Zao Zao komentáře u knih

Sedm dní k přežití Sedm dní k přežití Nathalie Bernard

Napínavý příběh, který se v různých podobách, bohužel, v Americe ještě údajně stává. Dívka, třináctiletá míšenka (Indiánka, běloch), únos, msta, boj s kanadskou přírodou,... Stojí za přečtení. Přelouskala jsem za pár hodin. Slušně napsáno.

06.03.2023 5 z 5

Láska po kapkách Láska po kapkách Jitka Prokšová

Taková normální, příjemná četba.

06.03.2023 3 z 5

Zmrazeno Zmrazeno Bill Browder

Jedním dechem přečteno. Přesto, že je to neskutečné, pravdivé a děsivé, čte se velmi dobře. Doporučuji.

06.03.2023 5 z 5

Rudý zákon Rudý zákon Bill Browder

Neví někdo, kde bych si mohla Rudý zákon půjčit či zakoupit? Hledám, pátrám, zatím bezvýsledně. Jedním dechem jsem přečetla jeho "Zmrazeno". Chtěla bych i Rudý zákon. Dík za info. - případně i na email olzaplet@gmail.com

06.03.2023

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst. Až po několika kapitolkách jsem se do ní dostala. Napsáno lidsky, bez servítků, tak, jak jde život, tentokráte většinou plný beznaděje. A že nebyl lehký, popsáno opravdově. Trochu mne zklamaly poslední stránky. Takové uspěchané, jakoby už nebylo co napsat, tak je příběh rázně ukončen opuštěním republiky, což bylo asi jediné východisko, jak se zbavit zátěže z minulosti. Ale na počet stránek se jinak knížka četla příjemně.

26.09.2020 4 z 5

Nečekaná diagnóza Nečekaná diagnóza Noro Ölvecký

Asi jsem potřebovala přečíst něco chytlavého, lehčího, přitom jistým způsobem vybízejícího ke čtení jen s menšími přestávkami. Odpoledne ubíhalo a já přelouskala celou knihu. Třeba to není literární skvost, ale mi se četl dobře. Je to takové, i když místy hodně smutné, ale přitom odpočinkové čtení.

16.07.2020 5 z 5

Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Peter Allison

Bezvadná kniha, pro Evropana zajímavé prostředí. Dobře se čte.

Závod bílou divočinou Závod bílou divočinou Gary Paulsen

Tak tuhle jsem přelouskala velmi rychle, hltavě, s napětím a obdivem. Moc pěkná kniha. Doporučuji.

Peklo návratů Peklo návratů Michael Palmer

Nemocnice - špatná anestezie, nová, nedostačující - napínavé, čte se dobře.

Anděl smrti Anděl smrti Eileen Dreyer

Lékařské prostředí - tohle čtení mám ráda. Spojeno s detektivní zápletkou. Pro mne takový lepší průměr.

Supl Supl Jiří Bigas

Gympl, profesoři, vztahy tří kantorů, rodin před revolucí. (nic moc, ale dá se přečíst)

15.07.2020 3 z 5

Bílá hrozba Bílá hrozba Ken McClure (p)

lékařské prostředí - podivná smrt lékaře, infekční onemocnění u dětí,…ztracené chorobopisy,... (napínavé, velmi dobře se čte)

Právo na návrat Právo na návrat Leon de Winter

Izrael, zmizení holčičky z pláže,..trochu předvídající budoucnost,
židovská oblast – až do r.2024
(středně zajímavé)

S matkou na útěku S matkou na útěku Nancy Baker Jacobs

Strhující, napínavé, něco jako Bez dcerky neodejdu, velmi dobře napsáno, čte se bez dechu a zastavení – Super!

15.07.2020 4 z 5

Zóna 22 Zóna 22 Tig Hague

Angličan na služební cestě je v Moskvě zatčen, uvězněn, v kapse měl zbytky marjánky z nějaké akce z Londýna, až po 2 letech se vrací – podle skutečnosti, útrapy z vězení z Putinovského Ruska – SUPER i tím, že člověk poznává Rusko i jinak !!! Napínavé, četla jsem téměř bez přestávky.

Cesta za svobodou Cesta za svobodou Feven Abreha Tekle

Jsem ráda, že žiji v naší zemi.

14.07.2020 4 z 5

Život v mých rukou Život v mých rukou Alison Lapper

Angličanka, narodila se bez rukou a s kratšíma nohama. Je to o jejím životě, skutečný příběh, který vede k zamyšlení, k posouzení vlastního života a obdivu nad tím, jaké schopnosti má a jak vše zvládá člověk i s takovým "hendikepem". Čtivé, nabíjející.

Osud tančil charleston Osud tančil charleston Táňa Kubátová

Dobře napsáno. Mám ráda tuto autorku. Osudy lidí jsou opravdu nevyzpytatelné.

Bukůvky Bukůvky Táňa Kubátová

Těšila jsem se, až pokračování osudů Bukůvků vyjde. Tuhle knihu bych doporučila jako povinnou četbu pro studenty. Je plná historických faktů, přitom nenásilně zakomponovaných do života postav. Pro mě super.

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Muslimka, která žila v Itálii, jede navštívit Sýrii-je uvězněna v rodině, snaží se dostat zpět. Nakonec úspěšně. Velmi lehce se čte.

14.07.2020 4 z 5