Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Sestry Sestry Carla Neggers

Možná dřív, když nebyly kvalitní knihy, tak na zabavení dobré. Ale je to opravdu slátanina všeho. Nejdřív ne kočky do hor, nakonec je odvezla do hor. Nejdřív ne psa do New Yorku, nakonec odvezla psa do New Yorku. Proč takové skrývačky s dovolenou? A přitom odjeli A to už vůbec nepíšu o vzdálenostech, o tom, proč bych si nevzala druhý hostinský pokoj, když v prvních otevřených dveřích najdu pánské oblečení a v koupelně pánskou hygienu atd atd

17.03.2023 2 z 5

Jozefínka Jozefínka Olga Hejná

Moc pěkná knížka o Jozefínce. To bylo ještě bezstarostné dětství, kdy byla tato kniha sepsána a dětem měl příběh malé holčičky co říct. Dnes její vrstevnice brouzdají po netu a jsou ošizeni o krásné hrátky s kamarády venku, kdy Matěj strávil dlouhý čas na stromě, jsem si fakt myslela, že se tam zasekl a bojí se dolů, ale kdepak, jarní polévka hladového klučinu dostala dolů. Uměl by dneska takový školkový kluk vylézt na strom?

15.03.2023 5 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

No páni!!!!! Děsný osud, který Mende zažila, ale nakonec vybruslila v pohodě, myslím. Bych si jednou přála, aby se role obrátili a ti, co zotročují, aby na vlastním těle zažili, jaké to je. Poroučet , ubližovat a ponižovat druhé. Jako lidi jsme si rovni, není nikdo méněcennější, každý člověk má obrovskou hodnotu.

10.03.2023 4 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Kniha se mi líbila, ale ten konec byl trochu chaotický a vlastně jsem ani pořádně nepochopila pointu. JInak jsem ale četla jedním dechem, Cookův styl psaní mě velmi vyhovuje. Ráda si od něj přečtu nějaké jiné knihy.

10.03.2023 4 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Dojemný příběh se smutným koncem. Kdyby tak lidi nedrželi tajemství, ale uměli se svěřit, kolika problémům by se dalo předejít.

04.03.2023 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Knihu mě půjčila kolegyně z práce. Nejdřív jsem se musela prokousat začátkem, který se mi nejevil zrovna čtivě, pak se děj rozjel a já příběh hltala, no ale ten konec, ten se mi nelíbil. Čtenář si zvykne na postavy, ty stárnou, děj se přesouvá na další generaci, pak nějaké to neštěstí a zakázaná láska. Štvala mě povaha Justiny, tu bych fakt vykořenila. No ale co očekávat od jablka, které nespadlo daleko od stromu, že? Myslím tím Ludíčka. Meggie mě bylo líto, neboť byla plná očekávání a lásky a kde nic tu nic. Kolegyně by ráda pokračování, já tedy ne.

28.02.2023 4 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Prvních 300 stránek se mi kniha docela líbila, i když i tam jsem měla občas nějaké výhrady. Ale pak? Co to je? Tak to jsem tedy vůbec nepochopila.

19.02.2023 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mě se kniha nelíbila a už od Jane Austenové nic číst nechci. Červená knihovna je pro mně čtivější. Nicméně jsem se s vypětím svých sil prokousala těmi 399ti stránkami. A už ani nevím, o čem to bylo, protože příběh neměl žádný přitažlivý děj, stále dokola jedno a to samé. Kniha mě neoslovila, nic ve mně nezanechala, ničím mě nepobavila.

14.02.2023 3 z 5

Žij dřív, než zemřeš Žij dřív, než zemřeš Daniel Kolenda

Super kniha. Daniel Kolenda má můj obdiv za to, co dělá.

14.02.2023 5 z 5

Cesta pokory / Cesta odpuštění Cesta pokory / Cesta odpuštění kolektiv autorů

Knihu jsem dostala jako dárek, nicméně i s věnováním posílám dál. Ať slova knihy promluví i k jinému srdci.

06.02.2023 4 z 5

Zachráněné dopisy Zachráněné dopisy Sandra Brown

Kniha se mi četla dobře, i když místy se mi zdála dost sentimentální.

06.02.2023 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Zajímavý příběh. Emma měla velký problém v rozhodování a ač jsem se jednou přikláněla k Jessovi, podruhé k Samovi, tak nakonec zvolila správně.

04.02.2023 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Mě tato kniha zklamala.

04.02.2023

Pohřebiště obětí Pohřebiště obětí John Sandford (p)

To se prostě nedalo ....

04.02.2023

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Opět jedna z té "lepší" tvorby. Zajímavé byly části popisu cestování do Indie a po Indii. Ke konci se mi sice příběh začal jevit jako naivní, ale i to se dalo pochopit. Kdo byl Rocky? Náhoda stíhá náhodu. Důležité však bylo, že si láska našla ty své dva, které svedla dohromady že by také náhoda?

04.02.2023 5 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Začnu koncem knihy, který byl působivý, překvapivý a zase jsem se přesvědčila o tom, že i posledních pár stránek může rozuzlit více než tří set stránkový příběh. Někdo tvrdí, že se kniha vlekla, že mu neměla co nabídnout. Já takový pocit neměla, naopak. Krůček po krůčku jsem zapadala do děje a jednou to byl ten, po druhý ten ... a nakonec bylo stejně všechno jinak. Za mě - doporučuji!!

01.02.2023 5 z 5

To se dělá, Sedmikrásko? To se dělá, Sedmikrásko? neznámý - neuveden

Po třech kapitolách Šmoulů jsme raději sáhli po nám již známém příběhu o kravičce a koze. Asi ji teď budeme zase nějakou dobu číst :)

Dávej pozor, Všudybylko! Dávej pozor, Všudybylko! neznámý - neuveden

Po osmi měsících jsme se vrátili ke čtení. Kniha se dětem stále líbí.

Dvojčata se setkávají s opicí Dvojčata se setkávají s opicí Cressida Cowell

Přečteno za chviličku, v knížečce je víc obrázků než psaní. Dětem se líbilo.

21.01.2023 4 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Čtivý příběh, i když místy dost táhlý. Jako vždy Lisa překvapila výsledkem, který se odkryl na posledních stránkách. Ráda bych si přečetla pokračování, protože určitě je. Zajímá mě, jak to dopadne s Danem. Povedená obálka knihy.