welcomeboredom welcomeboredom komentáře u knih

Tma Tma Ondřej Neff

po výborném startu to ztratilo dech a na konci už jsem ztrácel pozornost a dočetl spíš kvůli rozuzlení..

02.05.2020 3 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

místní nevkus mě fascinuje. na poměry oddechového fantasy vážně slabé - jednorozměrné charaktery, nulová invence, tisíckrát viděný příběh a nezajímavý lore..

30.03.2020 2 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

všechny postavy od Remarqua snad mají doktorát z filozofie nebo co.. takhle spolu opravdu lidé nemluví.. minimum faktického popisu meziválečného německa, maximum patosu

03.09.2019 3 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

možná je problém v tom, že jsem začal s archivem bouřné záře.. úplně jiná liga než naivní mistborn

11.08.2019 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

lepší než první díl, ale stále dost zdlouhavé a měřit s Keplerem nebo Larssonem se to prostě nemůže

03.04.2019 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Lars Kepler začíná pokulhávat a série chabnout. Pořád ale velmi čtivé.

09.02.2019 4 z 5

Pokud to měl být cestopis tak jsem se toho o dálném východu moc nedozvěděl..

Celé putování působí ze stránek plytce a dá se shrnout do dvou vět: Od vesnice k vesnici. Nechat se nafotit, nakrmit a jít zas dál.

Rozhodně se necítím být nalákán na to se vydat pěšky přes Čínu či Nepála. Závěrečná myšlenka se tak u mě minula účinkem. Za ty pandy dám o hvězdu víc.

09.02.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

jde to z kopce.. nelíbí se mi kam tahle série dospěla a celá ta nosná linka o prokletí Joonovy rodiny a Jurku Walterovi je už čirá fantasy, nejslabší díl celé série

09.02.2019 3 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

zatím nejpovrchnější Puzova kniha.. nezajímavě napsaní protagonisté k nimž si nelze vytvořit žádný vztah, natož se s nimi ztotožnit. A ta romantizace italskoamerické mafie je dovedena do absolutního extrému.

01.11.2018 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

neohrabaně napsané (myšlenky v závorkách), ale jinak asi není co vytknout - krátké a úderné

28.09.2018 4 z 5

Učení dona Juana Učení dona Juana Carlos Castaneda

kniha, která všem patnáctiletým hipíkům pomůže ospravedlnit jejich první experimenty s drogami a dát jim tak pocit, že dělají něco víc než dělají..

my přízemní realisté tomuto asi nikdy neporozumíme

29.08.2018 1 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Odtažitě napsané s velmi malým důrazem na hrdiny a jejich vztahy. Celé to tak působí spíše jako bajka o hledání vnitřní rovnováhy se spoustou nicneříkajícího místopisu.

24.07.2018 3 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Naivní.

Srovnání s Písní ledu a ohně nebo Malazskou knihou je úplně mimo mísu.

Na druhou stranu čtivé a slušně napsané.

11.02.2018 3 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

část knihy bohužel utrpení.. uvítal bych více Jane, prasečíků a Endera na úkor portugalských kolonizátorů a tamní církve

05.10.2017 3 z 5

Enderův stín Enderův stín Orson Scott Card

dost možná ještě lepší a čtivější kniha než samotná Enderova hra

18.09.2017 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

barvitě vykreslený svět a strhující příběh jsou bohužel občas rušeny lacinou brakovostí, která hraničí s telenovelou.. poslední věta knihy je pak nejvíc bizar

08.07.2017 4 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

některé povídky vysloveně utrpení - obzvlášť ke konci knihy

12.06.2017 3 z 5

Umění klamu Umění klamu Kevin Mitnick

Celá myšlenka se dá shrnout do jedné věty a po padesáti stránkách nemá smysl číst dál.

02.06.2017 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Velmi čtivý brak. S ubíhajícími stránkami přibývá berliček a celý systém OASIS přestává dávat jakýkoliv smysl. Funkční dystopii si přestavuji jinak.

Látka je jako připravená na film a z fotek a obsazení to vypadá více než slibně.

02.06.2017 4 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

První zkušenost s military sci-fi a pravděpodobně i poslední. Jak už zmíněno v některých ostatních komentářích - po příběhové stránce chabé a bez konkluze. Po teoretické a názorové stránce výživné. Až jsem byl překvapený jak moc jsem se s danými názory ztotožnit i přes to, že jsem vlastně "hipík".

Srovnávat filmové zpracování je nemožné, protože jde myšlenkově o úplně jiná (možná až opačná) díla. Film je velmi volnou adaptací využívající pouze příběh a společenské uspořádání světa jakožto kulisu.

02.06.2017 3 z 5