witko witko komentáře u knih

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Pěkná sonda do turné rockové kapely po Rusku. Nebyl by to Ringo aby to nebylo vtipné.

08.07.2014 4 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Kniha, kterou by si měl přečíst každý. Odhaluje skutečné zákulisí dnešního světa.

18.05.2014 5 z 5

Sonáta pro Azazela Sonáta pro Azazela Dušan Fabian

Tentokrát zasahuje pouze dvojice, ale není to na škodu. Sice mi trošku o proti předchozím dílům chybělo víc hlášek, ale to subjektivní pohled každého. Hodnotím kladně a musím říci, že si mne tahle série získala.

11.04.2014 4 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Vynikající, strhující čtení. Kdo má rád space opery, ať neváhá a přečte si ji. Mě osobně trochu vadil rozměr knihy, při čtení se mi špatně držela, buď místo rukou mám přední nohy nebo jsem si příliš zvyknul na čtečku.

11.02.2014 5 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Další výborný příběh vyšetřovatele Lincolna Rhymea. O zvraty a napětí není nouze. Místy byl pro mne autor již čitelný, ale o to víc jsem si užíval, když mne vyvedl z omylu. Jo, Deaver se čte opravdu dobře.

25.01.2014 4 z 5

Noční host Noční host John Lutz

No nevím jak tuhle knihu hodnotit. Jsem v podstatě zklamán. Hlavně mne neuspokojil konec, který mi přišel takový uspěchaný, na to že to měl být geniální seriový vrah a měl si pohrávat s vyšetřovatelem, mi ta kniha přišla nudná. Neměl jsem pocit, že to musím dočíst za každou cenu, jen jsem to dočítal ze zvědavosti. Zkusím další knihu a uvidím. Dám autorovi ještě šanci.

01.12.2013 2 z 5

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Pořádně čtivé military space opera sci-fíčko. Že by další oblíbený autor z domácích luhů a hájů?

19.04.2024 4 z 5

Zakladatel Zakladatel Alexej Osadčuk

Nemohu si pomoci, ale trošku mi tam chybělo víc bitev. I tak je to velmi povedená série. Oleg prošel velkou proměnou a rád bych se do Zrcadlového světa rád vrátil, zajímala by mne mořská linka. Tak snad někdy v budoucnu.

17.12.2023 5 z 5

Projekt Každodenní rutina Projekt Každodenní rutina Alexej Osadčuk

Tuto knihu jsem četl prvně v ruštině, protože jsem si myslel, že se na náš trh nedostane. Teď jsem si ji přečetl v českém překladu což se mi četlo rozhodně lépe, :-) Jsem rád, že i tato série se u nás vydává.

16.09.2023 5 z 5

Santiago: Mýtus daleké budoucnosti Santiago: Mýtus daleké budoucnosti Mike Resnick

Western zasazený do sci-fi hávu ve formě obydlených planet na okraji vesmíru mě hodně bavil. Úplně jsem v Cainovy viděl Clinta Eastwooda jak místo planet objíždí státy USA a hledá Santiága (Lee Van Clief) Škoda že nedopadl nápad s filmem.

16.04.2023 4 z 5

Druhá planeta Oggu Druhá planeta Oggu Péter Lengyel

Na to jak letitá je to kniha mne velmi bavila. Příjemné osvěžení a poznání maďarské sci-fi.

08.01.2023 4 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Povedený dobrodružný příběh, který má snad vše, co čtenář očekává. Docela by se mi líbilo filmové zpracování.

24.02.2022 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Velice dobře se mi to četlo. Trošku jsem předvídal kdo za tím asi je, ale ten otevřený konec mě překvapil. Tak nevím jestli druhý díl bude začínat, tam kde tento skončil. To se brzy dozvím, neboť určitě budu ve četení Larse pokračovat.

26.01.2022 4 z 5

Znalost Znalost Adam Ficenec

Pro mě příjemné překvapení. Trochu mi dělá problém pochopit prachovou magii, je to určitě zajímavý způsob a jsem zvědavý na pokračování.

15.11.2021 4 z 5

Johana Johana Iva Hercíková

Krátký vhled do života jedné naší spisovatelky. Kniha ve mě vzbudila větší zájem o ní.

04.06.2021 4 z 5

Úder – 10 týdnů, které otřásly světem očima konspiračního teoretika Úder – 10 týdnů, které otřásly světem očima konspiračního teoretika Petr Hájek

Poměrně zajímyvý náhled na celosvětovou paniku jménem Covid19. Jak moc blízko je pravdy? Osobně si myslím, že bude blž, než si většina lidí myslí.

23.02.2021 4 z 5

Smrtonosný virus Smrtonosný virus Vince Flynn

Dle titulu bych čekal i jiný příběh. Nenadchlo mne to.

19.12.2020 2 z 5

Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů S. C. Gwynne

Vyníkající čtení. Nenapadlo by mne, že o těchto událostech lze psát tak poutavě. Kniha nenudila, dozvěděl jsem se i spoustu nových věcí. Rád jsem si ji přečetl.

04.01.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pod dojmem doporučení jsem čekal větší porci humoru. Nicméně kniha nenudila. Takový letní, lehké odpočinkové čtení.

03.08.2019 3 z 5

Sex v pěti dílech světa Sex v pěti dílech světa Miloslav Stingl

Některé praktiky byly pro mne šokující. Na druhou stranu, kdyby v tom člověk byl od mala, tak bu mu to divné nepřišlo. Třeba si to samé myslí oni o nás. Je škoda, že autor neměl aspoň jednu svoji zkušenost na vlastní kůži. I když to by byl asi zase jiný žánr, že.
Docela zajímavý výcuc z oblasti sexu letem světem.

31.05.2019 3 z 5