Psychokybernetika

Autor byl plastický chirurg. V knize mimo jiné popisuje, jak zásah do tělesné schránky může a nemusí změnit osobnost a co je skutečnou příčinnou změny chování, zlepšené sebedůvěry a sebeúcty. Věřil, že je možné se odhypnotizovat a naučit se být šťastnými.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152580/psychokybernetika-152580.jpg 3.821

Psychocybernetics

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Pragma

Kniha Psychokybernetika

Melic
03.11.2016

Kniha s cennými myšlenkami, od začátku mě zaujala. Autor názory dokazoval výzkumy, ale pak jako by se to zlomilo a začal tam vmíchávat "dílo boží". Což u mě bohužel kazí dojem, má-li kniha působit vědecky a seriózně.

Peleus
27.05.2016

Líbilo se mi, že autor je lékař z oboru, kde často přichází do styku s lidmi, jejichž pocity jednoduše musí řešit, a tak někdy částečně supluje psychologa. Nejde tudíž o čistého teoretika, nýbrž se může opírat také o vlastní zkušenosti.

Kniha možná nepřináší nic nového, či snad objevného (nejde však zcela nesympatizovat s upřímným autorovým zápalem pro věc, neboť má za to, že přišel na cosi, co může čtenářům "změnit život"). Faktem je, že nic nového a objevného se už ani nalézt zřejmě nedá, neboť tyto základy jsou ozkoušené a v praxi poměrně úspěšně využitelné. Potíž je v tom, že dost lidí o nich neví.

Jako přírůstek do rodiny vcelku kvalitních motivačních knih bez zbytečné omáčky lze řadit i danou publikaci, proto knihu hodnotím poměrně vysoko.

yank3e
06.12.2014

Průměrná povrchní záležitost ve stylu kognitivně-behaviorální terapie a "pozitivního myšlení".