Zdenička007 Zdenička007 komentáře u knih

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Prostě když musíš tak musíš. Tohoto Browna jsem si objednala od babičky.
Divila se, že budu číst o počítačích, o hackerech, ale já se toho nebála. A nebylo proč. Autor je tedy fakt zatížen na superhrdiny, protože profesůrek vyslaný hledat prsten je trochu velkej klikař, přiznám se, že jsem v hlavě viděla opět toho Toma Hankse, i když je to jiná písnička, ale geniální byl dosti podobně. Inteligentní kočička je příjemná hlavní hrdinka, příběh je to velice zamotaný, uhoněný, napínavý, prostě Brown jak má být. Je to takové sice lehounce naivnější, ale to tomu neubírá, naopak, pokud nejte IT technik, všechno jim to věříte. Já se moc bavila a přečteno jedním dechem. Dokonce se mi stalo, že mě v metru oslovil pán, co mi četl nenápadně přes rameno, že se velice omlouvá, ale co to čtu, že to vypadá nesmírně zajímavě. Takže asi tak. I pár řádků Vás tak vtáhne, že to chcete číst taky.

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Již je standardem, že mě pan Bryndza nezklame. A toto to opět potvrzuje. Super napínavá kniha, kterou chceš číst a číst. A koukáš, že už bude konec a ty nechceš. Každopádně Erika Fosterová je super a Peterson? Wau. Tohle mě baví, když se postavy s díly vyvíjí, posouvají. A tady to tak rozhodně je. Doufám, že bude brzy další díl, už teď se moc těším.

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Tato kniha mě překvapila asi nejvíc za poslední dobu. Pozitivně. Napoprvé jsem po pár stránkách dostala dalšího Browna, takže jsem ji (no docela ráda) odložila, moc mě nenadchla... ale poté jsem se k ní vrátila, a když se prokoušete tím snobským začátkem, pochopíte, že Vám to mělo právě vykreslit život hlavní hrdinky s jejím bezchybným mužem a synem a prací a domovem... je Vám rovnou jasné, že tam bude zádrhel, že tam se něco stane, trochu jí to i přejete, připadá Vám fakt jako docela přiblblá snobka. Ale to, jak moc se vše otočí, to fakt nečekáte a časem s ní fakt soucítíte. Je to krásný pohled do lidské (ženské) duše, jak člověk najde sílu, o které vůbec neví. Je tam krásně vidět, jak se vždy se vším je potřeba poprat, jak nevíte dne ani hodiny a co vše v sobě člověk objeví. Více psychologické, více pohled do hlavy zmateného člověka, co se mu otočí život naruby a nakonec jí tak moc chápete, a fandíte jí... no řeknu, že jsem to od knihy, která se mi při prvních řádcích vůbec nelíbila, naprosto nečekala.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další kniha, která mě moc bavila. Noční lov byl trochu slabší, tak jsem byla zvědavá, a pan Bryndza opět nezklamal. Erika je super hlavní hrdinka, další zápletka super, opět perfektní kniha, už se těším na další. Toto rozhodně doporučuji.

Charles Manson: Život a doba Charles Manson: Život a doba Jeff Guinn

Super životopisná kniha napsaná očima novináře. Nestranného novináře. Prostě našel fakta a ta popsal. Začíná to dokonce životem až jeho babičky, aby si čtenář dokázal představit, z jakých poměrů pochází. Docela ucelený obrázek o tom magorovi. Po přečtení zrovna asi týden na to ve věznici zemřel, brala jsem to osobně, byla jsem naprosto nadšená a ráda, že je po něm Nechápu, že nedostal trest smrti. Tedy chápu, akorát byl zrušen, ale jsou případy, kde bych ho obnovila. Rozhodně po přečtení této knihy nebudete tomu vrahovi a deviantovi nakloněni, to Vám slibuju. No a docela to vykreslilo i dobu. Jako tedy měla jsem o hippies trochu romantičtější představy. Asi z Četníka (nevím, který díl to byl), jak je ověšují květy se slovy "miluji tě".... tak tak to fakt nebylo. Špína, hnus, drogy, vraždy, no moc hezká doba... Fakt dobře psané, tyto knihy většinou nečtu, tak jsem se trochu bála, ale zklamaná jsem vůbec nebyla.

Krvavé právo Krvavé právo Phillip Margolin

Tak toto mě překvapilo hodně. Super detektivka, tentokrát ne z pohledu detektiva, ani toho, kdo trestnou činnost páchá, ale z pohledu právní zástupkyně, které vina klienta vrtá hlavou a tak to zkouší na vlastní pěst rozlousknout. Právní svět mě moc bavil, napsané super. Tuto knihu vřele doporučuji, velice mě bavila.

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Docela fajn kniha. Sice jsem čekala víc, jako víc té změny, víc toho otočení života, že mi to něco dá, že mě to nakopne něco se sebou dělat a vyběhnout ze zažitých standardů mého života. No chuť jsem na to po přečtení nedostala... Tak trochu to klouže po povrchu... prostě odejde, chvíli tam žije a .... nic velkého, ale čte se to příjemně.

19.06.2018 2 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Pan Brown prostě umí psát. To se čte samo. Nemohla jsem přestat. Jako sice je to nadšenec pro super hrdiny, tyjo ty co všechno dokážou, to by se jeden fakt divil... ale i tak, prostě knihu nemůžete odložit. Fakt tak děsně napínavé, super prostředí, pražákovi fakt vzdálené, politika, scifi objev, boj o život, boj o moc, všechno tam je. Kde on bere všechny ty nápady, klobouk dolů... Chci další Browny, on je fakt nej.
Ihned jsem půjčovala tchánovi, také chválil, trochu přehnaný konec, ale vygradováno krásně.

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

No, pro náctileté holky s láskou k fantasy je to fajn. Mladá rebelka, které se otočí život vstupem do pražského podzemí... Autorka píše hezky, dobře se to čte, ale nejsem již mládež, takže jsem se spíš usmívala... trochu ptákovina, ale roztomilá, akční, napínavá.
Prostě na fantazy nejsem... přesto jsem knihu neodložila, špatná není. Čte se fajn a všem mladým, hlavně holkám, ji mohu doporučit.

19.06.2018 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Také dobrá detektivka, až nyní jsem tedy zjistila, že Lars Kepler je pseudonym pro manželskou dvojici. Jak to píšou ve dvou? Je to dobré, napínavé, akční, jsem spokojená. Už si na ta šílená jména i zvykám. Lars Kepler zatím dobré.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Severským autorům jsem se trochu bránila, je to taková modní vlna, ale Lars Kepler se mi líbí. Je to napínavé, čtivé. Ta jména mě trochu zabíjí, někdy se přistihnu, že si z nich dělám skomolené přezdívky, ale jako tedy šanci seveřanům rozhodně dám.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhá kniha od pana Bryndzy, kterou jsem četla, taky dobrá, trošku slabší, raději se vraha dozvídám na konci, ale zase je dobré, že je každá kniha jiná. Autor píše fakt dobře, čte se to samo, člověk se úplně těší, až ji vezme do ruky.

19.06.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Parádní napínavá detektivka, přečteno jedním dechem, toto se mi fakt líbilo, Erika Fosterová je sympatická policistka, a navíc slovenka, to je příjemné v kombinaci s Anglií, kde žije autor, taky slovák.

Řez Řez Vicki Pettersson

No, jako horor, krvák, ale fakt hodně jednoduchý. Vše mi přijde, že už bylo v nějakém filmu, přesně jsem tak nějak věděla, co se dál bude dít. Chvílemi úsměvné, ač to mělo být hrůzné. Ale tak dobrý, dočetla jsem to, a i po nějaké době si to pamatuji. Četla jsem i lepší, ale zas nemůžu říct, že hrůza, takový průměr.

19.06.2018 2 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Naprosto skvělé scifi. Vůbec jsem to nečekala. Pak jsem viděla film, skvěle herecky obsazený, a ani jsem ho nedokoukala. Strašný. Nenechte se filmem zmást. Pořiďte si tuto knihu, je napínavá, hodně napínavá. Mé první čtené scifi a dobrá volba. Doporučuji.

Poslední dny Pompejí Poslední dny Pompejí Edward George Bulwer Lytton

Myslela jsem, že na tento žánr nejsem. Omyl. Co já se nabulela... Opravdu krásný jímavý příběh. Četla jsem tedy překlad z roku 1976, takže trochu jiná čeština, o to více to asi umocnilo zážitek z té doby. Asi si ji jednou přečtu znovu. A to mě nikdy tato naprosto vzdálená doba v dějepisu nebavila.

Inferno Inferno Dan Brown

A pokračuji dále v panu Brownovi, je prostě skvělej, čte se sám, nemohu se vždy odtrhnout, kolik zastávek já už přejela v metru, u jiného autora se mi to tedy nestává.
Opět nepřekonatelný Robert Langdon, připadá mi už jak můj kámoš, je to miláček. Sice trochu superman, přechytračí nájemné vrahy a vyřeší každou hádanku, ale prostě mu to věříš. Browne, já tě žeru.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Tak u tohoto jsem ráda, že jsem to nejdříve četla. Už se těším na film, protože chci vidět ty popisované prostory, představivost sice pan Brown umí rozvíjet, ale ve Vatikánu jsem nikdy nebyla...Tento díl svělý a tématem velmi zajímavý. Samozřejmě doporučuji.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Nejdříve jsem viděla film, až pak knihu, u dalších dílů jsem se již na filmy nedívala, zážitek je vědší. Pan Brown je mým oblíbeným autorem, jeho Roberta Langdona miluju, a vybrat do filmu Toma Hankse bylo skvělé, to jediné bylo dobré na tom, dříve vidět film a pak číst knihu. Jinak super. Takových informací na vstřebávání, fakt ho obdivuju. Browna i Langdona.

Vraždy v norimberských ulicích Vraždy v norimberských ulicích J. Sydney Jones

Pěkná kniha, napínavá, spokojenost, přečetla se vlastně sama, měla spád.

19.06.2018 3 z 5