werick werick komentáře u knih

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Velmi silný, smutný příběh. Jednání rodičů pro mne nechutný a nepochopitelný.

22.02.2022 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Krásný příběh, velice čtivá knížka k zamyšlení

02.01.2022 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Kniha se mi moc líbila, příjemná oddychovka

01.11.2021 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Musím se přiznat, že kniha mne vůbec nebavila. Přečetla jsem ji jen v rámci čtenářské výzvy. Příběh není až tak špatný, ale forma vypravování a některé nezáživné pasáže se mne neoslovily.

25.08.2021 2 z 5

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Moc smutný příběh, nečekala jsem takový konec. Moc nechápu maminku Gábiny, že jí nevěřila a nechala v tom samotnou

14.08.2021 4 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

První část knihy se mi líbila, jen jsem si musela zvyknout na vyprávění v druhé osobě, ale nevadilo mi. Poté co se Lada vdala, působilo na mě vyprávění dost překotné, už mi to nepřišlo zajímavé a občas jsem se vracela zpět, jestli jsem náhodou nepřeskočila stránku.

01.06.2021 3 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Nejdříve mě kniha moc neoslovila, ale postupně jsem se začetla víc a víc a nechtěla přestat. Moc pěkně sepsané vzpomínky, čtivé a vyvolávající úsměv. Jen konec byl pro mě trochu uspěchaný, čekala jsem ještě nějaké příhody z Nového stavení.

26.05.2021 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Za mě určitě dobře napsaná knížka, obdivuji autorku za otevřenost a detailně popsání svého příběhu. Určitě to mnohým pomůže v boji se závislosti.

02.05.2021 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Téma reinkarnace se mi líbí, pěkné a pohodové čtení, na mě trošku roztahané ale i tak jsem byla zvědavá jak to dopadne

21.04.2021 5 z 5

Poslední dny v záři Poslední dny v záři Pavel Koukol

Začátek knihy na mě působil velmi zmateně, těžké pro čtenáře se zorientovat, v jaké časově přímce se děj odehrává, co je realita, minulost a nebo sen.. chce to vydržet a pak to dává smysl a je to z toho celkem pěkný příběh se spoustou zvratů a rozuzlení

22.04.2024 4 z 5

Tanga Tanga Josef Strauss

Další, pro mne drsná kniha .. příběh plný bolesti, jako další autorovi knihy

31.12.2023 5 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Četla jsem kvůli výzvě, a jako náctileté se mi knížka líbila mnohem více. Teď už mě příběh spíše nudil

31.12.2023 3 z 5

Rádio v mrazáku Rádio v mrazáku Jana Hanušová

První dvě kapitoly mě nejdříve neoslovily, ale pak jsem se na čtení naladila jinak a je to moc povedená knížka, která nás (snad) donutí k zamyšlení nad životem ve stáří

18.08.2023 4 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Stejně pěkné čtení jako u prvního dílu, u kterého se čtenář určitě nenudí. I když se může zdát, že ne vždy je na růžích ustláno, tak příběh zahřeje na duši a knížka se čte sama s úsměvem na tváři :-) Obzvlášť se mi líbil seznam postav na začátku knihy, bylo bezva si takhle hlavni hrdiny připomenout

18.08.2023 5 z 5

Knihu jsem dočetla, ale musím říct, že nijak zvlášť mě neoslovila. Momentů, které by mě nějak upoutaly nebo oslovily bylo po skromnu. Jediné co mě více zaujalo, byly Josephovi schopnosti, tam bych uvítala rozsáhlejší pasáže, více informací. A ten konec??

09.04.2023 3 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Tuhle knížku jsem si vybrala díky Čtenářské výzvě a celkem se mi líbila. Nejvíce začátek knihy, kdy rodina přišla do Afriky a teprve se zabydlovali. Druhá část knihy už mi přišla občas zdlouhavá a opakující se, ale i tak ve mne vzbudila zvědavost, že jsem v průběhu čtení na internetu dohledávala fotografie a informace ohledně rodiny Daphne. Dočetla jsem ji s příjemnými pocity a určitě to není má poslední kniha o přírodě a zvířatech v Africe.

30.12.2022 5 z 5

De(bil)níček De(bil)níček Veronika Lechnerová

Knížka na jedno odpoledne, celkem vtipná a příjemná oddechovka

22.07.2022 5 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Poklidné čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

15.06.2022 4 z 5

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Smutný příběh, ale s dobrým koncem. Bohužel i tohle se v rodinách děje, je to sice smutné, ale i tak jsem ráda, že se o tom píše. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

11.04.2022 5 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Velice smutný a silný příběh, i když je kniha poskládaná z více příběhu, i tak je strašné s čím se ženy v těchto zemích musí stále potýkat, a jak brutálně se tamní muži chovají. Konec knihy mě i přes ztrátu vlastního dítěte dojal, po tom všem čím si Fabiene prošla, to dopadlo dobře.

14.02.2022 5 z 5