zp87 zp87 komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

První díl mě velmi zaujal. Myslela jsem, že jsem našla další skvělou sérii, jenže v dalších knihách jsem našla spíš zklamání, když se Kim stále babrala ve své minulosti a prala se svými démony.
Ovšem tento 1. díl mě bavil. Vraha jsem dlouho tipovala jiného, Angela háže skvělé mimikry.

09.05.2021 5 z 5

Modrá jiřina Modrá jiřina Nora Roberts

Knihu si vybavuji i po letech. Pokud od ní nebudete čekat nic hlubokého, jen relax, romantiku, lásku, pěkné chlapy, dostanete to.
Navíc sem tam vtip, krásné popisy zahrady a květin a jako bonus i jednoho ducha.

Původně jsem chtěla dát 4 body, protože přece jen znám i kvalitnější knihy, ale účel splnila přesně, ve své kategorii bych ji označila za růži, klasiku, která nezklame. A jak již jsem psala, na rozdíl od mnoha jiných si ji vybavuji i po letech, takže zjevně zaujala a 5 bodů si zaslouží, jakožto celá série.

Černá růže Černá růže Nora Roberts

Velkým zpestřením pro mě byla love story zralé ženy, matky dospělých synů, takových knížek jsem moc nečetla.
Stejně jako předešlé díly, v kategorii nenáročného čtení, k vodě nebo na lehátko je kniha super.

Červená ľalia Červená ľalia Nora Roberts

Ve své kategorii krásná knížka. Úžasná zahrada a její popis, skvělí chlapi - hlavní hrdinové, sem tam doják, sem tam vtip.
Ten duch je tam fakt skoro i navíc.

Kdybych měla hodnotit hloubku kulturního požitku, rozhodně by kniha dopadla hůř, ale jako odpočinkové romantické čtení do zahrádky na lehátko je super. A docela si ji pamatuju i po letech, takže si celá série zaslouží 5 hvězd.

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nakonec jsem jednu hvězdičku ubrala, ač jsem byla při čtení nadšená, protože konec příběhu mi přišel odbytý, nedovysvětlený. Na to, že kniha má 360 stran a mnohdy se autor věnoval odborným popisům a poznatkům, odhalení vraha bylo velmi rychlé a celý závěr byl jeden velký sešup.
Vůbec mi nevadily odbornější a popisné části, naopak.
Jo a obálka je boží. Ostatně, to je záměr.

Spoiler: ocenila bych, kdyby autor trochu rozebral osobnost vraha, jeho pohnutky, záležitost s jeho pěstounkou. Evidentně musela být taky nějak narušená... Proč si vrah vyrobil právě takový vraždící nástroj? Je toho mnoho nezodpovězeného, vzhledem k tomu, kolik prostoru bylo věnované bioinformatice a jiným tématům.

04.05.2021 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Vidím samé dobré a výborné hodnocení, takže budu asi černá ovce, ale mě kniha vůbec, ale vůbec nechytla. Měla jsem zmatek v postavách i ději, nutila jsem se do čtení. Dala jsem knize šanci asi 70 stran, ale nakonec jsem se rozhodla neztrácet svůj drahý čas u něčeho, co mě nebaví. Evidentně každý se najde v něčem jiném. Za mě nic moc teda.

03.05.2021

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Ideální čtení před spaním.
Třináct krátkých příběhů klasické detektivky se slečnou Marplovou mě bavilo. Příjemná změna, ač po čtení Carterovych drasťáren na mě trochu light.
Jo, jednou za čas je fajn to prostřídat.

02.05.2021 5 z 5

Kdo bydlí na dvoře? Kdo bydlí na dvoře? Zuzana Pospíšilová

Úplně stejně jako leporelo "Kdo bydlí v lese" - velmi krásné obrázky, každá tvrdá leporelová stránka je věnovaná jinému zvířátku (tady jsou pochopitelně zase jiná zvířátka než v "Kdo žije v lese"). Povedlo se!

07.01.2020 5 z 5

Kdo bydlí v lese? Kdo bydlí v lese? Zuzana Pospíšilová

Krátké básničky ve smyslu jednoduché hádanky. No, hádanka to moc není, odpovědí je zvířátko, které je na obrázku a obrázky jsou to moc hezké. Navíc zakoupeno za 49kč, takže výborná výbava dětského pokojíčku - batolatům a malým dětem se bude líbit.

07.01.2020 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Håkan Östlundh

Mně se kniha moc nelíbila. Nemohla jsem pořádně začíst, pletly se mi postavy (možná kvůli podobnosti cizích jmen), neseděl mi autorův styl, celé mi to přišlo zmatené, dějově nekonzistentni. Dala jsem autorovi šanci 100 stran, kniha mě spíš nudila a nutila jsem se do ní, takže jsem ji zase vrátila. Nerazím teorii číst za každou cenu, na světě je tolik knih, že je lepší sáhnout po té, co vás bude bavit, než se trápit u té, která vám nesedne.

04.01.2020 1 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Hodně dobrá kniha. Líbí se mi, že dlouho si nejste jistí, jestli ta či jiná postava je skutečně 'dobrý člověk' nebo je jen 'dobrý herec(čka)'. A že některé postavy nejsou jen černé nebo bílé. A nemyslím tím jen to, že i opravdová zrůda může mít ráda pejsky. Nepřišlo mi to až tak extrémně překombinované, vlastně dost šlo o příčinu a následek - až tedy na tu záležitost s padouchem, který se vrací po letech na místo činu, tady už mi to přišlo, že svět je jaksi až moc malý a o náhodu tu není nouze... A že Amerika je skutečně zemí netušených možností. Velmi čtivá kniha.

04.01.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Brutální, promyšlené, odsýpá to, vhodné na volný den, protoze je to příběh, který vás bude nutit číst dál a dál. A opravdu doporučuji začít tímto prvním dílem.

04.01.2020 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Velmi jsem se bavila, bylo to mé první bizarro fiction a zjistila jsem, že je moc fajn si občas přečíst něco tak prdle praštěného. Stříkající krev, démoni, katolíci, lego svět - velmi příjemná oddechovka...

30.12.2019 5 z 5

Trochu nebezpeční Trochu nebezpeční Mary Balogh

Tak vévoda Bewcastle mě přinutil číst ještě ráno po náročné noční službě. Wulfrik vůbec nezklamal, naopak - nadchl a asi jsem se do něj zamilovala. Měla jsem slabost pro to jeho povýšené jednání ze kterého jsem ale i skrze knížku cítila bouřlivý a citlivý vnitřek. Autorce se skutečně povedla jeho postava (a myslím, že to nebyla náhoda, že na Wulfrika se skutečně zaměřila a je to její nejpropracovanější postava v této sérii). Už v předešlých dílech je totiž vidět, jak se tento zdánlivě bezcitný a zdánlivě sobecký a arogantní muž stará o své sourozence a nejen o ně...
Proto mě velmi iritovala Christina. To teda Wulfrikovi autorka připravila osudovou lásku, jen co je pravda... Nemyslím její původ - ale to chování... Vždyť ona se chovala jak trhlá puberťačka - ne třicetiletá žena... fakt pošuk.
Přišla mi až extrémně trhlá - lozit po stromech, válet sudy a vrhat se do řeky - naprosto vědomě a navíc před vybranou společností a vévodou? Kdyby jí bylo 17 - ok. Ale jí je skoro dvakrát tolik...
Nevěřím, že vévoda - navíc Wulfrikova ražení - by takovou sluníčkovou a věčně pubertální žíňku strávil...
Velmi mě mrzelo, že konec nebyl delší, myšleno "závěrečná" část, ta láskyplná, romantická. Ráda bych si početla o zamilovaném a hlavně šťastném Wulfrikovi déle. Skoro to na mě působilo tak, že autorka už byla tak vycucaná z Christiny, že na kvalitní závěr neměla sílu. Měla jsem spolužačku Christinina ražení - a ta holka byla fakt energetický upír. Christina na mě působila stejně.

04.12.2015 5 z 5

Trochu v pokušení Trochu v pokušení Mary Balogh

Hrabě Rosthorn je opět tím hrdinou nad kterým většině čtenářek srdce zaplesá. Včetně mě. Jen kvůli jeho postavě jsem dala příběhu 4 hvězdičky.
Samotný děj mě mírně zklamal - až moc záležitostí kolem války, nekonečné hledání hrdinčina bratra Alleyna - chybělo mi více romantiky, více TĚCH DVOU spolu... A rozhodně mi chybělo více Morgan. Té Morgan, jaká je popisována v dalších (předešlých) románech Mary Balogh. Morgan mě moc nebavila, ale vyvažoval to Gervase. A Wulfrik - i když ten se mohl objevovat více :)
Nebýt hlavní mužské postavy, rozmýšlela bych se, jestli vůbec dát ty tři hvězdy-

04.12.2015 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Umpf... tak předně - za kvalitu knihy bych dala tak 1 hvězdičku. Ono to skutečně nemá žádnou hloubku... je to zkrátka plytké a velmi prosté čtení. Ale upřímně - až se za to skoro stydím :D - já jsem se při té jednoduché jednohubce pobavila. Takže bez hraní si na literárního fajnšmekra - ***.
On to je román? Román? Vždyť to je, sakryš, povídka! :) Děj odsýpá šup sem, šup tam, velmi odhrkané, problémy nerozebrané, uměle nastavované (prý že démoni hlavní hrdinky - no vůbec jsem děvčicu nepochopila, Brynne na mě působí jako velmi rozmazlené děcko, které se neumí porvat s problémy normálních lidí, nikdo přece nemá bezproblémový život)...
A ten konec? To jako fakt? Brynne jsem opět vůbec nepochopila - místo aby byla ráda, dělá scény... nechci spoilerovat, takže nebudu více rozebírat - ale slečnu jsem jen těžce skousávala.
Ethan je také kapitola sama o sobě, za něco bych ho kopla do zadku okovanýma botama - ale globálně vzato - pokud je skutečně nebesky šarmantní, neskutečně krásný s božskou postavou, dokonalou fyzičkou, pekelně inteligentní, s ďábelskými schopnostmi v sexu a po čertech bohatý - tak ať si je klidně dominantní jak chce... :D
Jen toho sexu by mohlo být v knize klidně míň... nějak mě to už nebavilo a těšila jsem se spíš na scény kde se bude dít něco jiného než sex.

03.12.2015 3 z 5

Trochu hříšní Trochu hříšní Mary Balogh

Zábavná knížka, ale jaksi se mi nečetla až tak lehko a svižně, jak bych od knížky tohoto typu očekávala. Rachel - a především její kamarádky byly velmi vtipné dámy. Jen mě trochu zaráží, jak je možné, že se ženy s tímto "povoláním" a životem tak protřelé nechaly tak hloupě podvést...
Alleyn byl na můj vkus poněkud nudnější hrdina. Nebylo to až tak zlé, ale mohlo by to být lepší - čekala jsem od něj víc. Už se těším na jeho bratra, nejstaršího z Bedwynů.

14.11.2015 3 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Moc příjemné čtení, zaujalo, chystám se na celou sérii (pokud teda autorka nezklame). Seriál jsem neviděla a když jsem nahlédla na představitele jednotlivých postav, ani vidět nechci. Sookie mi je velmi sympatická, Bill taky - Erik naopak ne. už dopředu ale tuším, že věci se mají asi změnit :D, že Erik asi nakonec bude hrát podstatnou roli...
Sama ještě pořád nemůžu uvěřit, že jsem se po několika letech opět vrátila k upírské literatuře, ale rozhodně nelituju. Upíři prostě mají něco do sebe. :)

14.11.2015 5 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Velmi pobavilo a zaujalo. První díl jsem (zatím) nečetla, takže nevím co čekat, ale Erik a Rhiannona si mě získali. Rhiannona mě sice občas docela štvala, jak byla až moc hrdá... Na Erikovi bylo vidět, že čeká na jakýkoli náznak jejího zájmu, ale jí ne a ne docvaknout, že je sama proti sobě, když se chová, jak se chová. Nemám ráda změkčilé muže, takže podle mě byl Erik ideální představitel hlavního hrdiny - občas jsem se až divila, co všechno Rhiannoně prošlo. Postava hlavního padoucha nebylo žádné překvapení - to mě na jednu stranu mrzí, ale na druhou stranu - o tom tyto knížky moc nejsou, že. Oceňovala jsem, že válečné scény autorka zbytečně neprotahovala. A na naopak na těch romantických nešetřila.

14.11.2015 5 z 5

Vlčí touha Vlčí touha Daria Charon

Velmi jsem se bavila - nejvíc ovšem zpočátku knihy. Námět mi trochu připomenul pohádkové příběhy, ve kterých sedmihlavá saň požaduje výměnou za bezpečí království nevinnou dívku - případně princeznu... tady je ovšem cítit příslib temnějších kulis. Žádná pohádka, ale tajemný příběh z dávných let (a kdesi v pozadí očekávání drsných testosteronem překypujících 'vlčích mužů'). Hvězdičku stráhám za to, že celý příběh poněkud vyměkl. Nechci spoilerovat... tak snad jen 'kéž by zůstal duch příběhu zachován a věci byly tak, jak se zdají'...
Vlčí muži, kterých se všichni z okolí bojí a nic si na ně (ani jejich chráněnce) nedovolí, vlčí vládce - neoblomný, majestátný, všemi respektovaný a mocný muž a v neposlední řadě neproniknutelně střežený Wolfensburg - nedobytná pevnost , která měla dost slibně našlápnuto k tomu, aby se stala kulisami originálního příběhu. Byla bych ovšem radši, kdyby autorka trochu přitvrdila.

06.11.2015 4 z 5