zdenur zdenur komentáře u knih

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Za nás frčelo Hledej s Bětkou. Naše děti budou vzpomínat na Rok v lese. Krásná kniha.

20.10.2019 5 z 5

Sex není zadarmo Sex není zadarmo Chester Brown

Chester Brown objevil díru na trhu. V Kanadě chybí databáze prostitutek, tak ji vydal knižně. Některé toho moc nenamluví, některé jsou ukecané dost, od toho se odvíjí i četba. Plus nějaké zasvěcení a doslov. Zajímavé, ale žádná sláva.

20.10.2019 2 z 5

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

Až neuvěřitelné příběhy o lidské vůli a touze. Oddechové čtení o domečcích s příběhem proložené mnoha obrázky lidských obydlí napříč světadíly.

20.10.2019 4 z 5

Stromy vypravují - Příběhy o stromech a lidech Stromy vypravují - Příběhy o stromech a lidech Marie Hrušková

Některé možné historické souvislosti opravdu začnou hlodat v mysli, některé jsou bohužel čtenářsky dosti náročné. Avšak u povídkových knih se s tímto nešvarem počítati musí, tudíž hodnotím jako průměrnou toaletní jednohubku.

20.10.2019 3 z 5

Město v noci Město v noci Petra Bartíková

Čte se to dobře, ale nesvítí to, což mi u svítící knihy přijde jako dost podstatná závada. Kdyby každá stránka knihy zářila tak krásně, jak po nasvícení září ta první, byl by to super zážitek.

20.10.2019 1 z 5

Spokojené kaktusy Spokojené kaktusy John Pilbeam

Dlouho, snad nikdy se mi nestalo, kdy bych se do knihy zamiloval na první pohled. Bral jsem v kamenné prodejně za plnou cenu nepátraje po levnějších, internetových, což normálně nedělám. Velice dobře řešená příručka pro milovníky sukulentů. Vizuální obsah a všeobecné informace na začátku knihy střídají detailní, avšak blbuvzdorně a jednoduše podané podstatné informace o jednotlivých rostlinách.

10.06.2019 5 z 5

Svatokrádežná svatba Svatokrádežná svatba Alejandro Jodorowsky

Jediná vada komiksu je ta, že je příliš krátký. Kresba bez komentáře, úžasná. Scénář super, příběh hrubý a násilný, plný zvratů. Líčil jsem manželce letmo děj a důvody proč musí zrovna po této knize sáhnout a nedostal jsem se ani do poloviny. Chce to trochu odvahy. Incestní vztahy, různé tělesné "zdokonalování", sekání a řezání asi nebude pro slabší povahy.

10.06.2019 5 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Hodně slabý průměr. Kresba je vynikající, každopádně postrádám náznak nějakého příběhu, na což jsem byl ale hned na začátku upozorňován. Problém je v tom, že hlavní hrdinky jsou dost ukecané a jejich, mnohdy bezduché, tlachání působí na celek jako takový dost rušivě.

24.05.2019 2 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Kniha je to vskutku zvláštní. Objevuje se zde několik zajímavostí a objasnění předchozí Formánkovy knihy Mluviti pravdu. Opět se zde nachází dva příběhy. Osobní příběh autora, kde opět bojuje sám se sebou a popisuje pátrání po tajemném domě v Třebíči. Přijde mi, že tato "kurzívová" část bohužel převažuje nad částí druhou, a to tajemným, až strašidelným životem Josefa Marana a jeho ženy Heleny. Chvílemi jsem se opravdu těšil, až se JF vypíše ze svých pocitů a já se budu moct opět ponořit do jeho polo-fiktivního příběhu.

11.03.2019 4 z 5

Dřevo Dřevo Lars Mytting

Doporučoval bych přečíst každému, kdo vytápí dům nebo jen rozdělává v lese oheň k táboráku. Spousta zajímavostí, které donutí člověka se zamyslet a navede ho na správnou cestu. Ke knize se určitě budu vracet a nebýt zaměřená především na severské země, neváhám s plným hodnocením.

15.02.2019 4 z 5

Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Reinhard Kleist

Překvapilo mě, že část z koncentračních táborů je tak krátká. Nebo možná není ale vzhledem ke kvalitě jsem ji možná zhltnul příliš rychle. Část z Ameriky už mě tolik neoslovila, ale vše mi vynahradil závěr, kdy jsem musel zatlačit slzu. Nikdy se mi to u žádné knihy nestalo, ale finále je fakt dojemné. Kresba bez komentáře, dokonale padne k tématu.

15.02.2019 5 z 5

Tři stíny Tři stíny Cyril Pedrosa

Silný smutný příběh, který umocňuje grafické provedení. Dojímá k slzám.

Život a smrt ovčáka Jana Život a smrt ovčáka Jana Roger Boussinot

Nenápadná oškubaná kniha se zažloutlými listy se pro mně stala na týden středobodem vesmíru. Nic mě nikdy tak nepohltilo. Smutný příběh psaný zajímavým způsobem, který vám dlouze a barvitě popisuje cesty prostého ovčáka, jeho radosti, strasti a s tím související zvraty.

15.02.2019 5 z 5

Esmera Esmera ZEP (p)

Dá se přečíst na posezení. Příjemný formát knihy a krásná kresba s erotickým nábojem. Příběh jeden z nejlepších, co jsem v tomto žánru zatím četl. Řadím na čestné místo, výborná záležitost!

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Kresba a celkový dráždivý nádech jsou jednoznačně hlavním trumfem knihy. O kvalitách napovídá už vazba a její zdobení. Příběh mi ale přišel dosti slabý a krátký. Za hodinku sfouknuto.

14.02.2019 4 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Zajímavý počin, ale jak už to u sbírek tvořených vícero autory bývá, člověk nepřičichne všem dílům, takže to sráží výsledné hodnocení. I tak je to ale vynikající dílko na české scéně a důstojné vzdání pocty K. J. Erbenovi. Výborně jsou pojaty třeba básně Poklad a troufám si říct, že Dceřina kletba, která dostala díky komiksu úplně nový rozměr. Naopak mě docela zklamaly notoricky známé básně, třeba steampunková Polednice.

14.02.2019 4 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Grafická novela s velkým G. Když se řekne nejlepší komiksový příběh, bude Krajina půlnočních stínů vždy první na mysli. Nejznovučitelnější komiks vůbec!

14.02.2019 5 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

Zajímavé shrnutí o vulvě v průběhu věků. Nicméně mě těžce ranila značně podprůměrná komiksová část.

28.10.2018 2 z 5

Sen o olympiádě Sen o olympiádě Reinhard Kleist

Kleist se otřel o téma, které rozděluje společnost na nepřátelské tábory. Příběh je silný, ale v žádném případě nedosahuje úrovně dosavadních knih. Hercko Haft závěrem dojal k slzám, Johnny Cash donutil dlouhé minuty tupě zírat na poslední stránku. Samiu Omar jsem zavřel a nepochopitelně jsem četl úžasná hodnocení na přebalu knihy. V problému migrace se řadím někde "mezi", nemyslím si, že by to nějak ovlivňovalo celkové hodnocení. Jediné pozitivum vidím v osvětě důvodů k migraci a nahlédnutí do mysli lidí na útěku. Určitě nejslabší autorova kniha.

23.06.2018 3 z 5

Překvapilo mě, že část z koncentračních táborů je tak krátká. Nebo možná není ale vzhledem ke kvalitě jsem ji možná zhltnul příliš rychle. Část z Ameriky už mě tolik neoslovila, ale vše mi vynahradil závěr, kdy jsem skoro uronil slzu. Nikdy se mi to u žádné knihy nestalo, ale finále je fakt dojemné. Kresba bez komentáře, dokonale padne k tématu.

14.10.2016 5 z 5