wena wena komentáře u knih

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Seznámení s Oldřichem s Chlumu a jeho úřadem pro krále Přemysla. Četlo se mě to o to lépe že příběh se odehrává kousek od mého místa bydliště.

12.05.2021 5 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Jelikož mám Lemberk kousek od baráku tak se mě to četlo o to lépe . Místa kde se příběh odehrává znám a tak mě to připadalo jako bych tam opravdu s Oldřichem byl.

19.09.2021 4 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

S knihou jsem se ze začátku pral a nutil jsem se do čtení. Spoustu rozepsaných přirovnání mě pak i začalo bavit. Co si budu pamatovat až si jednou vzpomenu na tuto knihu : nesmrtelný Alobar , spousty sexu alá kamasutra a červená řepa !

12.02.2018 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Dokonalá pomsta plánovaná od dětství odhalena Fabiánem Riskem. Napínavý příběh ze severu se čte jedním dechem právě díky končícím kapitolám co nutí čtenáře začít další a další až je tu konec .

02.12.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Jasně mohlo by se to natočit jako nízkonákladový film kde by do hlavní role byl obsazen Chuck Norris nebo Steve Segal . Jako kniha mě bavila. Nebudu přemýšlet jestli je to reálné nebo ne prostě ten příběh má akci a přímočarost kde čtenáře udrží v napětí do konce i když je už na začátku jasné kdo přežije jen se neví jak.

12.05.2019 4 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Po předčtení této knihy mám pocit , že moje žena také musí na něco hrát. Humorně podané životní příběhy Miroslava Horníčka. Jako kdyby jsem občas při čtení slyšel jeho hlas.

24.01.2019 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Bezpráví , beznaděj ale i chamtivost po majetku cizích taková byla temná doba inkvizice. Jak se někdo dostal do spárů inkvizitora už si kat posílal pro dřevo na hranici.
Kniha poutavě popisuje řádění inkvizitora Bobliga v okolí Šumperku. Kde i kněží mu nebyl překážkou. Přihlížení mocných jen podtrhuje těžkou dobu kde byl jen zmar a nemožnost odvolání kamkoliv.
Po přečtení knihy se chci podívat na ty Petrovi kameny už jen pro to co na nich tak mocného Boblig viděl , leč půjdu pěšky kozla ani vidle nemíním kupovat .

17.03.2018 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Že začátku čtenář nějak sbírá indicie ale kolikrát tam je pěkný zvrat. Napínavé místy drastické a nakonec i vyřešené. Jen mě překvapilo že tato kniha je psána jakoby před Obětí bez tváře.

16.04.2020 4 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Nemám buňky na básně tak hodnocení tomu bude asi odpovídat. Četl jsem pomalu a dvakrát a stejně se mě to moc nelíbilo. Chtěl bych se nad tím dílem rozplývat jak ostatní ale nejde to !

19.03.2018 2 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Klapzubáci každýmu nasolej triko a ze všech nesnází ač kopálisté vybruslí.
Pohodové nenáročné čtení.

31.01.2017 4 z 5

Hrdina století - Příběh beznohého válečného stíhače RAF Douglase Badera Hrdina století - Příběh beznohého válečného stíhače RAF Douglase Badera František Fajtl

Tak asi člověk tohoto typu musí být statečný a chtít ze sebe něco obětovat pro druhé.
Příběh proplouvá až moc hladce ani se mě nechtělo věřit jaký byl přístup k důstojnickým zajatcům a to ještě na sklonku války.

06.11.2016 4 z 5

Jabloňová stezka Jabloňová stezka Fráňa Velkoborský

Až moc klidný příběh Jana Jadérka. Určitě ušlechtilý to člověk který obětoval svůj život pro jadérka jabloní a pomoc druhým kteří mu to vše spláceli úctou a pomocí. Ze začátku trochu nudné čtení.

11.10.2016 1 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Pro Sheldnův odkaz intrikami, lži a politickým kupčenim. Nemohl jsem se nějako začíst každá kapitola jiné postavy akce skoro nula. Plus pro knihu je to že jak je její první vydání daleko ještě před mím narozením je to jak kdyby to napsal v dnešní době.

01.01.2024 2 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Na mě moc jednoduchý konec až s pohádkovou svatbou, jinak pohodové čtení.

09.04.2023 4 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Hodně čtivé , pěkně popsané bojové vřavy. Sice pár historických odchylek ale já jsem s knihou spokojen a už se těším na dalším dobrodružství s Uhtredem.

13.10.2020 5 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 2., Cesty Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 2., Cesty Adam Andres (p)

Další pokračování dobrodružství družiníků krále Gudleifra. Poutavé čtení jen ty jména ale i tak se těším až otevřu další pokračování.

14.10.2019 4 z 5

2x čaroděj v akci 2x čaroděj v akci Jana Rečková

No nevím první Monolit nic moc, moc jsem to nepobral , druhý čaroděj už byl lepší i když hodně nudný ale kdyby dostala více prostoru jedná z jeho ujetých sester možná by to dostalo šmrnc.

27.04.2019 3 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Příběh který se odehrává na armádním letišti je mi blízký z důvodu plnění povinností pro svou zemi. Kapitán Exner zase vše s bravurou vyřeší i když se tentokrát i ušpiní a bude muset polikat armádní stravu.

31.03.2019 4 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Doktor Antekirt mě bavil ne jeden večer. Příběh o zradě a promyšlené pomstě v podání J. Verna nezklamal.

16.01.2018 4 z 5

Dva údery pod pás Dva údery pod pás František Fajtl

Že komunismus nebyl dobrý a přívětivý už víme dávno. To co zažíval hlavní hrdina na Mírově je na pováženou a jen proto že přežil a nepadl v druhé světové válce.
Druhá část knihy právě z Mírova je ta záživnější až děsivá.
Utkvěl mě citát z knihy přirovnání minulého režimu.
Co slovo , to lež , co slib , to podraz , co čin , to násilí .

07.11.2016 4 z 5