Smrtonosný virus

Smrtonosný virus https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432417/bmid_smrtonosny-virus-Gpr-432417.jpg 4 43 18

Mitch Rapp série

< 18. díl

Islámský stát ohrožuje Západ biologickou zbraní... Spojené státy, už tak oslabené vnitřními rozpory, stojí na prahu prezidentských voleb, v nichž tentokrát jde o všechno. Zatímco politici se soustředí jen na to, jak si uchovat moc a výsady, Islámský stát unese geniálního francouzského mikrobiologa a přinutí ho vyrobit antrax. V poutavě natočeném videu, které se objeví na internetu, mohou všichni sledovat postup jeho práce a zároveň se dozvědí, že brzy přijde útok. Vůdce islamistů se dohodne s mexickým kartelem, který v zásilce drog propašuje antrax přes hranici, ale to je ve skutečnosti jen zástěrka. Teroristé potřebují odvést pozornost Mitche Rappa a Irene Kennedyové, než najdou způsob, jak ve skutečnosti proti Americe použít smrtící virus, jenž se vyskytl v Jemenu. Rapp má za úkol proniknout do mexických kartelů, zabránit útoku a pak najít vůdce Islámského státu a zlikvidovat ho. Přitom ví, že při téhle misi musí spoléhat jen sám na sebe.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

Lethal Agent , 2019

Luigi1
06.11.2023 4 z 5

Hrdina zachránil svět před virovou nákazou

Merlin_CZ
20.08.2022 5 z 5

výborný, ale bohužel zatím poslední díl takže nemám co číst :D
každopádně pár drobností sedí na aktuální dění a o to mě to bavilo víc :)

ferenc_had
11.08.2022 5 z 5

Jako vždy super čtení.

ThomasRuhe
13.11.2021 4 z 5

Další díl s Mitchem Rappem. Zde je to Rapp versus Sajjíd Halabí neboli vůdce islámského státu. Opět je to dobře vyvážená směs bojové akce a politických intrik. Vymyslet něco skutečně originálního po tolika dílech je skoro nemožný úkol, zde je to určitě smrtelná virová nákaza jako zbraň. Jinak Mills se drží odkazu, který v knihách zanechal Vince Flynn.
Příběhy s Rappem mám rád, jinak bych jich nepřečetl tolik, a od téhle knihy jsem přesně dostal očekávanou zábavu, takže jsem s výsledkem spokojený.

Hella
14.07.2021 2 z 5

Tohle že je Mitch? Náš Mitch? Tohle je nějaký fejk, protože jinak by mě to přece bavilo, ne?
A teď vážně - po 50 stranách odkládám, strašně mě to neba a na to je život prostě moc krátký.

Jack Bauer
11.06.2021 5 z 5

Co kniha to perla. Mitch Rapp je skvěle napsaná postava a vždy mě překvapí ještě lepším dílem než předchozí. Flynn se snažil covidovou pandemii přenést do fiktivního románu, jak by to vypadalo, kdyby virus rozšířili teroristé. Podobností s covidem je zde spousta. Akční, napínavé, skvěle se to čte, mix Jacka Bauera s Rambem.

Petula.N
17.03.2021 2 z 5

Čekala jsem, že když se to jmenuje Smrtonosný virus, že se příběh bude odehrávat úplně jinak. Bohužel kniha nesplnila moje očekávání. Jak se říká: nebyl to můj šálek kávy.

witko
19.12.2020 2 z 5

Dle titulu bych čekal i jiný příběh. Nenadchlo mne to.

Ronnie68
24.10.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, která se četla poměrně rychle ... děj byl zajímavý ...

lucakuca
21.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Všude byl, všechno zná, vybere vám i smrt na míru. Všechno může,protože je to prostě fakt borec, a já jsem tupá ovce, protože jsem ho celou knihu nepochopila. Z nejdrsnějšího z bossů je najednou tranďák s přeskakujícím hlasem, který chudák neví... Ne ne a ne. Jo spoiler asi: ten virus, se v knize jen tak zlehka ochomýtne a umaže se o inkoust. Jen se o něm mluví (až na tu vesnici, kde jako opravdu byl) a drsní kluci si o něm mezi sebou říkají:"Co by asi udělal u nás v juesej za neřádstvo? No, nepustíme ho sem za Trumpíkem z Mexika. Nenene."

Foks
28.09.2020 5 z 5

Přečetl jsem všechny "rappovky" a s radostí musím říct, že po několika slabších kusech tu máme opět uvěřitelnou, inteligentní akční jízdu, která člověka donutí číst celou noc. Jsem zvědavý, jestli se Mills konečně naladil na tu správnou Flynnovu frekvenci. Uvidíme v příštím díle.

iveta3689
06.08.2020 3 z 5

Napínavé, čtivé, v rámci žánru celkem uvěřitelné.

hnusák
19.07.2020 3 z 5

Mno, knihy od pana Flynna miluju, mají spád a hrají na strunu současných problémů tohoto světa. Tato je toho příkladem, co se týče světové pandemie, ale ruku na srdce, spád ale tato kniha zrovna nemá, občas je vleklá a občas jsem se nudil, což se mne u tohoto autora nestává.

harena
30.06.2020 3 z 5

Sestřička mě umyje
aby ze mě nebyla
mumie
Maminka už nežije
tu mi vzala
epi - de - mie
Neprůstřelný super hrdina Mitch zachraňuje Ameriku před smrtelnou virovou nákazou. Určeno pro milovníky honiček, napětí, akcí a stříleček. Škoda, že nejsem cílovou skupinou, ty stálé střílečky a zabíjení mě nebavily a jestli došlo na rozšíření epidemie nebo ne, prozradit nemůžu. To se dočtete, až si to přečtete.

oleg
09.05.2020 5 z 5

Snad jakoby to psal autor v současné době,je o čem přemýšlet,možné je vše!Jinak jako vždy,super čtení....

nai.ivka
27.04.2020 5 z 5

Super hrdina v akci, tentokrát zachránil svět před virovou hrozbou. Zajímavé číst si to v době covidové.

rodak
20.04.2020 5 z 5

No tak tenhle díl tedy velmi aktuální.Mrazí z toho že to autor napsal v loňském roce.Jinak opět skvěle a Rapp snad ani nestárne.

Myllan
30.03.2020 5 z 5

Mitch je zpátky v nejlepší formě.
A současná situace okolo coronaviru jenom dokazuje, jak tenká je hranice mezi literární fikcí a realitou.

Autoři knihy

Vince Flynn