WopiMK WopiMK komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

Skvěle napsaný chytrý krimithriller. Je to fajn, když autorka opravdu rozumí věcem, o nichž píše.

26.07.2021 5 z 5

Výdech Výdech Ted Chiang

Geniální záležitost. Autor se řadí na úroveň velikánů, jako byli Bradbury, Lem, Asimov ap. Některé části jsou trochu nudnější, ale celé je to úžasně chytré. Povídky, které po přečtení zůstávají nějakou dobu v hlavě a nutí k přemýšlení.

25.03.2021 5 z 5

Vzpoura proti času Vzpoura proti času Ivan Foustka

Ve své době bomba.

16.08.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

(SPOILER) Originální úvod, chytrá zápletka, napínavý děj, ale:
- SPOILER: ta dobíhačka různých míst už byla vyčerpána i filmy - KONEC SPOILERU.
- Na závěr to ztratilo šťávu. Tam, kde má kniha vrcholit, slábne. Víme proč, je s podivem, že to autor vůbec dokázal dopsat, jenže to knížce stejně ubližuje.

14.12.2020 4 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Nezajímavý, naivně psaný text. Banální, bez jakékoliv hloubky. Škoda těch peněz.

12.12.2020 2 z 5

Ashley Bellová Ashley Bellová Dean Koontz

Zařazení "thrillery pro ženy" se asi podepsalo na mnohých nízkých hodnocení. Cituji například: "Přeskákala jsem kapitoly a knížku zavřela. Zklamala mě." :-) Mě knížka nejvíc uchvátila tím, že to, co pro někoho je až příliš fantazijní (nebudu spoilerovat), jsem ve skutečnosti též zažil. Úplně mě dostalo, jak to autor dokázal popsat (nebo odhadnout).

03.10.2021 5 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

První díl z rozsáhlé série. Svižně napsaná zábavná kniha. Jen mám pocit, že autorka (stejně jako hlavní hrdinka) se ráda napije. Má tam poměrně dost věcí, které si odporují a plete si občas okolnosti. Když se přes tohle čtenář přenese, u četby se nudit nebude a pobaví se.

03.06.2021

Mučitelův stín Mučitelův stín Gene Wolfe

Škoda, že české čtenáře první díl ságy nezaujal. Moc by mě zajímalo, jak se vše vyvíjelo dál...
EDIT: Sláva. Konečně vydáno v novém překladu!

13.05.2021 4 z 5

Les vzpomínek Les vzpomínek Sam Lloyd

Nemám rád knihy psané v přítomném čase. Vzbuzuje to ve mně pocit, že autor neovládá minulý čas, a navíc mi to zní hodně nepřirozeně.

21.02.2021

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Ilustrace krásné. Ale jinak slabota. Ani velmistr King se nevyhnul hodně slabým textům.

09.01.2024 1 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Kdyby to nebylo psáno v přítomném čase, dal bych tomu šanci. V AJ to možná funguje, ale v češtině kvůli dokonavým slovesům takové texty spíš než příběh připomínají předpověď počasí. XY vystoupí z vozu, vejde do dveří a prohlásí... To fakt ne.

02.10.2021

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

Trapné přiživování se na Tolkienovi. Ubohost.

30.07.2021 odpad!

Marťan Marťan Andy Weir

Asi jediné sci-fi, které jsem nedokázal dočíst, neb by mě unudilo k smrti.

11.05.2021 1 z 5

Maxim Kammerer Maxim Kammerer Arkadij Strugackij

Tomuto souboru škodí dvě věci: jednak je pospojován z knih z různých desetiletí, které se hodně liší stylem, jednak první díl byl psaný hlavně jako kritika sovětské společnosti, což dnes už prostě nemá tu sílu. Kdo nezažil, nepochopí.
Nejlepší je prostřední Brouk v mraveništi, který nastoluje zásadní otázky: jak přistupovat k jiné civilizaci? Je třeba se bát té rozvinutější?

29.12.2020 4 z 5

Gilgameš Gilgameš Vojtech Zamarovský

Když už, tak originál a ne převyprávění.

14.06.2021