadistický magor, a jedna neznámá v rovnici. Velmi zajímavé vyústění.

Konečně jsem našla autora, který píše podobně jako Chris Carter, ale bohužel má jen tři knihy. ‍️

Občas je Winter asi moc geniální, ale tak nějak mě to fakt bavilo.

21.08.2021 5 z 5

Červená ľalia Červená ľalia Nora Roberts

Ve své kategorii krásná knížka. Úžasná zahrada a její popis, skvělí chlapi - hlavní hrdinové, sem tam doják, sem tam vtip.
Ten duch je tam fakt skoro i navíc.

Kdybych měla hodnotit hloubku kulturního požitku, rozhodně by kniha dopadla hůř, ale jako odpočinkové romantické čtení do zahrádky na lehátko je super. A docela si ji pamatuju i po letech, takže si celá série zaslouží 5 hvězd.

04.05.2021 5 z 5

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Myslím, že by si tato kniha zasloužila vyšší hodnocení. :) Přečetla jsem knihu během dvou dnů a čtení si neskutečně užívala. Opravdu jsem se hodně bavila.
Olivia i Harry jsou oba velmi sympatiční, vtipní, zajímaví a moc se k sobě hodí. Skvělý pár. S chutí bych pokračovala ve čtení jejich příběhu - i kdyby to byly běžné denní záležitosti.
Harry by pilně překládal, zatímco by po domě běhala "kupa jejich multilingvních dětiček" (jak si sám plánoval) - opravdu se mi velmi líbilo, že zde je hrdina inteligentní, vzdělaný muž, který se neštítí práce a má zaměstnání - které je navíc takové... poetické. Málokdy mi u knihy vadí, že zde chybí sluchový vjem, ale chtěla bych jej slyšet mluvit plynně francouzsky a rusky - už jen ta představa působí... poněkud dost smyslně... A co kdyby to bylo naživo?
Julia Quinn je jedna z mála autorek historických romancí, která do příběhu vkládá humor. A to opravdu poměrně dost. Dost na situace, kdy knihu čtete v MHD.
Jsem zvědavá na Olivii o nějaký ten čas dříve - v Tajných denících slečny Mirandy... tentokrát jsme začala druhým dílem, ale jsem přesvědčená, že nebudu zklamaná.

28.03.2015 5 z 5

Dědic hraběte z Grevillu Dědic hraběte z Grevillu Kat Martin

Taková pohádka - jak se chudá dívka díky štěstí, kráse, inteligenci a vlastní urputnosti hraběnkou stala. Pochopitelně ve skutečnosti by jí nic z toho nepomohlo a bez rodokmenu by si ani neškrtla a společnost by ji nepřijala - obzvlášť po některých zážitcích, které prožila... Ale to je zde úplně vedlejší.
Oceňuju, že krize mezi hlavními hrdiny byla poměrně brzy zažehnuta.
Justin mi byl velmi, velmi sympatický. Takový muž na svém místě...

Moc pěkný román... chtěla jsem knize lehce přidat a dát jí 5 hvězd (i když to vidím tak na 4,5) - ale nakonec jsem zaokrouhlila dolů - proč? Zklamal mě konec.

SPOILER: Dopadlo to dobře, happyend se konal, ale skončilo to příliš rychle. Chybělo mi tam ještě pár stránek, autorka to příliš usekla. Co bude s Thomasem dál? A hlavní hrdinové? Osobně mám ráda, když je příběh zakončený dalším dědicem na cestě - ale tady to je takové useknuté... A nevíme nic. Na to, jak se mi příběh hezky četl, mě konec lehce zklamal.

18.03.2015 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Souhlasím s většinou již napsaného.
Před Deníkem kastelána jsem četla Poslední aristokratku. Ta se mi teda líbila citelně víc - je mnohem vtipnější a celkově je to "bezstarostnější" čtení.
Deník kastelána mě nezklamal, protože jsem i podle zdejších hodnocení čekala trochu slabší román, ale pořád ještě "příjemné čtení". A přesně toho jsem se dočkala.
Objevilo se zde trochu (no - spíš trochu dost) tajemna a strašení - které nebylo nijak vysvětleno (to bych autorovi nevyčítala, to k tajemnu tak trochu asi patří, aby bylo stále tajemné... kór na zámku). Paranormální jevy byly v Deníku osvěžujícím prvkem - mezi všemi těmi neveselými záležitostmi.
Části knihy popisující boj s akutní myeloidní leukémií nebo záležitost s postkomunistickým myslivcem střílejícím po všem živém mě hodně zasáhla - nečte se to dobře... ale patří to k životu.
Možná jsem knize i trochu přidala - možná je to tak na 2,5 hvězdičky... ale poslední třetinu jsem sjela jedním dechem, tak jsem Deníku "přidala". Jako mínusy knihy vidím některé nedořešené myšlenky a záležitosti, useknutý - otevřený konec a někdy přílišná vulgárnost hlavního hrdiny (a to nejsem puritán). Plusem je určitě neskonalá fantazie autora, sympaticky svěží způsob vyprávění včetně úderných krátkých vět a celkově příjemné atmosféry zámeckého čtení - sem tam okořeněného zemitým až suchým humorem.
A náhodou - ty zázraky mi v knize nevadily. Někdy je dobré věřit na zázrak - když už nám nic jiného nezbývá...

20.02.2015 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Dokonalá kniha. "Klasika", která rozhodně není přeceněná. Což není samozřejmost.

Kdyby učitelé literatury seškrtali seznamy "povinné literatury" na kousky, které skutečně stojí za to - jako třeba Pravidla moštárny, možná by četlo více lidí. Možná by někteří ze zarytých odpůrců literatury nezískali ke čtení takovou nechuť.
Porovnávat Pravidla moštárny knihu s filmem nemá cenu - to je jedna a sto (přestože film není nikterak špatný).

Ta atmosféra, která je v knize, vykreslení postav... duch tehdejší doby - dokonalé. Moc, moc se mi to líbilo.

Ovšem musím dodat, že naslazená "moštárnou" jsem sáhla ještě po jiných knihách Irwinga a tam jsem byla docela zklamaná. Pravidla moštárny jsou z mého pohledu zkrátka nejpovedenější.

19.12.2014 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Nádhera!
Momentálně jedu v sérii Bridgertonů. Prozatím všechny jsou skvělé! Mám přečtené první čtyři knihy a tato - první - mi z nich přijde nejlepší.
Nedá mi to a musím ocenit vtip autorky - pojmenovat sourozence Bridgertonovy podle abecedy :) - i když chudina Hyacinth to trochu odnesla... a jméno Francesca je taky takové... tvrdší... ale nemůžou se všechny hrdinky jmenovat Sophie, že :)

Takže - k prvnímu dílu - Simon je vévoda k nakousnutí. Dokonalý muž. Daphne je milá, vtipná, svérázná, odvážná... taky hrdinka podle mého gusta... toto se zkrátka autorce povedlo.

U této knihy - a celé série - bych neváhala a nezůstala jen u knih půjčených z knihovny, ale kdybych se k nim dostala dříve, když byly ještě vydávány, pořídila bych si je bez váhání i do vlastní knihovničky.

Velmi svěží čtení, kniha, kvůli které hledáte každou volnou chvilku, abyste mohli (i když spíš bych měla napsat "mohly") číst.

Tady je to bez váhání imaginárních ŠEST HVĚZD.

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

Klasická Teresa Medeiros, moc se mi líbila. Slupla jsem ji jak malinu. Sterling je hrdina podle mého gusta. Knize nechybí humor a lehkost.
A vůbec mi nevadilo, že se Laura nechovala moc fér - protože Sterling nebyl žádný svatoušek. Jistě, na panství neměla žádný nárok (a tento fakt nijak neovlivňuje ani to, že se starala o dva mladší sourozence, ani to, že jsou všichni sirotci). Byla dost vyčůraná a kdyby se do ní Sterling nezamiloval, měla by nejspíš vážné problémy. Ale když ono to bylo fakt vtipné a moc dobře napsané. :) Moc pěkně popsané, jak ženy manipulují muži, dokaď jim to muži dovolí...

Dovolím si tedy malezlute oponovat - Sterling a lítost? :) Podle toho, jak byl Sterling popsaný potřeboval trochu nakopnout a dát za vyučenou. Nechoval se moc fajn. Jistě, měl své důvody - to, co mu kdysi udělali rodiče, bylo dost kruté a velmi těžko odpustitelné... ale nemusel být kvůli tomu krutý ke všem. V každém případě vše se vyřešilo.
A ti dva spratci - nebo spíš jen Lotka - ti mě velmi bavili. Narozdíl od druhého dílu (který je o Lotce) se mi tento zdál svěží a velmi zábavný. Lotčina Skandální noc byla podle mě mnohem slabší. Lotka jakoby s věkem ztratila své kouzlo - což dává smysl, protože malá holčička chovající se jako spratek je roztomilá, ale dívka na vdávání, které stále zůstala její trhlost, je už trochu moc...

Mimochodem - překlad jména "Lotka" se podle mě moc nepovedl. Zní to jakoby rusky :/ ... Překladatel měl nechat jméno v podobě, jak bylo v originále (pochybuju, že to byla Lotka) - předpokládám, že když je to Carlota, tak její přezdívka je v angličtině "Lota" nebo spíše "Lottie".

Království za polibek Království za polibek Teresa Medeiros

Nééé - tak toto bylo největší zklamání. Musela jsem se několikrát ujistit, že tuto knihu skutečně napsala Teresa Medeiros (a stejně si myslím, že došlo k omylu... :) ).
Úplně jiná kniha, než jsou Teresiny ostatní... jen kvůli autorce jsem se ji opravdu hodně snažila dočíst, ale jen jsem se trápila.
Hrdinka je zvláštní - na jednu stranu mi jí bylo líto, na druhou stranu jsem měla chuť ji profackovat. Tak tvrdohlavě zabedněná holka to je...
A hrdina - nesnesitelný chlap. Byl z ní hotový, ale zároveň ji chtěl neustále trestat - a taky trestal... tak já nevím - jakoby to ani nebyl dospělý chlap. Oba dva pořád nevěděli, co tedy chtějí. On si ji chce "podrobit" ale přitom ji miluje... tak to tedy řeší tak, že ji zavrhuje... fakt sranda. :/ Když se začne ona k němu chovat hezky, on ji od sebe odhání, pak zase ona jeho... a pak jsem to čtení vzdala. Snažila jsem se apoň přeskákat děj - ale narazila jsem na úsek zabití šaška (pokud to tedy nemělo být jen jako - což je dost možné, však říkám, že jsem to pak už vzdala) - což mě přesvědčilo o tom, že tuto knihu zkrátka nechám nedočtenou. Ne, k této knize se už nevrátím.
To si raději všechny ostatní přečtu ještě desetkrát.

Kniha možná není tak úplně "odpad" - ale v porovníní s ostatními Medeirosinými knihami ano. Nebýt to Medeiros, jednu hvězdičku bych dala.
Ale kdyby to byla má první kniha od Medeiros, další bych si od mí už určitě nepůjčila a už vůbec nekoupila.

15.12.2014 odpad!

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Krásná kniha, přestože velmi obsáhlá, měla jsem ji přečtenou za pár dní. Oddechovka, romantika, klidné, příjemné čtení. Tuto knihu si moc ráda přečtu znovu (i když už budu vědět, kdo to tam v horách Montany řádí a vraždí).
S Norou mám trochu problém - nikdy nevím, do čeho jdu. Některéknížky mi přijdou naprosto úžasné - třeba Nebe mé lásky nebo Past na dobrodruha a celá série bratrů Quinnů ... a jiné knihy musím po pár stranách odložit a sáhnout po něčem jiném...

Po přečtení jsem se podívala i na film - ale ten je slabým odvarem - nic moc - nesedí mi tam představitelé hlavních postav a ani samotné zfilmování - ale to je asi normální, každý čtenář má své představy o příběhu a filmaři se nám nemůžou strefit do vkusu všem.