xxtom xxtom komentáře u knih

Proměna Proměna Franz Kafka

Moje první kniha od Kafky, takže jsem byl ze začátku hodně překvapený. Zajímavé zamyšlení, jak může člověk působit na své okolí.

15.03.2018 3 z 5

Afrika Afrika Zdeněk Svěrák

Pecka :)

12.07.2017 5 z 5

Blaník Blaník Zdeněk Svěrák

Klasický výborný Cimrman.

06.07.2017 5 z 5

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Hry Járy Cimrmana jsou prostě dokonalé :)

15.06.2017 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Kniha mě moc bavila. Nejvíce asi svou originalitou a nápadem. Poslouchal jsem ji jako audioknihu namluvenou panem Táborským, který jí četl naposto perfektně. Díky tomu se mi kniha líbila ještě víc.

08.01.2017 5 z 5

Kde má cvrček uši aneb Chytrej jak rádio Kde má cvrček uši aneb Chytrej jak rádio neznámý - neuveden

Perfektní výběr zajímavostí z různých oblastí a témat. Už se těším na druhý díl.

29.12.2016 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha je deníkem z putování Ladislava Zibury po Turecku a Izraeli. Ze začátku mi trošku trvalo si zvyknout na deníkový styl, ale pak mě začala kniha docela bavit. Autor svá putování a příhody popisuje s nadsázkou a vtipem.

07.11.2016 4 z 5

Vzpoura mrtvých Vzpoura mrtvých Otomar Dvořák

Kniha se mi moc líbila, tři povídky, hodně napínavé čtení. Zvláš druhá povídka Mrtvý luh byla parádní. Hlavně se mi líbilo zasazení do reálného českého prostředí.

13.01.2016 5 z 5

Stručná historie téměř všeho Stručná historie téměř všeho Bill Bryson

Jednoduše vysvětlené základní principy přírody od atomů až po vývoj člověka. Autor vše popisuje tak, že i neodborník dokáže pochopit o čem je řeč. Vše je navíc hezky logicky uspořádáno.

30.09.2015 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Vynikající kniha, přečetl jsem jí jedním dechem. Je psaná zajímavou formou, která nutí i přemýšlet.

12.01.2014 5 z 5

Baba Jaga Baba Jaga Jan Vojtko

První kniha ze série, co jsem četl. I bez předchozích souvislostí jsem se bavil. Začátek knihy opravdu parádní. Určitě stojí za přečtení a rád si přečtu i zbylé knihy od pana Vojtka.

24.11.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

První kniha od pana Hartla, která mě během čtení přestala bavit a dlouho trvalo, než jsem se k ní zase vrátil a dočetl. Předchozí byly lepší.

24.10.2023 3 z 5

Frajer Frajer Michaela Zindelová

Pan Ježek je neuvěřitelný dříč a zaslouží respekt a obdiv.

12.02.2023 4 z 5

Příběhy železné opony Příběhy železné opony Luděk Navara

Hodně zajímavé příběhy o tom, jak se lidé snažili překročit železnou oponu.

09.08.2022 4 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Trošku jiný cestopis. Myslel jsem, že se dozvím víc o Japonsku a cestě skrz něj. Více jsem se ale dozvěděl o lidech, zvycích a zvláštnostech. A ve finále vlastně nevím kudy Dominika jela. Určitě mě ale kniha bavila.

02.07.2022 4 z 5

Apollo 13: Boj o přežití Apollo 13: Boj o přežití Tod Olson

Hezky popsaný příběh smolného Apolla 13.

09.06.2022 4 z 5

Trabantem kolem světa: Velký deník z cest Trabantem kolem světa: Velký deník z cest kolektiv autorů

Kniha shrnuje všechny cesty žlutých Trabantů po světě a doplňuje spoutou krásných fotek. Ten, kdo příběhy zná ze seriálů nebo filmů, se ale nic nového nedozví. I tak ale moc hezká kniha.

05.06.2022 5 z 5

Moc bezmocných Moc bezmocných Václav Havel

Hodně náročné čtení o totalitních režimech.

06.04.2022 3 z 5

Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem Vladimír Kroc

Milé a příjemné čtení. Pro mě jako Písečáka povinná četba.

26.03.2022 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Klasický humor pana Landsmana, tentokrát z pohledu syna Čeňka. Za mě příjemná změna.

15.02.2022 4 z 5