yank3e yank3e komentáře u knih

Jak přežít Jak přežít Alexander Stilwell

Zajímavá knížka se základními radami, jak přežít v přírodě v nejrůznějších částech světa a klimatických podmínkách. Bohužel, pokud budete někdy tyto rady opravdu potřebovat, dá se předpokládat, že knížku u sebe mít nebudete, a je otázka, kolik si toho z ní dokážete zapamatovat a opravdu využít...

20.01.2013 4 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Zbyněk Dach

První gamebook ze série Negart Group. Na gamebook průměrná kvalita, dobrá zábava na pár hodin.
Gamebooky v této sérii na sebe nepřímo navazují, spíše se odehrávají ve stejném světě. V některých knihách si zahrajete za stejné postavy, navštívíte stejná místa, nebo jsou zmíněny události z předchozích dílů.

20.01.2013 4 z 5

Soustředění Soustředění Leo Babauta

Tak tahle knížka předčila má očekávání. Čekal jsem nějakou obyčejnou motivační knížku, ale obsahuje dost konkrétních rad, jak se vypořádat s neustálým vyrušováním. Některé části se sice opakují, to ale podle mě není na škodu. Ve skutečnosti se zaměřuje na vyrušování e-maily, telefony, Facebookem a podobně. Zabývá se problematikou pravidelných odříznutí od internetu a jiných zdrojů vyrušování za účelem lépe se soustředit na skutečně smysluplnou práci, ať už je to cokoliv. Takže - odpojte se. :-)

13.01.2013 5 z 5

Černá cesta Černá cesta Mel Odom

Asi nejslabší díl Diablo série, taková spíš podprůměrná fantasy, kterých je kupa...

13.01.2013 2 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tuhle knížku jsem četl ještě jako malý, ale řecké báje mě vždycky bavily.

13.01.2013 4 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

V knížce najdete jak části, které v českém prostředí snad ani není možné využít (osobní asistenti například), tak části, které jsou velmi přínosné. Autor sice místy příliš vnucuje své názory, na druhou stranu vám ten odlišný pohled může pomoci začít uvažovat jinak a trochu přehodnotit životní priority.

12.01.2013 3 z 5

Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře David Allen

Jistě, všechny ty rady jsou víceméně intuitivní a samy o sobě nijak převratné. Allen ale vytvořil systém, který jako celek při důsledném dodržování vážně funguje a dokáže usnadnit život. Dnes si už nedokážu představit, že bych měl GTD přestat používat.

08.01.2013 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Asi zajímavá knížka pro malé čtenáře, na mě tam ale bylo těch družstevníků už trošku moc. :D

31.10.2012 3 z 5

Madynka zachránkyně Madynka zachránkyně Astrid Lindgren

Co dodat, ještě lepší než první díl. :) A slovo zachránkyně v názvu opravdu sedí.

31.10.2012 5 z 5

Startup za pakatel Startup za pakatel Chris Guillebeau

Ze začátku působí jako průměrná knížka plná motivačních příběhů, ale ve druhé části je nabitá praktickými tipy, které můžete aplikovat nejen při startupu, ale i do již existujícího podnikání.

15.08.2016 5 z 5

Pověsti z Dobrušska Pověsti z Dobrušska Jiří Mach

Pověsti mohou být zajímavé a neurazí, pokud žijete v tomto kraji a daná místa poznáváte. Jinak ale velice slabý průměr.

18.05.2016 2 z 5

Mio, můj Mio Mio, můj Mio Astrid Lindgren

Zrovna tahle mě extra neoslovila, ale pořád solidní seversky temná pohádka a slohově povedená. V závěru velmi uspokojivé vysvětlení (naznačení), co že se to vlastně celou dobu dělo.

Jediná pohádka, kterou znám, kde "hříbata plakala krev".

23.10.2015 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

První polovina byla trochu ubíjející v tom, že se vrátila časově nazpět, ale hlavně ke konci se události zase rozhýbaly. Teď ale nezbývá než čekat na další díl.

04.01.2015 4 z 5

Psychokybernetika Psychokybernetika Maxwell Maltz

Průměrná povrchní záležitost ve stylu kognitivně-behaviorální terapie a "pozitivního myšlení".

06.12.2014 2 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Kniha dobrá stejně jako předchozí díly, líbilo se mi rozvinutí některých dříve vedlejších postav. Jen za české překlady jmen a názvů (byť v novém vydání už ne tak časté) by někdo zasloužil zmrskat...

30.10.2014 4 z 5

Deprese jako řeč unavené duše Deprese jako řeč unavené duše Ruediger Dahlke

Jakmile se prokoušete těmi sra*kami v úvodu, nabídne vám kniha pár podnětných myšlenek a konkrétních rad. Vysvětlí, proč deprese vzniká a jak s ní bojovat.

30.10.2014 4 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Uf, tak jsem zjistil, že čtu starý překlad. Z těch počeštěných jmen a názvů bych zvracel. Což o to, člověk by si zvyknul, ale v předchozích třech dílech bylo tolik vedlejších postav, že jsem se v nich ztrácel, a teď se najednou všichni jmenují jinak?! *Tohle* už nepřekousnu. Jdu si sehnat nové vydání...

05.09.2014 4 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Některé pasáže možná byly zbytečně zdlouhavé, ale po stránce příběhu opět perfektní. Po druhém díle už se do něj člověk tak ponoří, že mu připadá s každou kapitolou lepší a lepší.

25.05.2014 4 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Ve druhém díle se už příběh rozjel naplno a úroveň se drží, subjektivně možná i stoupá, jak se do příběhu nořím víc a víc.

05.05.2014 4 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Zajímavé téma a dobře se to četlo, jen jsem se trochu ztrácel v množství postav a v tom, kdo zrovna vypráví. Specifický jazyk taky určitě ztratil na hodnotě překladem.

16.02.2014 4 z 5