zebrazoma zebrazoma komentáře u knih

Čas čarodějů Čas čarodějů Ludmila Vaňková

Odkladám nedočítané a nehodnotím. Síce sci-fi milujem, "Mosty přes propast času" som zvládla, ale toto bol chaos a dosť nuda.

05.06.2023

Španělské pohádky Španělské pohádky Václav Cibula

Neobvyklé a veľmi pekné rozprávky.

31.03.2023 5 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Moje prvé stretnutie s týmto autorom a pre mňa skvelé čítanie. Voľba pápeža napínavá do poslednej chvíle. Len ten koniec mi pripadal trochu poplatný súčasným "trendom". Ale určite si ešte niečo od tohto autora prečítam.

04.06.2021 5 z 5

Pohádky Pohádky Vojtěch Martínek

Zdedila som ju a už ako malý čitateľ som bola uchvátená. Krásne, netradičné rozprávky. Ešte stále ju mám a občas si ju prečítam.

22.05.2019 5 z 5

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

" Někdy v noci sním o naprosto anonymní knihovně, v níž knihy nemají žádné názvy a nechlubí se žádným autorem, ale vytvářejí nepřetržitý proud vyprávění, kde se sbíhají všechny žánry, všechny styly a všechny pŕíběhy, kde se nedají identifikovat postavy a místa, proud, do něhož se mohu v kterémkoliv okamžiku ponořit. "

13.05.2019 5 z 5

Slon na Zemplíne Slon na Zemplíne Andrej Bán

Veľmi ťažko sa mi táto kniha čítala, niektoré kapitoly som ťažko rozdýchavala a súhlasím s komentármi, že by táto kniha mala byť povinným čítaním na školách. Čo sa v dohľadnej budúcnosti asi nestane. Ale nádej zomiera posledná.

26.04.2019 4 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Film omnoho lepší, hlavne teda vďaka M. Streepovej, kniha zúfalstvo. Už sa mi dlho nestalo, aby ma tak neuveriteľne štvala hlavná hrdinka. Povrchná, ufňukaná, trápna. Neviem, asi som jej závidela tie handry:-)

08.03.2019 1 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Je to klasika, tak som si doplnila vzdelanie. Možno v inom ( oveľa nižšom) veku by ma to oslovilo viac, teraz je to pre mňa príliš nudné a bez humoru. Mám radšej Annu zo Zeleného domu, tam nie je na každej strane mravné ponaučenie.

05.03.2019

Kniha ma chytila a nepustila, netradičný príbeh doplnený fotografiami ma zaujal. Mám rada takéto knihy, teším sa na druhý diel. A na film som teda poriadne zvedavá.

06.03.2016 4 z 5

PopCo PopCo Scarlett Thomas

Celkom zaujímavé, ale škoda toho záveru. Konec pana Y aj Náš tragický vesmír sa mi páčili omnoho viac.

13.01.2016 3 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Nebola som sklamaná, pekné, oddychové, žiadne potoky krvi ani beštiálni psychopati. Tak sa mi to páči. Určite si prečítam ďalšie autorove knižky.

13.01.2016 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Kniha sa mi páčila, skvelý suchý humor.

28.10.2014 4 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Zdalo sa mi to trošku rozvláčne, mystický príbeh vyzerá inak. Hrdinka podľa mňa príliš naivná, až "blbá" ( smajlík). Ale záver sa mi páčil, celkom ma prekvapil, tipovala som niečo iné.

18.09.2014 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Súhlasím s tými, čo tvrdia, že film je lepší. Poetický, silný príbeh. Kniha ma nudila, a ten záver. Ale možno som to len nepochopila.

07.09.2014 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Túto knihu viem prakticky naspamäť. Často z nej citujem v rôznych životných situáciách, už tým asi idem svojmu okoliu na nervy. Pre mňa dokonalá.

02.09.2014

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásna kniha, silná hlavná hrdinka. A tiež sa mi páčilo televízne spracovanie s Martou Vančurovou.

25.08.2014 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Jedna z mojich top kníh.

25.08.2014

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Jedným slovom, vynikajúce!

25.08.2014 5 z 5

Podfuk jako víno Podfuk jako víno Peter Mayle

Na dovolenku ako stvorené

25.08.2014 2 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Bavila som sa, Bridget je síce trochu mimo, ale sympaťáčka.

20.07.2014 4 z 5