Rádio v mrazáku

Rádio v mrazáku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503050/bmid_radio-v-mrazaku-X2W-503050.png 4 32 12

Když se spolu nesmějete, je péče utrpení. Pečujete o svého seniora? A mohli bychom to vidět? Jana Hanušová se nebojí pečovat, pozorovat a psát o tom, jaké to je, starat se o lidi, kterým dlouhý věk krátí paměť a zpomaluje čas. Stárnout a žít s Alzheimerovou chorobou není jednoduché. Každý den je malá nebo větší výzva, může se stát, že si nezvládnete navléknout ponožky a rádio najdete v mrazáku. Důležité ale je, že máte někoho, kdo s vámi čeká, až ojíněný přístroj zase začne hrát, někoho, kdo vás neopustí jako vaše paměť. Jana Hanušová je choreografka. Když v době covidové pandemie zavřeli divadla, rozhodla se využít své zkušenosti s péčí o nemocného tatínka, zazvonila na dveře Charity a stala se pečovatelkou o seniory. Po čase zjistila, že všechny ty úplně nové zážitky dokáže a potřebuje sdílet, a tak vznikla knížka empatických tragikomických zápisků, postřehů a glos o tom, co se dotýká každého z nás.... celý text

Jana283
15.03.2024 3 z 5

Kniha na mne působila spíše smutně - stáří, ztráta důstojnosti, sebe sama... Snad může pomoci někomu, kdo se v situaci pečovatele ocitl, že v tom není sám.

MartaPear
14.01.2024 odpad!

Paní Hanušová, jinak herečka, se během covidu asi dost nudila a sice začala užitečně pracovat, ale při literární činnosti využila svého jména.

werick
18.08.2023 4 z 5

První dvě kapitoly mě nejdříve neoslovily, ale pak jsem se na čtení naladila jinak a je to moc povedená knížka, která nás (snad) donutí k zamyšlení nad životem ve stáří

lidunka1
23.06.2023 5 z 5

Trefné, čtivé.

uzivatel40644
12.06.2023 5 z 5

kniha je čtivá a milá, je vidět autorčina láska a úcta ke stáří i s jeho strastmi

pavlačinka.1
07.06.2023 5 z 5

Napsané s nadhledem a přitom citlivě a mile...

lencin
19.04.2023 5 z 5

Citlivě až něžně napsaná kniha. Péče o seniory očima pečovatelky.

lucie3725
02.03.2023 5 z 5

Útlá, ale silná a nádherná knížka. Sbírka okamžiků, které člověku utkví. Autorka je bezesporu báječný člověk.

Kathy77
02.02.2023 5 z 5

Přečteno v cuku letu. Pobavilo (chvílemi i hodně nahlas), donutilo k zamyšlení i přemýšlení a celkově ano, líbilo. Moje prvotina od Jany Hanušové, která mě svým způsobem i pohladila. Napsáno vtipně, svižně a s nadhledem. I o tom je život a paní Hanušová má můj obdiv.

Nočnípták
18.01.2023 3 z 5

Trochu smutná, trochu veselá. Přesně taková, jak jsem si myslela. Napsaná s nadhledem, s citem. Důležité je, že není "ufňukaná" což by klidně mohla být, protože tahle práce je děsně vysilující. Velice si paní Hanušové vážím, že ji zvládla a ještě o tom napsala.

borsalino_csfd
13.01.2023 5 z 5

Se zkušeností s hospicem Cesty domů mi knížka připadá taková povědomá, vzpomínky, které není třeba hodnotit nebo se vymezovat, stačí si je poslechnout. A že třeba byla skutečnost kdysi jiná? A co má být. Když vzpomínka udělá radost, je cenná.

kam.o.ska
01.01.2023 5 z 5

S nadhledem podané příběhy a zkušenosti při péči o potřebné. Občas vtipné, občas smutné, ale tak to prostě je. Škoda, že jsem podobnou literaturu neměla k ruce, když jsem ji potřebovala. Kniha se dá přečíst na jednou nebo si ji můžete užít po krátkých kapitolách a vychutnat si jejich jednotlivé poselství.

humor senioři péče o seniory péče o nemocné

Jana Hanušová
česká, 1962
2022  84%Rádio v mrazáku
2000  40%Povídky našeho mládí - 1. díl

Kniha Rádio v mrazáku je v