vterinka vterinka komentáře u knih

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

Skvělé pokračování malostranských čarodějek, ve kterém opět nebyla nouze o dobrodružství. Konec se dal předvídat, o to víc jsem ale byla spokojená. Moc se těším na další pokračování.

23.11.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Krásné shledání se známými postavami. Další moudra a hezké pokračování příběhů našich oblíbených postav.
Na můj vkus byla kniha až moc budhistická, ale našla jsem si tam své a budu se snažit na to pamatovat.

31.07.2020 5 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

Na pokračování této série jsem se velmi těšila. Bohužel v první polovině knihy jsem se velice trápila. Dokonce jsem si mezitím přečetla jinou knihu, což jinak vůbec nedělám. Nebavily mě pasáže s matkou a její poruchou osobnosti. Četlo se mi to velice špatně a celkově to na mě nepůsobilo dobře. Nepřála jsem si nic jiného, než aby byl konec.
Ovšem druhá polovina knihy byla úplně o něčem jiném. Příběh se začal rozjíždět a já se od knihy nemohla odtrhnout. Z utrpení se stala slast. Největší plus bylo, že Ian je fotograf. Miluji fotografování, zvlášť krajiny a zvířat, miluji koně a mám velice ráda Španělsko. Všechny tyhle věci se zde sešly a líčení, které zde autorka napsala, mě naprosto uchvátilo. A všechno, co se dělo v příběhu dál, mělo grády.
V knize není nouze o vášeň, napětí, strach, zlost, lásku, naději a odpuštění.
Budiž odpuštěno utrpení z první poloviny, a proto zde dávám 5 hvězdiček.

15.07.2020 5 z 5

Inteligentní kočka Inteligentní kočka Sally Morgan

Krásná kniha se spoustou fotografií, která vám poskytne spoustu informací o kočkách. Najdete zde podrobnější rozebrání kočičího oka, ucha a mozku. Místy už to na mě bylo celkem odborné, leč zajímavé.
Na konci knihy nalezneme tipy na testy, které můžeme s naším mazlíčkem vyzkoušet.

25.03.2020 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Naprosto nenáročná detektivka s rychlým spádem. Napětí ani akci zde očekávat nelze, ale jako odpočinkové rychlé čtení to není špatné. :-)

29.06.2019 5 z 5

Síla přítomného okamžiku Síla přítomného okamžiku Gabriele Rossbach

Pěkná kniha pro lidi, kteří se věnují meditaci nebo s ní chtějí začít.
Je zde 15 meditačních cvičení, na co a jak bychom se měli zaměřit a na závěr najdeme vědecké výzkumy mezi lidmi praktikujícími bdělou pozornost a lidmi, kteří ji nepraktikují.
Kniha stojí za přečtení, pokud se chcete věnovat bdělé pozornosti. :-)

15.06.2019 4 z 5

Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Danielle MacKinnon

Kniha nebyla podle mých očekávání.
Osloví lidi, kteří věří v psychickou komunikaci se zvířaty.
Autorka píše, že pokud se zvíře chová určitým způsobem, je to odraz nás samých a chování zvířete se změní, když se změníme my.
Chvílemi jsem si říkala, že je to neskutečný blábol a můj přešlap ve výběru knihy. Avšak dočetla jsem knihu až do konce a našla si tam pár pasáží, které se mi líbily.
Víc už se mě knize vracet nebudu.

05.06.2019 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

S pokračováním jsem se opět trápila. Tato série, ačkoliv miluju zvířata, mě nezaujala. Bavilo mě závěrečných sto stran, které se mi začaly líbit, ale předcházející stránky pro mě byly hororové a absolutně mě nebavily. Knihu jsem se snažila přečíst co nejrychleji, ať už to mám za sebou. Teď mě už jen čeká třetí díl.

01.04.2019 3 z 5

Ze života bulíka Ze života bulíka Romana Skálová

Hezká humorná kniha, která je na můj vkus psána velice zajímavým stylem, ale četla se dobře a když jsem se místy mohla i zasmát, tak to bylo bullží. :-)

04.03.2019 5 z 5

Vlasta Burian - Král komiků Vlasta Burian - Král komiků Karel Čáslavský

Krásná kniha, která rozebírá 32 Burianových filmů. Jsou v ní podrobnosti o filmu, jména a fotografie herců, fotogalerie z daného filmu s komentářem nebo úryvkem z nějaké vtipné scény, dobovými recenzemi a na závěr celkové shrnutí autora knihy.
V závěru knihy nalezneme pár Burianových dokumentárních fotografií ze soukromého života.

03.03.2019 5 z 5

Felix z nástupiště č. 1 Felix z nástupiště č. 1 Kate Moore

Nádherná kniha o Felix vypráví její příběhy, ale také příběhy jejich kolegů. Kniha je psaná až pohádkovou formou, takže jsem si dovolila jednu kapitolu přečíst svému čtyřnohému miláčkovi na dobrou noc. Kniha je velice čtivá, poutavá a skvělá volba na odreagování se. :-)

10.02.2019 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Pěkné pokračování série, ve kterém jsem nečekala rozuzlení celého příběhu. Čekala jsem 3 díly, ale vůbec mi to nevadí, že nemusím čekat na další.
Není zde nouze o překvapení, lásku ani boj.
Kniha se mi líbila. :-)

02.02.2019 4 z 5

Co má kočka na mysli Co má kočka na mysli Brigitte Rauth Widmann

Příjemná, čtivá kniha doprovázena názornými fotografiemi ke každému odstavci.
V knize je rozebráno kočičí chování od držení těla, zvukových projevů po gesta, mimiku a pohyb.
Doporučuji pro všechny milovníky koček. :-)

06.01.2019 5 z 5

Má kočka mi rozumí Má kočka mi rozumí Andrea Kurschus

Trochu jinak napsaná kniha o kočkách. Autorka zde pro přiblížení a lepší pochopení uvádí k různým tématům vlastní zkušenosti a příběhy svých koček spolu s jejich fotkami. Pro milovníky koček jistě stojí za přečtení. :-)

31.12.2018 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Velice zajímavá a čtivá kniha. Nechybí v ní romantika, dobrodružství ani záhada s rozuzlením. Těším se na další díl.

03.08.2018 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Další dechberoucí pokračování této úžasné série!
Chaol a Nesryn spolu s dalšími postavami nám odhalují další tajemství. Poznáváme nové postavy, ale také se setkáme se starými známými, což mě nesmírně potěšilo! :-)
Kniha mě ani na okamžik nenudila. Někdy jsem si říkala, že mi kniha občas připomíná Pána prstenů a když jsem pak v poděkování našla, že jej autorka opravdu sleduje, tak jsem se jen utvrdila v tom, že od tama zřejmě čerpá inspiraci. :-) Každopádně je to pro mě nejlepší série vůbec. Krásně propracovaná, absolutně mě nenudí, ačkoliv má 3 744 stránek včetně Krvavého ostří. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a závidím těm, kteří tuto sérii začnou číst až po vydání všech dílů a nebudou muset čekat.

24.07.2018 5 z 5

Tajemství houslového klíče Tajemství houslového klíče Jiří Marold

Je to taková rychlá Česká nenáročná detektivka v prostředí Itálie.
Tím, že je kniha velice krátká tam není moc prostoru na složité zápletky ani dramata, takže od začátku, kdy se dozvíte, o co jde, jen čekáte, kdo, proč a jak to udělal, což se dozvíte v závěrečných dvou kapitolách.
Kniha se mi četla dobře, dostala jsem ji jako dárek, takže to pro mě bylo něco trochu jiného, než na co jsem zvyklá, což jsou delší a složitější detektivky.

26.06.2018 4 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Kniha byla pěkná, čtivá. Nenadchla mě sice tolik jako série Dalajlamovy kočky, ale možná je to jen tím, že mám doma kočku, ne psa, takže jsem se s Jeskou více ztotožnila, každopádně kniha nebyla špatná. Myšlenky opět zajímavé na zamyšlení. Příběh byl zcela nenáročný a předposlední kapitola mě dojala. Kdo má rád pejsky, určitě doporučuji si knihu přečíst.

11.06.2018 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Výborná kniha, která je velice čtivá, nechybí jí dobrá zápletka, napětí ani romantika.
Khina je vyprávěna ve třech časových liniích, což je skvělý nápad, protože se dozvídáme minulost Pandosta a jak to celé bylo, také se dovídáme, jak vznikl vztah mezi Petrem a Amandou, no a pak tu máme přítomnost. Rozhodně jsem se nenudila a jsem nadšená. Krásná kniha.

19.05.2018 5 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Skvělé završení celé série. Nechyběla akce, napětí, láska a překvapení. Za mě asi nejlepší díl.

26.12.2017 5 z 5