Čas čarodějů

V novém historicko-fantastickém románu se poslové vyspělé lidské civilizace snaží zabydlet mezi pozemšťany 16. století. Jsou to hrdinové z knihy Mosty přes propast času a už jednou se o to pokusili ve Španělsku, kde se seznámili s mladým Rudolfem II., a nyní se znovu setkávají na císařském dvoře v Praze. V románu vystupují i další historické postavy - Vilém a Petr Vok z Rožmberka, císařova družka Kateřina de Strada, mořeplavec Francis Drake. Byl to čas čarodějů, v Praze působili mágové a alchymisté a stala se tu řada fantastických zázraků a záhadných událostí, které autorka díky svým hrdinům z technicky vyspělé civilizace dokáže vysvětlit. Ale oni sami hledají odpovědi na otázky směřující do budoucnosti. Byli při objevitelských plavbách kolem světa, na buddhistické Srí Lance poznali jiný způsob života a Maé, jedna z hlavních hrdinek, nahlédla hluboko do duše Petra Voka. Byli také svědky nesmyslných válek ve jménu Boha, a přesto si po všech protichůdných zkušenostech utvořili představu lepšího života pro člověka, který může být nadějí budoucnosti. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/571/cas-carodeju.jpg 3.224
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc - Švarc

Kerberos

Kniha mě zklamala,od autorky očekávám víc.

alef
10.06.2015

Neodolala jsem a hned jak jsem dočetla Mosty přes propast času, vrhla jsem se na pokračování, prostě jsem chtěla vědět, jak to paní Vaňková vymyslela a jak vše dopadne.

Tak se nám to trochu zamotalo … Tareni jsou postupně Juanové, Diegové, … pak zas Hansové, a teď tu máme Toníky a spol. … musím říct, že jsem se v té změti jmen začala poněkud ztrácet … a tak mi nezbylo než je pustit z hlavy a nechat vše plynout, … držela jsem se toho, co je pro naše adalany-pozemšťany, tak prosté – jména nejsou důležitá, ale to, co je uvnitř :-).

I v tomto pokračování se setkáváme s trochu zvláštním žánrem dobrodružné historicko-romantické sci-fi, v Mostech ... jsem si na něj zvykla, a tak mě teď už nic nerozptylovalo – proto jsem se v klidu mohla přesunout do času čarodějů – a být svědkem nesmyslných válek a nedorozumění ve jménu Boha, pak do jižních Čech k pánům z Rožmberka a do Prahy plné alchymistů a magie – a záhadné události na sebe nenechaly dlouho čekat – a tak konečně znám historii létajících košťat :-)… a tam někde v dálce, až na obzoru, tam „problikává“ naděje – pro nás a budoucí generace :-).

Katuska001
08.12.2012

Knížka mě zklamala, těšila jsem se na příběh z "rudolfinské" doby a osudy historických osobností Čech a místo toho se knížka zabývá převážně osudy "mimozemšťanů" po celém světě. Očekávala jsem něco jiného, zvyklá na autorčiny knihy o Přemyslovcích a Lucemburcích.