Dřevo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vše o tom, jak dřevo sekat, skladovat a sušit – a o duši palivového dřeva. Kniha se věnuje tradici topení dřevem. Spisovatel a novinář Lars Mytting shromáždil poznatky nejen od zkušených lidí z nejchladnějších oblastí Norska, ale také od mnoha uznávaných vědců. Popisuje, na co je důležité dbát při nákupu dřeva, uvádí různé způsoby stavby hráně a zajímavé informace o schnutí dřeva a jeho spalování. Pojednává rovněž o péči o les, ekologických aspektech topení dřevem a o historii motorových pil a kamen. V neposlední řadě se v ní dočtete o osobních setkáních s lidmi, kteří mají ke dřevu zcela specifický vztah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247775/drevo-247775.jpg 43
Žánr
Literatura naučná, Dům a byt
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Hel Ved, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dřevo

Přidat komentář
zdenur
15.02.2019

Doporučoval bych přečíst každému, kdo vytápí dům nebo jen rozdělává v lese oheň k táboráku. Spousta zajímavostí, které donutí člověka se zamyslet a navede ho na správnou cestu. Ke knize se určitě budu vracet a nebýt zaměřená především na severské země, neváhám s plným hodnocením.

stafhaf
13.06.2017

Pokud máte chalupu a baví Vás zpracovávat palivové dřevo, je to příjemná kniha za dobrou cenu. Jak skladovat dřevo, druhy seker, jak štípat, které dřevo je vhodné k určitým stylům topení,...na vše zde získáte dobré rady.