ŽanetH. ŽanetH. komentáře u knih

Přání Přání Nicholas Sparks

5!*/5*
Příběh, který srdce zlomí i zahojí !
Těžko se čte a velmi težko se odkládá!
Považuji se za pomalého čtenáře a to, že jsem knihu přečetla za 3 dny, mluví za všechno!!!

Vlastně ani nenacházím slova k recenzi a jen se snažím znova nebrečet. Několikrát jsem se při čtení usmívala. Několikrát jsem knihu odložila, když jsem čekala co přijde a několikrát jsem brečela a na řádky ani neviděla. Asi to tak nebude vnímat každý a možná se najde i někdo koho to zlomí ještě víc.

Abych napsala aspoň pár vět o příběhu.
Jak je u Sparkse typické, prolínají se tu dvě časové osy. Manhattan 2019 a Severní Karolína - Ocracoke 1995. Obě místa vás budou fascinovat a oba roky napínat, jak to bude dál!!

* Najít a vytvořit krásu dokáže prosvětlit i ta nejtemnější období.

Těžko můžu něco psát víc, abych nic neprozradila. Všechny hlavní postavy mi přirostly k srdci. Mista, osoby, pocity.. tak jak to Sparks umí !!!
Brečela jsem hodně a jestli bude jednou zfilmovaná vím že to bude přesně ten film, který miluju a nenávidím zároveň.
Rozhodně doporučuji

26.12.2022 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Každé další léto
5*/5*

Nejsem rychlo čtenář, ale tuhle jsem měla za 2 dny přečtenou! Úžasný příběh zasazen do krásného prostředí! Trochu mě mrzela zápletka, ale vše bylo krásně vysvětlené a popsané. Smutek, radost, přátelství a láska. Úžasná kniha né jen na letní dny.

,,...myslím si, že si možná děláš až příliš velké starosti s tím, co si ostatní myslí.

Přišlo mi jako bych stále jen otáčela stránky, tak moc mi to čtení ubíhalo . Opravdu to bylo podobné jako bych se dívala na film Léto, kdy jsem zkrásněla (knihy jsem nečetla), což mi, přišlo trošku škoda, ale prostředí, děj i postavy se mi moc líbily .
Kniha nám ukazuje současnost a letní období před sedmnáct, šestnácti - dvanácti lety. Postupně nám odkrývá první setkání, první smutky a zpřátelení. A součastnost kdy se časem dozvídáme co se vlastně stalo, že i to nejpevnější přátelství může skončit.

,,Ten jeho rošťácký úsměv posazený trochu nakřivo na mě působí jako deoga, na níž budu navždy závislá."

Percy a její náramky a bavlnky ve vlasech mi připomínaly mé náctileté časy a bylo to moc roztomilé. A její záliba v hororech bylo skvělé zpestření příběhu . Delilah - nejlepší kamarádka Percy, mě docela vytáčela a nemohla bych se kamaradit s holkou, na kterou bych žárlila a u které bych se bála, že mi chce přebrat kluka (i kdyby to byl "můj kluk" s uvozovkama - chápeme se ). I když nakonec to bylo vše vysvětlené, prostě to za mě není moc ok.
Sam, byl za mě něco jako vysněný kamarád a kluk! A i když mě o dost více baví čtení s linkou hate to love.. Tady mi nic nevadilo a často jsem se nad knihou culila a těšila se co bude dál .

,,Zradu nepřebiješ jinou zradou, to pak všechno bolí ještě víc."

Děkuji Knihy Dobrovský za recenzní výtisk!

02.09.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

5*/5*

Ani nemůžu popsat jak moooc jsem se na tuto knihu těšila! Knihy a hudební prostředí - kapely, koncerty, celebrity a jejich vnitřní démoni, to je přesně to co od útěku z reality hledám a potřebuji !
A co víc si přát, než si knihu přečíst s předstihem díky @knihydobrovsky a @katevalter !!

U této knihy se mi trochu perou pocity. Ta láska k hudbě, kapelám a koncertům spolu s klidným čtením a uvězněném příběhu ve stránkách knihy . Tak ráda bych tu vychválila muzikanty a především bubeníky, ale teď musím ohodnotit tuhle skvělou knihu, kde se hudba ukrývá .
Jako by se mi při čtení vět - příběh promítal přímo před očima. Vtahnul mě a nechtěl pustit!

Rosie si mě získala! A to jak říkala: ,,Chtěla jsem ji nenávidět. Jen tak z principu, chápeš. Ale teď mi bohužel připadá rozkošná. Hmmm."
V tolika ohledech mi připomíná mě .

* Existoval pro mě jen tenhle moment, který se prodlužoval, a já si přála, aby nikdy neskončil.*

Adam - Beast, možná se to zdá ze začátku trochu matoucí, pokaždé je jmenovaný jinak. A tak jen takové malé upozornění - je to jeden a ten samý člověk . Bubeník kapely Scarlet Luck, milovník různých barev na vlasy a jak jinak kluk s démony z minulosti.
* A pak se pořád musím ptát, co se mnou do háje není v pořádku. Co je se mnou špatně? *

Je tam spousta momentů kdy si říkáte "no to snad ne!" a chvil kdy chcete pomoci. Lásky, strachu, přátelství, zklamání, hudby a osamělosti.
Kniha má otevřený konec a už teď se nemohu dočkat pokračování !

Co mě mrzí je, že kniha vyjde jako paperback.
A z čeho mám radost, že jsem na ní udělala playlist na Spotify ( https://spotify.link/erS8wAWl8yb ) .

* Přestaň mě nutit k tomu, abych tě začal mít rád. *

20.04.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

4,9*/5*

Povím vám hned na začátek... teeeda, první stránky knihy jsou hodně silný a těžký na čtení (pro mě). Když si před čtením nepřečtete anotaci jako já, tak je to ještě náročnější. Rozhodně vás nutí číst dál a nedovolí vám knihu odložit. Do příběhu jsem se hned ponořila a postavy si oblíbila (jasně, že až na ty blbečky ).
Kniha má 320 stránek a za mě úplně akorát!
Konec byl za mě přeslazený a já jsem doufala v něco trochu jiného, reálnějšího a méně "pohádkového".. možná to má trochu vliv na mé hodnocení. Ale do příběhu to zapadá skvěle, to je jasné . Jinak kapitoly jsou ze 2 pohledů hlavních postav a za to jsem moc ráda . A kanadská noc a Hříšný tanec jsou skvělé zpestření knihy . Také zde najdete alkohol, drogy, sex, šikanu, přátelství, lásku, problémy v rodině s penězi i bez nich.

* ,,Je snazší čelit zlu, který člověk zná."

08.08.2023 5 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Pokud hledáte příjemné, oddechové čtení  plné hudby, tak s touhle e-knihou nesahnete vedle.

Četlo se mi to skvěle od začátku do konce! Kdo mě zná, ví že knihy a hudba jsou moje vášeň a když se to spojí - to je něco pro mě!
Emma je modelka a jede s rodiči vlakem do Paříže, když z vedlejšího kupé zaslechne hru na kytaru a krásný hlas, udělá přesně to, co bych udělala na jejím místě já !
Daniel je potulný muzikant, který potřeboval vypadnout, srovnat si myšlenky a něco si vydělat .
Líbilo se mi, že je kniha psaná českou autorkou a objeví se zde i Česká republika a české písně . Najdete zde i vážnější téma a trochu vtipu. A krásné zakončení ve formě epilogu .

02.05.2022 4 z 5

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

4,9*/5*
Jakmile se jedná o knihu z hudebního prostředí, tak kdo mě sleduje ví, že tu nesmím vynechat! V zásobě jich ještě pár mám, ale tuhle jsem nedokázala odložit, když jsem na ní viděla samé pozitivní ohlasy. A co víc, @nakladatelstviocelot mi jí poslalo na recenzi #spoluprace , děkuji !

*,,Vždycky byla celá rozpálená. A on se do ní ochotně ponořil, i kdy věděl, že se spálí. Možná to byl důvod, proč ho tak přitahovala."

Pět muzikantů na turné, doktorka psychologie, která studuje sexuální chování fanynek a hodně - HODNĚ sxu! Brian Sinclair hlavní skladatel a kytarista kapely Sinners.
Myrna, které je 35 a rozhodně není jen tak ledajaká fanynka. Má za sebou rozvod a nelehkou životní situaci.

I když je v knize opravdu mnoho erotických scén a to sotva začnete číst , podíváte se i do zákulisí, tour busu a jak to chodí mezi členy kapely.
Některé "hot" scény pro mě byly už za hranou, ale každý má rád něco jiného, tak kvůli tomu nechci srážet hodnocení .

*,,Teď už stačí jen sebrat odvahu a nechat si znovu roztříštit srdce."

Podle všeho je tohle první díl, takže se můžeme těšit na další. A já moc doufám, že se v dalších dílech objeví v hlavní roli jiný člen z kapely Sinners .

A na konci mé recenze bych ráda zmínila větu z autrčina poděkování:
,,Myslím, že kdyby se mého srdce a mé duše nějakým způsobem nedotýkala hudba, nepřežila bych jediný den."

..a v tom, jsem s ní stoprocentně za jedno! !!!

29.12.2023 5 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) 5*/5*

Tak tohle bylo vážně něco! Nečekala jsem to vůbec! A já četla a četla a nepřestávala jsem být v údivu!
Jak začít, trochu si říkám, že je škoda, to jak nazvy knih prozrazují možná i jejich konec. Ano, do posledních stránek nevíme kdo vyhraje a bude První, ale.. asi tušíme.

,,Jedině ty můžeš najít krásu v něčem, co jiní považují za zkázu celého dne."

Z 35 dívek zůstaly jen 4. A America se konečně rozhodne v tom, komu patří její city a srdce. Ale není příliš pozdě? Budou i jeho city stejné? Aspen nebo Maxon? Maxon nebo Aspen? A má už Maxon jasno? Které nasadí korunu a bude královnou?
Bylo zde hodně intrik a rebelů. Ale nechybí ani hádky, zloba, romantika a smích. Bohužel i bolest, smutek a ztráty.
Ten konec byl neskutečný a byl to jeden šok za druhým! Ani jsem se nestihla vzpamatovat, musela jsem číst dál a přála si ať se všechno vysvětlí a spraví. Ale né všechno může skončit šťastně ve 100 procentech :(.
Plus i za krátké kapitoly :) .
Epilog za mě příliš uspěchaný, uvítala bych pár vět - odstavců klidně stránek navíc!

,,Sama jsem měla v paláci dost svých tajemstvích, ale nikdy jsem si nepomyslela, že by něco mohlo skrývat i ostatní dívky. Chyba."
- - - - - - - - - - - - - - - - -
!!! Dále ať čtou raději jen ti z vás, kdo už máte i tento třetí díl přečtený :)). !!!
.. možné S P O I L E R Y..
  Moc se mi líbilo opětovné setkání Ameriky s Georgiou.
Neskutečně mě dostal okamžik romantiky v dešti.
Z toho co se vyklubalo z Celesty mám radost a popravdě jsem v něco takového doufala..ovšem nemyslím ten konec.
Ten konce mě celkově více rozesmutněl než potěšil, ale není výhry bez obětí :( .

Díl to byl opravdu nabitý a skvělý!
Na další se chystám, ale časem :)).

,,I to je v pořádku. Chyby znamenají, že se to skutečně děje."

30.08.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

4,3*/5*

S tímhle asi půjdu trochu proti proudu, co vím většina dává nadšených a zářících pět z pěti. Asi chápu proč, ale já jsem z toho zas tolik unesená nebyla .

,,Nedalo se spoléhat na to, že někdy... skutečně dospěju."

I když to nemá (zas tolik) vliv na hodnocení knihy, jako prvni zmíním to co mě opravdu štvalo (pak už) skoro celou knihu. Překlad jeho očí jako "modré tůně" . V originále je to psané jako ocean-blue eyes. Ale v knize je to TAK ČASTO a nikdy to není ničím nahrazené, že mě to vážně vytáčelo. Kdybych nebyla líná, jdu hledat a počítat kolikrát se to tam objeví. Tak pokud teprve začínáte číst nebo až budete, spočítejte to za mě prosím! Ze zvědavosti.
Za mě i mínus v dlouhých kapitolách..
Další co mi vadilo tak oslovení "kotě" a i když to jistě bylo všechno mega žhavé, tak postelové scény jsem nějak zvlášť neprožívala.

,,Bylo lepší, když si mě nenáviděla, než abys ke mně necítila vůbec nic."

A i když to hvězdičkové hodnocení vlastně není vůbec špatné asi bych měla zmínit i to dobré na knize. Rozhodně mě bavil děj (i když spíše až od polovině knihy). Vtipu tam bylo dost a narážek a rodinných trablů taky . Opravdu skvělé čtení na letní dny a nemusíte být ani na dovolené u moře . A zvrat na konci tomu taky dodal šťávu .
Obálka se mi také moc líbí..ale vazba knihy je opravdový oříšek. Těžko se otvírá a ještě hůře drží. Ale příběh je to opravdu na zpříjemnění nálady . (Když se prokoušete tím začátkem ).

20.08.2023 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Jsem nadšená! Ano, možná je to sem tam trochu klišé, ale já ho mám ráda . A raději uvěřitelné klišé, než nereálný "blábol". Moravská slovíčka jsou zde hezkým obrázkem té naší malé přesto rozmanité zemičky. A i když jsou slova, která mě trošku zvedají ze židle (obrazně řečeno ), "kokino" mezi ně rozhodně nepatří a i já ho znám jen díky mým kamarádkám .

Přesně něco takového jsem teď potřebovala číst! Krátké kapitoly, plynulé čtení, žádná bichle ani přeslazený konec!
Někdy je možná snazší utéct, důležité ale je, že máme kam. A že máme za kým.
Přátelství je pro mě nejdůležitější v životě, ale i ta nejsilnější pouta se mohou přetrhat. Kvůli stěhování, zamilovaní se, lži ale i upřímnosti. Někdy se dá znova slepit, někdy už se to spravit nedá.
Knihu doporučuji ! :))

23.11.2022 5 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Nicol se s matkou přestěhuje z Aljašky do Kalifornie a její osudové seznámení se surfařem Danielem na sebe nenechá dlouho čekat .
Moc se mi líbilo, že se nechodilo kolem horké kaše a šlo se hned na věc  - doslova . Bavilo mě to a i když byli chvíle kdy jsem si říkala " notak Nicol a dost " .. chápala jsem jí - zamilovanost poplete hlavu. A Daniel je kus, ale stojí to za to(?).
Musím říct, že mi trochu vadilo drobné písmo. Ale moc se mi líbilo prostředí a autorka si dala opravdu práci s podrobným popisem a vysvětlením surfování a všeho s tím spojené . Nádherná obálka! A přirování k názvu knihy "Příliv" objevíte v příběhu .
Těším se až si přečtu druhý díl !

• ... snažila jsem se zahnat své temné myšlenky zpět do kouta mé mysli. Na místo, kde jsem je schovávala před světem i před sebou.

02.05.2022 4 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Za tuhle knížku patří velké DÍKY autorce Magdě a KD, kteří mi ji zaslali na recenzi!
Samotný příběh jsem hltala a neskutečně jsem si ho užívala!

Elena je šestadvacetiletá vtipná hlavní hrdinka, která umí skvěle zvládat všechny situace světa s humorem a k tomu jí pomáhá sklenička vína . Francessco není zrovna chlap za všechny prachy, ale je to ital a vy uvidíte různé kulturní rozdíly. Některé vás okouzlí, jiné (časem) odradí.
Neznám lepší knížku na pohodový večer se skleničkou vína a vypnutí od vlastních starostí. Přenese vás do pracovního shonu i romantických momentů. Ucítíte vůní moře, teplo Sicilského slunce i střelného prachu.
Někdy trvá, než sundáme ty růžové brýle.

Zakončení knihy mě hezky zahrálo u srdce i věnování od autorky!
Mám radost, že jsem mohla
číst další knihu z českého pera .

20.12.2023 5 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Opravdu nelehce se čte o takovém bolavém tématu, jako je anorexie a o moc těžší to je, když se na to nabalí další strasti, bolest, nepochopení a špatní lidé..
Jsem moc ráda, že i pres obtížné téma se mi kniha četla opravdu dobře i když někde za polovinou mě to mírně přestalo bavit. Jsem ráda, že to byl krátký příběh na pár stránkách, ale možná na to časové rozmezí byl za půlkou příliš "namačkaný" .

,,Uvíznu někde, kde jsem si to nikdy nepřála."

Životní příběh Petry je vážně neskutečný a těžko se věří, že si něčím takovým opravdu někdo projde. Přemlouvání se k jídlu, nepochopení od rodiny a smůla na chlapy (mírně řečeno).
Co mě možná bolelo nejvíce byl pohled rodiny. Ano, neznám jejich verzi a nebyla jsem u toho, tak nemohu soudit. Muselo to určitě být neskutečné náročné pro všechny. Ale, to jak se mamka v knize vyjádří na to, že se Petra chce vrátit domů (protože jí přítel zmlátí), z toho mi bylo opravdu smutno!!
Za co jsem ráda je, že si Petra našla novou psycholožku která byla milá, bylo vidět, že se opravdu zajímá o pocity a snaží se pomoci, né jen poukazovat na problémy.

,,Odstartovala jsem nesmyslnou hru, ve které jsem balancovala mezi životem sama se sebou nebo s ním a svou mrtvou duší."

Knihu mám ve spolupraci s Humbook blogery.
Autroce děkuji za věnování v knize a přeju jí spokojený život plný radosti, přátel a zdraví .

16.06.2023 3 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Nový, originální a neokoukaný svět plný intrik, chtíče, tajemna a krásy. Tedy spíše toho, jak každý chce být krásný (a za krásu si zaplatit), protože né všichni krásní mohou být.
Ve světě Orléans se lidé rodí šedí. Pouze Krásky, které mají schopnost měnit vzhled i povahu je mohou zkrášlit. Camellie si přeje být tou nejlepší a sloužit královské rodině.. u tohoto přání jsem si při čtení říkala: ,,Pozor na to co si přeješ, mohlo by se ti to splnit."
Jak to dopadne se nechte překvapit.

Začátkem jsem se trochu prokousávala, ale někde kolem sté stránky nastal zlom a já si čtení užívala . Moc se mi tam libila některá pojmenovaní jako třeba: čas po půlnoci se nazývá "po půlnoční hvězdě". Také se čas určuje přesýpacími hodinami. Myšlenka poštovních balónků mě nadchla a nebo ta miniaturní zvířátka .
4,7*/5*

17.12.2022 4 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Nemohla jsem se odtrhnout, jen jsem četla a četla a přitom jsem jí nechtěla dočíst. Občas jsem si některé odstavce četla několikrát, zamyslela jsem se a PÁR stránek jsem si označila.
Byla to pro mě kniha útěchy? Ano!
Kniha, kde jsem si mohla říci: ,,Páni, on se cítí (cítil) stejně jako já." Díky němu, vím, že to bude dobrý! Že bude líp! Že to za to stojí.
Děkuji Knihy Dobrovský za poskytnutí knihy k recenzi !

23.10.2022 5 z 5

Mrchy Mrchy Melanie Blake

Děkuji za poskytnutí knihy nakladatelstvi Jota!

Jak bych jen začala. Nebudu lhát. Kniha mě příliš nenadchla. Četla se mi pomalu, nemohla jsem se začíst a z množství jmen a dlouhých popisů se mi točila hlava. Bylo tam všeho tolik a často zdlouhavé popisovaní nevedlo nikam dál.

Nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Bylo to pro mě úplně něco jiného a nového.
Prostředí natáčení seriálu, televizního světa, seriálových hvězd. Drogy, sex, pomsta, nenávist, závist, zrada a opravdu nečekaný zvrat a zápletka na konci!
Samotný konec mě opravdu překvapil. A obalku chválím.

09.09.2022 3 z 5

Milion hvězd Milion hvězd Stefanie Geryk

Milion hvězd

Mám velikou radost, že mohu podpořit českou autorku a ještě si zamilovat její knihu a příběh !

Hned jsem se začetla a viděla samu sebe jako hlavní postavu příběhu. Kniha se mi v hlavě promítala jako film a už to značí, jak moc jsem se do ní ponořila .
Chloe, Mason, Amelie, Kane, Lincoln, a další. . Zamilujete si je a budete mezi ně chtít patřit .
Miluju prostředí které se odehrává na festivalech, koncertech, klubech a hlavně přátelství a láska s muzikanty. No kdo si aspoň jednou za život nenašel platonickou lásku v nějakém muzikantovi, zpěvačce nebo i herci (?). Klidně mi napište kdo to byl nebo je pro vás ️. I já své lásky mám !

Příběh není jen o hudbě, sblížení se, poznávání se a pomoci. Je to hlavně poukazání na depresi. Že to není jen slovo a i když kolem sebe máte milující lidi, někdy to prostě nestačí a ta temnota uvnitř je silnější. Černá je ta nejčernější a démoni hlasitější.

* Nemohla jsem mu pomoct s jeho démony, když mě děsili.

U knihy jsem uronila pár slz a často jako bych tu bolest z příběhu sama cítila uvnitř sebe. Je plná bolesti, ale i lásky a přátelství, dobrodružství a života!
Děkuji autorce za krásný doslov a playlist ke knize ️!!!

* Nevěděla jsem, jestli budu ještě někdy v pořádku, ale teď jsem se tak rozhodně necítila.

Určitě vám knihu moc doporučuji, četla jsem ji poprvé ale určitě ne naposled. A těším se na další knihy od autorky :)).

22.08.2022 5 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

3,9*/5*
Děkuji za poskytnutí knihy k recenzi humbook #humbookblogeri #spoluprace

Tu dokonalou obálku asi zmiňovat nemusím, ale zmíním! Navíc mi s knihou dorazila i nádherná záložka, pozvanka s ukrytým playlistem a samolepky!
Né jen obálka, ale i anotace mě opravdu zaujala a hlavně začátek příběhu mě úplně dostal. Smála jsem se, ukápla i slza. Naprosto chápu, že bude spousta lidí, co tomuto příběhu/vztahu neporozumí, ale já jsem Adri rozuměla v některých chvílích až moc dobře.
Kniha je inspirovaná skutečnými událostmi! Děj se odehrává převážně v Brně.

Také díky SČ jsem viděla pohled a názor holek, které byly možná trochu zaskočené, jak se něco takového může reálně stát/dít. Je pravda, že tady ty roky, to je opravdu dlooouha doba, ale už jste byly někdy zamilované? A možná to ani nemusí být někdo slavný, někdo kdo je více na očích lidem. Ale láska je něco jako lahvička se žíravinou. Oslepí vás. Nebo jako pepřák.
Často se tam určité situace opakovali, ale je to jako v životě, někdy musíte něco zopakovat třeba 10x než přijdete na to, že vás to možná víc bodá než hladí. Věci, co vás posunou - co vás tvoří.

A autorce moc děkuji za takový skrytý tip po dočtení knihy a její odpisování, že jsem si s ní mohla vyměnit pár zpráv a vždy mile odpověděla.

Knihu doporučuji! Čte se skvěle, je tam plno vtipu, sarkasmu a ŽIVOTA.

• Ticho. A stejně jako by řval celý svět.

23.06.2022 4 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Pokud hledáte něco hezkého a veselého,  po této knize opravdu nesahejte. Po přečtení názvu a anotace je vám to asi jasné, ale že mě ta knížka tak dostane jsem nečekala .
Jak vám může být, když přijdete o svou nejlepší kamarádku. Lepší na takové veci ani nemyslet, že?
Dokážete přežívat a nechcete zapomenout. Ani na to hezký, ani na tu bolest, že už tu s vámi není. Bojíte se, že jí zrazujete a ztrácíte ve vzpomínkách jen tím,  že žijete dal - bez ní. Co když je to ještě horší, vina kterou pocítíte, že za tu nehodou můžete. Že jste tam s ní. Vy přežijete, ale ona umře.

Neumím ani vyjádřit jakou bolest jsem cítila když jsem ji četla. Možná jsem moc citlivá, empatická, ale bylo mi z toho neskutečný smutno. Měla jsem skoro celou knihu slzy na krajíčku a boleli mě oči jak jsem je zatlačovala (ty slzy). Přečetla jsem ji za dva večery (což je u mě vlastně zázrak).
A bavilo mě odkrývání pocitů, událostí, pravd a na každou kapitolu jsem se víc a víc těšila.
Jako něco hezkého, musím zmínit prostředí Švýcarska a postavy

,,Lidé se nebudou snažit věcně. Po nějaké době se rozhodnou, že už nemá smysl to znovu zkoušet. "

02.05.2022 5 z 5

Nic mě nezlomí Nic mě nezlomí Veronika Fecková

4,8*/5*
Můžu napsat o knize že byla skvělá, když je tam šílené a nehezké téma :'(?

Olíve se dostane do dětského domova a čím si tam musí projít je neskutečně bolestivé a nepochopitelné. Přesto se snaží každému pomáhat, byť hodná, milá, přátelská a úžasná sestra. Vytvoří si zde né jedno přátelství.
Tohle je minulost. Kniha se odehrává v dospělosti Olívie, má novou identitu, nahlédnete do její práce, jejího života, ale také do jejích vzpomínek.
Když s kamarádkami jede na dovolenou, potká pana dokonalého. Ale co když už se znají?

* ,,Ona byla mým andělem v nejhorším čase. A já jsem ji tam v tom pekle nechal."

Příběh čtete z pohledu dvou postav a to já mám moc ráda . Je to neskutečně čtivé, ale bolelo mě z toho u srdce :( .
Konec jsem čekala, ale neskutečně naláká na druhý díl, ve kterém se snad dozvíme vše, co zde bylo nakousnuto.

* ,,Nikdy nesmím zapomenout na chyby minulosti, ačkoli mě to stále zraňuje".

16.03.2024 5 z 5

Guru kokos Guru kokos Jarmil Halamíček

Malá knížečka plná toulání po Latinské Americe. Útlá a přesto se do ní vešlo 8 procestovaných zemí. Líbilo se mi jak vtipně je psaná. I nepříjemné situace se zloději a policajty. ( Teď jsem si úplně vzpomněla na hru Policajti a zlodeji, znáte jí? ).

* ,,.. nešlápni na želvu a nemáš hlad?"
* ,,Umlátíme viry papírem!"

Často jsem se při čtení pousmála a smála . Představovala jsem si jaké by to bylo, zažít to a jak bych to zvládla. No s takovým humorem a pokaždé určitě ne. Ale musí být úžasné povídat si s místními lidmi o jejich způsobu života a vzpomínkách . S jídlem bych tam určitě měla problém (až na to ovoce a kolu )..a jen se modlím abych až budu jíst polívku, no snad si nevzpomenu na víčko s řasami . Raději si budu představovat smích, tanec a zpěv. Západy slunce, pláže, palmy, Tichý oceán, sopky a kokosy .

Jen si tak říkám, když tady píšu to hvězdičkové hodnocení.. takové knihy se snad ani hodnotit nedají a tak to dávám sem na konec recenze a jen tak do závorky .
(4/5).

* ,,Vlastní pas nějaké země, ale jejich skutečným domovem je planeta Země. Národ nomádů."

Ještě zmíním krásnou obálku a také moc chválím jednoduché ilustrace v ní . A také slovník na konci.

13.01.2024 4 z 5