wir wir komentáře u knih

Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Allen Paul

Kniha poskytuje poměrně ucelené novodobé dějiny našich sousedů, nejen samotného Katyňského masakru. ¨Čtenář alespoň s minimálními znalostmi 2. světové války si dokáže dát některé okolnosti 2. SV do nových souvislostí. Za mě čistě, osobní názor, po přečtení této knihy: "Jestli má někdo pocit, jak se s námi díky Mnichovské zradě "zametlo", nechť si přečte tuto knihu, zjistí, že některé národy musely zkousnout dle mého mnohem více."

30.10.2016

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

O co míň slov může člověk ke knize říci, o to víc slz člověk při čtení uronií ..

06.09.2016

Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise Hamish Ross

Obrovský respekt všem letcům, kteří jsou v knize zmiňováni.

23.07.2016 5 z 5

Kniha rozhodně nezklamala. Už se chystám na další autorovu knihu. Obě byly zatím super oddcyhvoky .-)

21.06.2016

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

Poučné, bylo více než fajn zjistit o tomto člověku mnohem více než, že jen: " to je ten, který zachránil 669 dětí".

08.04.2016 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Čtivá kniha, jejiž přídavná hodnota pro mě tkví ve skutečnosti, že žiju v Ostravě a tudíž si člověk přímo vybavuje jednotlivé místa. Části psané z válečné Ostravy mi odkryli část dějin, o které moc nevím.

03.04.2016 4 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Ke knize se pravidelně vracím, z tvorby autora má nejoblíbenější.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mála knih, kde musím říci, film lepší než kniha. Není to však zapříčiněno knihou, nýbrž báječným filmem.

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Za mě super, konec zase sice, jak začíná být zvykem u autora lehce přitažené a to hne několikrát, ale neodrazuje mě číst jeho knihy dál. Příjemná změna od série knih s Lincolnem R.

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

Je to ta správná oddechovka, osobně mě více než samotné "story" bavily jednotlivé hlášky, kterých je v knize požehnaně. Myslím si, že se určitě objeví v blízké době v mé knihovně .-)

21.02.2016

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Kniha se dobře četla. Rozhodně se nebudu bránit si od autora přečíst další knihu .-)

19.12.2015

Knihu jsem spíše proletěla než přečetla, nějak jsem si nedokázala představit, že někdo žije v prostředí, ve kterém popisuje autorka, ... Ale některé tipy nebyly od věci.

14.12.2015

Currahee! Currahee! Donald R. Burgett

Den po ustavení 101. divize zahrnul generál Lee do svého všeobecného rozkazu číslo jedna poselství, které se mělo stát proroctvím cti a slávy 101. divize. „101. divize nemá žádné dějiny, má však schůzku s osudem. Stejně jako první američtí pionýři, jejichž neporazitelná odvaha byla základním kamenem národa, i my jsem se rozešli s minulostí a jejich tradicemi a vyhlašujeme svůj nárok na budoucnost. Vzhledem k povaze našich zbraní a naší taktiky – obojí hodláme dokonale ovládnout – budeme nasazování v operacích dalekosáhlého vojenského významu a budeme obvykle povolávaní do tažení, která budou okamžitě a naléhavě nutná.“
Příslušnici 101. vzdušné výsadkové divize se na „schůzku s osudem“ dostavili a napsali svými činy historii, o které hovořil prvního dne existence divize generál Lee.

Snad jediná patetická "věta" v celé knize, která však odpovídá dle mého naturelu Američanů. Kniha je napsaná opravdu naturalisticky a bez jakýchkoliv příkras.

29.11.2015

Nezlomený Nezlomený Laura Hillenbrand

Působivý příběh jednoho neobyčejného pána.

03.10.2015

Doporučuji jako fajn oddychvoku.

26.09.2015

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

K tomuto autorovi jsem se vrátila po nějaké době a do 400 stránky nezklamal, pak mi však přišly zvraty dosti přitažené, leč přečtení nelituji.

13.09.2015 3 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Knížky je podle mě zbytečně dlouhou, až na koanci chytne větší spád. Nemůžu však říct, že by nebavila, jen se do ní člověk nezačet jedním dechcem.

28.08.2015

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Četla jsem i Amerického snipera, což je de facto podbná knížka. Tato kniha mě však více pohlitila, díky absence nabubřelosti, tak podobnou amíkům. Respekt p. Stehlíkovi,

07.03.2015

Zvláštní a neotřelá myšlenka. Neříkám, že bych hltala děj jedním dechem, ale byla to fajn oddechovka, tkaže pokračuji i druhým dílem.

17.02.2015

Děti Jidášovy Děti Jidášovy Markus Heitz

Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně nebude poslední.

15.02.2015 4 z 5