WildEv WildEv komentáře u knih

Amatéři Amatéři John Grisham

Stydím se! Do knihy jsem se ani po deseti stránkách nebyla schopna začíst. Odložila jsem ji. Nezaujalo.

03.05.2023 1 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velmi čtivě napsaná kniha na poněkud děsivé téma. Neměla by chybět v žádné domácnosti, protože se od ní už neodtrhnete.

03.05.2023 5 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

Za mě jedna z nejlepších děl o holocaustu, kterou znám. Přečtena jedním dechem, i když neznám vlastně knihu s podobným tématem, která by se dala odložit. Vyskočila mi až husí kůže na těle, jak moc vás zasáhne atmosféra děje už jen z pár řádků.

08.01.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Celkem fajn, ale podle ohlasů jsem asi čekala něco víc. Kniha mě však celkem zklamala. Napsána jazykem, který mi moc nesednul. Celé je to takové temné a utahané. Chápu, že doba byla těžká, ale místy mi to připomíná Utrpení mladého Werthera...Taky to bylo utrpení...číst...

08.01.2021 2 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Kniha začínala tak nevinně, že jsem si říkala, proč se objevila v žánru horor, když ten milý chlapec tak krásně líčil, jak si se svými vrstevníky hráli u řeky a takový vcelku poklidný život dětí na vesnici. Postupně však příběh začal nabírat na brutalitě a říkala jsem si, že tohle může číst jen psychopat se sadistickými sexuálními úchylkami, že tohle přeci nejde přečíst, ale sama jsem se od četby nemohla odtrhnout, ne protože by se mi ten příběh líbil, spíše jsem čekala, kdy už konečně bude Meg a její sestra v bezpečí a že násilníci budou potrestáni. Z toho, co byla nucena dívka vše nechutného podstoupit se mi dělalo fyzicky zle a ještě se třesu. Kniha není pro slabé žaludky.

04.08.2020 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Tenhle příběh vás nenechá chladnými. Při každé stránce mi zděšením bušilo srdce, že něco takového může vlastní matka a dokonce jeho sourozenci provádět vlastní krvi, živé bytosti. Vřela ve mně krev z takového násilí a ještě víc, když zjistíte, že nikdo z těch s prominutím hovad nebyl potrestán, že úřady a sociální pracovníci nahlíželi na hocha jako na nezvladatelné a nevděčné dítě. Bylo mi z toho do breku a dlouho asi nebudu schopna toto téma vymazat z hlavy. Myslím na to, kudy jdu. Jak člověk může věřit lidem, kteří se na něj hezky tváří, co když za tou slupkou je to samé, co v tomto příběhu? Příjde mi hrozné, že nikdo z těch sociálních pracovníků se nedopátral toho, co se v té rodině opravdu děje a ještě víc mě děsí, že takových případů je víc, o kterých nikdo neví. Kladu si otázku, zda se nástroje sociální péče úřadů dají nějak ještě více zlepšit, aby se na tyto případy mohlo příjít pokud možno co nejdříve. Chápu, že mnohé z těch příběhů lze dost těžko prokázat. Navíc mi příjde zcestné, že podobně jako v příběhu od Pelzera Dítě zvané To, matka nebyl potrestána, což je do očí bijící a je mi z toho zle. A kladu si otázku, co já jako obyčejný člověk, který se neorientuje odborně v sociálním sektoru, může udělat pro to, aby byl podobným příběhům konec a pachatelé po zásluze potrestání?

Tohle není četba pro slabé povahy. Obdivuji autora, jak se se svým osudem vypořádal a zvládnul své příšerné zkušenosti aplikovat pro pomoc podobně týraným dětem.

Po přečtení knihy jsem ještě více vděčna a ještě více si vážím svých rodičů, co pro mě všechno udělali a že tu pro mě byli. Když mi bylo zle pomohli a starali se o mě s tou největší láskou a péčí.

31.07.2020 5 z 5

Hvězdná brána Hvězdná brána Dean Devlin

Jedno velké zklamání a zase jenom zklamání. Nuda a šeď, nesmysl a blábol. Zase jsem jednou naletěla, že mi někdo povídal, jak je to super.

27.07.2020 1 z 5

Těch 5 hvězdiček mi vlítlo omylem. Chtěla jsem tam naopak kliknout na nulu., protože mi to příjde jako dost laciná a nesmyslná komedie plná přiblblého amerického humoru bez myšlenky. Přiznám se, že jsem ji přes veškeré úsilí nedočetla celou. Je zbytečně tlustá a zdálo se mi to jako naprosto zbytečná ztráta času.

27.07.2020 odpad!

Zajímavá, přínosná a vtipná kniha. Zajímavé stylem psaní, nápadité, napínavé. Ze života..Perfektní!

27.07.2020 5 z 5

Podzemí Podzemí Stephani Danelle Perry

Čekala jsem něco originálního, což byla asi chyba. Nezaujala, neurazila, ani nenadchla.

27.07.2020 2 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Když si vzpomenu na ty roky strávené po dovolených v okolí Malé a Velké Fatry ... Kniha se moc dobře četla, dýchla na mě tamní atmosféra podkreslena navíc duchem, zajímavý styl psaní, napětí a temná mrazivá atmosféra. Perfektní četba.

27.07.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nemůžu si pomoci, ale celé se to tak nudně táhne bez jakékoli myšlenky a ten jazyk taky nic moc. Vůbec mě nezaujala a to mi všichni říkali, jak je to skvělá kniha a že si ji musím přečíst. Ano, musela jsem si ji přečíst, abych zjistila, že je to na můj vkus celkem průměrný pokus o dost naivní dílo bez přesahu. Nerada mám ale nedočtené knihy, tak jsem se donutila ji dočíst až do konce. Naivně jsem si myslela, že ten problém bude otázka jen pár stránek. Bohužel ne.

27.07.2020 2 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Robert Lawrence Stine

Na doporučení kamarádek jsem se pustila do četby této knihy. Nepatřím mezi lidi, které by zaujala, naopak ..občas jsem nechápala, co všechno lze vydat. Nesmysl.

22.05.2020 odpad!

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Téma mě moc nezaujalo. Vůbec nevím, proč jsem ji četla. Na jednu stranu je to celkem čtivé a nenáročné, ale na druhou stranu myšlenka nikde, hloubka taky nic moc, taková kniha se spoustou dalších na jedno kopyto, ale věřím se si jako každá kniha svého čtenáře najde a možná jsem nedospělá já do takové úrovně, že bych jí mohla rozumět.

21.05.2020 2 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Občas si chodím ráda zaběhat. To byl jeden z důvodů, proč jsem si půjčila tuto knihu od kamaráda, který mi ji doporučil. Díky ní mi příjde, že jsem se posunula ve svém pojetí běhu jinam. Ačkoli kniha nebyla vždy úplně čtivá a ne vždy jsem se ponořila na 100%, je dobré vytrvat a pokračovat ve čtení dál. Stejně jak s během. Doporučuji každému běžci i těm, kteří se rozhodují teprve začít.

21.05.2020 4 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Krásné....

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tato kniha rozhodně patří k jedním ze základních kamenů vzdělání. Četla jsem ji, když mi bylo 10 a byla to krása!

21.05.2020 5 z 5

Jana Amose Komenského výchovný odkaz Jana Amose Komenského výchovný odkaz Emanuel Čapek

Komenský je mi svými myšlenkami a odkazem velmi blízký. Dle mého názoru v mnohém najdeme přesah až do dnešních alternativních metod. Až na přehnané požadavky v oblasti kázně a poslušnosti v mnoha ohledech souhlasím. Hlavně mám ráda ten milý jazykový projev, který je pro Komenského natolik typický.

21.05.2020 4 z 5

Chlapec, kterého chovali jako psa Chlapec, kterého chovali jako psa Bruce D. Perry

Zajímavá psychologická kniha pro lidi, kteří chtějí číst o psychologii poutavou formou prostřednictvím zamyšlení a reálných příběhů.

Ubavit se k smrti Ubavit se k smrti Neil Postman

Je zajímavá a vše tu už bylo řečeno. Doporučuju k četbě.