Cesta za svobodou

Cesta za svobodou https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46039/cesta-za-svobodou-strastiplne-putovani-zeny-ktera-se-rozhodla-vzit-osud-do-svych-rukou-46039.jpg 4 23 6

- strastiplné putování ženy, která se rozhodla vzít osud do svých rukou. Chatrné rybářské bárky, staré obchodní lodě či obyčejné nafukovací čluny - každý den směřují nejrůznější plavidla přeplněná uprchlíky k nejjižnější části Apeninského poloostrova či k sicilským břehům. Čas od času se o některých z nich objeví zmínka na titulní stránce deníků, jindy jejich příjezd přejdou média i veřejnost mlčením, mnohé z lodí ztroskotají a potopí se i s lidmi. Feven, mladá eritrejská žena, se rovněž rozhodla podstoupit nesmírně obtížné putování a překonat tisíce nástrah. V touze uniknout ponižování a násilí, opustit nelidský režim, který vládne v Eritreji, a najít lepší budoucnost uprchne ze své vlasti a vydává se napříč Afrikou, aby se dostala do země zaslíbené. Na cestě musí podniknout vražedný přechod pouští, strpět perzekuci islámských zákonů v Súdánu, podrobit se otrockým podmínkám v Libyi a přečkat nesnesitelné strádání na moři. Tím však její utrpení nekončí.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

Libera , 2004

Luigi1
07.03.2024 4 z 5

Tato žena byla teda až moc odvážná

Zao
14.07.2020 4 z 5

Jsem ráda, že žiji v naší zemi.

PatrikDi
05.05.2015 5 z 5

Za svůj život potkáme bezpočet osob a častokrát nevíme jakou měli minulost, čím si prošli a jak se jim daří. Příběh mladé ženy pod pseudonymem Feven A. Tekle je plný zvratů, dobrodružství, nadějí a především velkého odhodlání. Vzepřela se osudu žít ve své zemi, Eritreji protože nechtěla se podílet na nesmyslné válce, kterou její země vedla proti Etiopii. Protože po dosažení plnoletosti a ukončení školy musela narukovat, utekla s kamarádkou Sárou do hl. města Etiopie, Addis Abeby. Po roce se vrátila zpátky a byla nucena absolvovat půl roční tvrdý vojenský výcvik v Sawě, z armádního tábora v Asebu se ji podařilo na zfalšovanou propustku odejít a díky penězům od rodiny, bratra a různých úskalí se dostala až do Itálie, kde pracuje jako pokojská. Během svého putování poznala mnoho lidí, především přítele Tesfala, který vzal část její viny na sebe a tím ji ušetřil velkého trestu za to, že spala blízko mužů. Zákony muslimů v Sudánu jsou pro ženy přísné, jedná-li se o možné cizoložství. Přesto ji vykonovatel rozsudku zasadil 20 ran bičem. Její odhodlání žít lepším životem a nebýt spoutaná je obdivuhodné.
Feven A. Tekla spolu s Raffaelem Masto, kteří jsou autoři knihy si zasluhují velké poděkování, mnoha lidem otevřou oči. Protože pochopíme proč lidé utíkají ze své země a jaké máme štěstí, že žijeme v zemi, kde není diktatura a neválčí se.

dibakova
11.08.2014 4 z 5

Tato knížka byla hodně napínavá ,určitě stojí za přečtení .

Landys
07.03.2014 3 z 5

Příběh jedné odvážné a statečné ženy. Na můj vkus byl příběh napsán velmi stroze..

Alca007
18.11.2012 5 z 5

poutavá knížka, při jejíž čtení si člověk uvědomí jaké má štěstí že žije tam kde žije.
V civilizovaném světě bez válek a nesmyslných nařízeních

Autoři knihy

Raffaele Masto
italská, 1953 - 2020

Kniha Cesta za svobodou je v