zirafinec zirafinec komentáře u knih

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Tuhle knihu jsem přečetla za pár dní, je absolutně skvělá, škoda smutného konce.

20.08.2022 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Kniha mi bavila, ale ztrácela jsem se v popisu platnéřské práce.

21.05.2022 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

"Tuto knihu si uložte pod Ú jako Úžasná."

08.02.2022 5 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Kniha se mi velmi, ale opravdu velmi líbila. Doporučuji, pokud jste četli, a pokud jste nečetli (což asi moc lidí nebude) doporučuji třikrát víc. Děj má svou logiku, není to pořád dokolečka to samé, pan Lewis prostě umí vyprávět. A psát.

MOŽNÁ SPOILER
Škoda, že nezažíváme další dobrodružství s Kaspianem. Toho jsem si velmi oblíbila.

Nechápu, proč Čvachetka říkal dětem Poleová a Srubb. Ano, v knize bylo vysvětleno, proč si tak říkaly děti navzájem, ale proč on?

Přijde mi, že autor skoro všechno píše z pohledu Jill (v předchozích dílech Polly a Lucinky). A když ne Jill, tak nějaké jiné "dobré" postavy. Přišlo by mi zajímavé dozvědět se myšlení například Paní v zelené kytlici. Nebo i jiné "záporné" postavy.

Také by mě zajímalo, proč se kniha jmenuje Stříbrná židle, když tam o ní vlastně nic není - není tam ani popsaná, ani nesehraje žádnou významnou roli, jenom ji rozsekají na cimprcampr. A to je všechno - nic jiného se s ní nestane.

01.06.2021 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Tento díl se podobá filmu snad jen v názvech míst. Jinak je to úplně něco jiného. Musím ale říct, že kniha se mi líbila víc. Doporučuji. Hrozně se mi líbí jak je do příběhu zapasován Eustace.
SPOILER!!! Ohledně Lucčina a Edmundova (ne)návratu si myslím totéž, co je u minulého dílu o Petrovi a Zuzaně.

31.05.2021 4 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

(SPOILER) Doporučuji. Tentokráte kniha není podobná předchozím dílům (myslím tím, že zde není podobný děj). Navzdory mému mínění na konci minulé knihy mi přijde zajímavé, že Alex a Conner se k sobě musí dostávat z různých světů. Kniha se mi velmi líbila a nedokázala jsem přestat číst. Znovu a ještě jednou doporučuji celou sérii.

Štve mě, že na obálce Alex a Conner nevypadají, že jsou to čtrnáctiletí teenageři, jak Conner neustále připomíná, ale jako desetileté děti.

Nechápu, proč se oba museli zamilovat.

23.05.2021 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Tak-tohle-je-prostě-BOMBA! Úžasně napsané, postavy nejsou ploché, děj je skvělý... Do postavy jsem se vžila, spolu s hrdinkou nesnášela Severa, Dejlu, Maryšku a Marka, smála jsem se Žábovi,... Jediné negativum je, že hlavní zápletka je na tři stránky. Prostě doporučuji, doporučuji, DOPORUČUJI! Pokud jste to ještě nečetli, tak to rozhodně udělejte, protože se musí líbit všem. Ještě jednou - doporučuji.

12.05.2021 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Moc pěkná kniha, patří mezi mé oblíbené. Kniha se čte až moc rychle - přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Doporučuji.
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Kniha je krásně napsaná, autor měl úžasný nápad. Chybí mi popisy postav - lidi si musím představovat spíše po dle ilustrací, než podle textu.

Zajímalo by mě, jak může lev zpívat, ale to je asi kouzlo knihy :-).

Co se vlastně stalo s královnou Jadis? Je to ledová královna z následujícího dílu? Královna Jadis je celkově dost zvláštní postava. Nerozumím, co se jí děje v "mezistanici" kouzelném lese.

30.04.2021 4 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Úžasné, všechny díly mám minimálně dvakrát přečtené. Podle mě lepší než Bratrstvo, které jsem naštěstí četla až pak. Co se musí vyzdvihnout, jsou obálky - krásné a výstižné obrázky. Willa si sice představuji trochu jinak, ale to vůbec neubírá na kráse. Flanagan má skvělý styl psaní, který se líbí snad každému. Je mi neskutečně líto, že Willovo učení není popsané celé. Když jsou pořád někde " v tahu ", tak se přeci Will nemůže učit na hraničáře, ne? To je snad jediná, dle mého názoru velká, chyba. Jinak nevím, co bych sérii vytkla. Určitě patří mezi mé oblíbené série. A myslím, že je opravdu dobrá pro všechny věkové kategorie, protože moje spolužačka se po Hraničářově učni může utlouct a četla to i moje mamka. Všem moc doporučuji.

Morgarath. Jí.

22.03.2021 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Krásná kniha, celá série je má nejoblíbenější ( i když... Takových já mám několik ;-)).

Také mi nešlo si zvyknout na jméno Vasilisa, ale to za chvilku přešlo.

Té holce jsem každou chvíli říkala, jak je pitomá a za okamžik jí zase chválila, že se s tím dobře vypořádala. A tak to má být. Líbí se mi, že Vasilisa není ten typ hlavní postavy, které všechno jde, všechno zná, má vytříbené chování a je neomylná.

Má rezavé vlasy. Naprosto neobvyklé, že? Přírodní rezavou hlavu znám jen jednu, v knihách má rezavé vlasy každá druhá. To mě pěkně rozčiluje.

Myslím, že kniha není pro děti od jedenácti let, já jsem to poprvé četla před dvěma roky a dostala jsem to od kamarádky k devátým narozeninám. Kniha mne naprosto pohltila i v tom věku. Celou sérii jsem už četla třikrát, naprosto mě dostala.

Líbí se mi nepředvídatelnost jednotlivých postav.

Asi SPOILER!!! Mendejra se mi neskutečně líbila. Její arogantní chování při Vasilisině zasvěcení mě naprosto dostalo a nemohla jsem se vynasmát. Zasvěcení celkově mi přišlo zajímavé, akorát jsem nepochopila důvod názvu skály Měsíc.

Autorka si se zrzky nedá pokoj! Tím mně Sergej dost pořádně namíchnul.

Země příběhů 6, Chris Colfer. Nepřijde vám ta srážka světů trošičku podobná? KONEC SPOILERU.

Neskutečně doporučuji.

P.S. Také si myslíte, že se Vasilisa jmenuje podle autorky? Vasilisa - Vasilevna :D

13.03.2021 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Druhý díl mě bavil ještě více než první. Také jsem ho přečetla za jeden den a tohoto dne nelituji :)

15.04.2024 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Ano. Riordan je naprosto úžasný autor, jeho knihy nikdy nepřestanu milovat. I když je tady zřejmá paralela s Percym, kniha je super. Moc mě bavily easter eggs na pjo a Jack? Dokonalost. (Mimochodem, lidé, kdo zachytili zmínku o něm v Apollónově pádu, jsou legendy.)

10.03.2024 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Lepší než druhý díl, to stoprocentně, ale na jedničku to nemá. Ale oproti minulému dílu se zde dočkáme více fantasy a méně erotiky, což je za mě pozitivní posun, i když dějová linka s Vestou je absolutně zbytečná a ty zvraty ohledně hlavní postavy... Mno...

25.02.2024 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Když jsem to četla poprvé, v komentáři jsem psala, že konec nedává smysl, a proto dávám čtyři hvězdičky. Nyní dávám pět s tím, že konec smysl dává a je super. Doporučuji!

09.02.2024

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Tak jsem si knihu přečetla po pár letech znovu a trvalo mi to jeden večer. Asi tak. Moc se mi líbí ve spojení s Vánoci, pohádkový svět tak má ještě větší kouzlo. Nebojte se, že je to pohádková kniha - pokud jste byť jen trochu infantilní, bude se vám líbit.
I když mi teď přišlo hledání jednotlivých věcí trochu moc jednoduché, za mě to nic nemění na kvalitě. Koneckonců, původně je myšlena pro děti.

27.11.2023 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Panebože. Tohle bylo super. Konečně Nicovy pohledy, na to jsem čekala celou sérii. Hned pokračuji Apollónovým pádem.
a... #Solangelo

05.11.2023

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Čtení jsem si, jak už je u Ricka Riordana zvykem, neskutečně užila. A stejně jako předchozí díly, i tento jsem přečetla z tři dny. Moc, moc mám ráda celý tento svět i styl překladu.

12.10.2023 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Knihu jsem přečetla znovu a zase jsem si ji neskutečně užila. Baví mě zasazení starověkého Řecka do současných USA, stejně jako jednoduchý humor. Příjemná změna od témat, která čtu obvykle.

26.09.2023 5 z 5

Rusovláska z Osvětimi Rusovláska z Osvětimi Nechama Birnbaum

Knihu jsem přečetla za čtyři dny. Pohltila mě a, zvlášť ke konci, jsem měla problém ji odložit. Jsem ráda za tyto knihy, které ilustrují příběhy lidí z velmi, velmi těžkých dob.

30.08.2023 4 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Oproti ostatním dílům je tento slabší, vlastně se tam nic neděje, přesto jsem nepřeskočila k poslední kapitole a s chutí knihu přečetla celou, bavilo mě to.

28.06.2023 3 z 5