Zikus Zikus komentáře u knih

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Trošku mi lezly na nervy ty dlouhé věty (vím, že je to Hrabalův styl), ale jinak to celkem šlo. Ze začátku jsem se párkrát zasmál, v prostředku jsem se občas nudil a ke konci mě to docela chytlo. Tak nějak průměr, řekl bych, těžko říct.

12.12.2016 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Docela jsem se Povídání o Čoklovi a Kočičce obával, protože jsem očekával nějakej kýč, ale nakonec to bylo celkem v pohodě.

23.10.2016 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Precizní.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásný. Přečetl jsem to v kuse asi za čtyři hodiny.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Výborně napsaný román, který se čte jedna báseň. Popisy mezilidských konfliktů, bídy a životního úpadku mě bavily. Příběh má navíc hloubku a čtenář si z něj může ledacos odnést.

Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem zatím četl.

30.05.2018 5 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Ezop

Některé bajky jsou naprostá hovadina dokazující debilitu člověka.

27.03.2018 3 z 5

Josef Fritzl: Netvor z Amstettenu Josef Fritzl: Netvor z Amstettenu Allan Hall

Zajímavé čtení.

03.02.2018 5 z 5

Kreténům vstup zakázán Kreténům vstup zakázán Robert I. Sutton

Nic moc. Největší část knihy tvoří příklady různé šikany na pracovištích, které se opravdu staly. Ale co je mnohem důležitější, tedy to, jak se bránit ve styku s "kretény", je v knize obsaženo mnohem méně než by bylo potřeba. Ale něco málo Vám to přeci jenom dá, takže pokud máte na tuhle knížku zálusk a máte čas, tak klidně do toho.

10.12.2017 2 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Nejhorší knížka, kterou jsem kdy četl.. Zaslepený antifašistický brak. Nacisté jsou zde prezentování jako zrůdy a Češi jako něco svatého.. Takové smýšlení je naprosto stupidní.

10.10.2017 odpad!

Super, čte se to dobře a je to poučné. Jediný minus knihy je podle mě občasné opakování něčeho, co už bylo zmíněno. Což ale ve finále nemusí být úplně na škodu, protože tahle kniha má měnit komunikační návyky lidí a pro navyknutí něčeho je opakování důležité.. Pravděpodobně se k ní ještě někdy vrátím.

07.07.2017 4 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Krásné, příjemné čtení. Jediné, co mi vadilo, byla pro mě celkem nepřehledná záměna lordů (doporučuju přečíst buď v kuse nebo během pár dní, abyste si pamatovali i příběhy vedlejších postav, jinak pak budete zmatený jako já) a ukvapený konec. Jinak fakt pěkná knížka. Doporučuji. :)

29.06.2017 4 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Určitě obohacující, akorát si myslím, že se v knize nachází spousta zbytečného tlachání a spekulací. Vegetariánství a veganství jsou ale rozhodně úctyhodné, užitečné, velkorysé a možná nutné stravovací styly.

29.04.2017 4 z 5

Hra o lidské štěstí Hra o lidské štěstí Miroslav Plzák

Super. Jednoduché a poučné. Doporučuji.

04.04.2017 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Pan překladatel Arno Kraus odvedl neskutečný kus práce. Za mě perfektní překlad do češtiny. Opravdu krásný jazyk, který je jak pohlazení pro duši.

22.03.2017 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Už od začátku mě zajímalo, co je vlastně Rikitan zač. Žádnej osobní příběh, prostě se tam jen tak objeví a nazdar. Pak jsem si ale uvědomil, že Rikitan je sám Foglar.

27.10.2016 5 z 5

Slova tesaná do mramoru Slova tesaná do mramoru Lucius Annaeus Seneca

Malinká knížka, která člověku určitě něco dá.

20.10.2016 4 z 5

Jak se bránit hloupým řečem Jak se bránit hloupým řečem Barbara Berckhan

Účinná verbální sebeobrana. Je ale potřeba si techniky neustále opakovat, jinak na ně člověk snadno zapomene.

28.09.2016 4 z 5

Filosofie Filosofie Ivan Blecha

Náročné čtení. Člověk už musí z filozofie něco znát, jinak se asi nemá šanci chytit.

28.09.2016 3 z 5

Malá filozofie pro nefilozofy Malá filozofie pro nefilozofy Friedhelm Moser

Obohacující čtení. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

28.09.2016 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda a tajemství sedmé okurky Čtyři a půl kamaráda a tajemství sedmé okurky Joachim Friedrich

Moc pěkný.