vlkove vlkove komentáře u knih

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Hodně nenáročná fantasy s dystopickými prvky. Nic složitého s originálním námětem, zpracování řadím mezi lepší průměr. Nečekejte žádné extra zvraty, je to takové hodně volně plynoucí. Postavy zajímavé ale zatím nedokáži posoudit zda sympatické. Pro mě velká oddychovka, náročností bych to přiřadila k sérii Univerzita výjimečných (Joelle Charbonneau).

28.04.2022 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knihu jsem vyhledala na základě filmu, který je hodně zdařilý a z knihy vytahuje to podstatné. Kniha je pro mě hodně zdlouhavá. Myšlenky a úvahy hlavního hrdiny byly zajímavé ale pro mě v některých bodech až nudné a pro příběh a čtenáře mnohé z nich nepodstatné.
Co mě na knize hodně nadchlo, tak to je popis prostředí kdy přesně vidím léto, moře, sad a vilu... Postavy byly také hodně dobře komplexně popsány, což je velké plus.

22.04.2022 3 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Nápad knihy je super ale zpracování mě už tolik neokouzlilo.
Co bych vytkla, tak to je zdlouhavost a nedějovost. Není to špatné čtení, ale po zaklapnutí knihy vím, že ji nikdy znovu číst nebudu a ani ji nepotřebuji mít ve své knihovně.
Zpětně když nad příběhem přemýšlím, tak mi to přišlo hodně přitažené za vlasy, což se mi u knížek vůbec nestává.

15.04.2022 3 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Moje první kniha od Amandy. Mně se to líbilo. Není to pro každého, chce to tu správnou náladu, ale je vidět, že autorka má talent psát.
Troufám si říci, že autorka v knize vyznává i věci ze svého života a je to určitá zpověď.
150 stran bylo moc dobrých a těch 50 posledních mě už moc neoslovilo, ale i přesto je to moc dobře napsané.

10.04.2022 4 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Je těžké nějak celkově knihu zhodnotit, jsem na rozpacích. Cestopisy mám ráda, ale zde se na mě tak nějak nepřenesl ten dobrodružný duch, vítr v zádech a pocit svobody. Chybí mi více popisu přírody a měst, naopak popis setkání s místními mi přišel někdy až zdlouhavý. Občasně jsem se při čtení nudila.
Co se týká autora, tak ten mi popravdě bohužel nebyl sympatický, neřídí se pravidly a hodně věcmi pohrdá. Na straně 256 autor píše dosti zajímavé názory. Doslovná citace. „Já od toho všeho utíká, nedá se v tom žít. V mé zemi už se k sobě lidi ani nechovají jako lidi. Tady je mi mnohem lépe,“ absolutně jsem nešetřil kritikou materialistické společnosti, zmagořené Instagramem, kterou ze srdce nesnáším. „Všem jde jen o to, jak vypadají před druhými. Všichni hledí jen na sebe... (strana 256, Kniha: 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou)
A toto je mi teda hodně proti srsti. Uznávám, že ne vše je vždy růžové, ale zase vše má dvě strany. Nevím, kde autor žije, zda např. ve větším městě kde život plyne jinak, ale u nás na vesnici je krásně a nijak svázaně se necítím.
Chápu, že v některých částech světa jsou lidé srdečnější ale je prostě třeba brát lidi takové jací jsou, všude na světě jsou jak lidé srdeční, tak lidé odtažití. Mně třeba osobně autor svými myšlenkami a postoji moc k srdci nepřirostl. Řeči o materialistické společnosti mě štvou a myslím si, že každý se snaží žít, tak jak umí.
Grafické zpracování knihy je moc pěkné.

09.04.2022 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Průměr průměrů YA fantasy žánru. Nudné, nepropracované, postavy ploché a děj v podstatě nudný. Přiznám se, že mám ráda oddechovou fantasy třeba i s nějakým tím kliše ale už mám načteno hodně knih, takže mám s čím porovnávat.
Doporučuji mladším čtenářům a těm co v žánru fantasy nemají zas tolik načteno.

11.03.2022 3 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Moc krásná a citlivá záležitos, občas si na knihu vzpomenu a vždy mě přepadne pocit tíhy života. Čteno k maturitě ale zapamatováno a zamilováno i dlouho poté.

10.03.2022 5 z 5

Žasl jsem od pily Žasl jsem od pily Zdeněk Volf

Bohužel, ač je mi autor sympatický, tak básně mě neoslovily.

10.03.2022 2 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Tak tohle je jedno z největších zklamání posledního roku.
Množství nezáživných pasáží, přepálená délka a občasné nesouvislé přeskočení v ději od někoho někam. Co ale knize nejvíce uškodilo je překlad, který je tedy hodně kostrbatý, často jsou použita nevhodná slova a celé to působí strašně uměle. Poslední problém jsem měla s vykreslením postav, které byly dost ploché a jejich vývoj jsem jim nedokázala věřit.
Pokud chcete knihu pro mládež z mafiánského prostředí, tak doporučuji sérii Krev za krev (první díl se jmenuje Vendeta).

10.03.2022 3 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Moc povedená kniha. Dozvíte se v ní mimo jiné jaká je výbava bezdomovce, kolik stojí drogy, dne přespávají bezdomovci, proč jsou lidé nejčastěji bez domova, proč tito lidé často nepracují, jaké jsou slangové výrazy ve vězení, na ulici a mezi toxikomany atd. Je zde opravdu hodně informací mimo jiné odkazy na pár filmů, odkaz na simulátor bezdomovectví, mapa nejdůležitějších míst v Praze a mnoho dalšího. Je to opravdu kompletní soubor o tom jak se žilo a žije na ulici především tedy v Praze. Kniha se také dotýká témat jako je toxikomanie, prostituce a pobyt ve vězení.
Začátek pro mě byl trošku slabší ale jak se začtete, ubíhá to rychle.
Co bych v knize ještě ocenila by bylo ještě více životních příběhů lidí bez domova a lidí z pražského podsvětí, jinak nemám co vytknout. Ale je možné, že se od pana autora dočkáme nějakého dalšího souboru příběhů lidí z ulice, to by bylo skvělé.
Jinak se přiznám, že jsem na knihu narazila úplně náhodou a dle mě měla skoro nulovou propagaci a tím se nedostala do povědomí lidí, to je škoda, protože hodně lidí podobné témata zajímají.

06.03.2022 5 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Jsem moc spokojená, myslím si, že to bylo důstojné pokračování příběhu. Těším se na další díl.
Bylo jasné, že tato kniha nepředžene první díl, a to z jednoho prostého důvodu, ten strašný moment hned po vypnutí proudu byl už popsán, proto vše co následuje nemůže už být tak šokující jako první kniha.

12.02.2022 4 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

VELKÁ CESTA ZA ZLATEM

Před čtením je dobré vědět, že kniha je historická fikce z období Zlaté horečky v Americe. Kniha je vlastně jedním dlouhým a obsáhlým popisem cesty do Kalifornie. V knize je jen jeden fantasy prvek, který je velice lehce zapojen do příběhu.
Takže upozornění: Tohle není fantasy.
Kniha je moc povedená. Moc jsem si oblíbila postavy, krajinu i celou myšlenku knihy. Velice originální YA kniha, která naneštěstí zapadla.
Jsem opravdu zoufalá z toho, že nevyšly v ČR další díly. Obrovská škoda, Kdyby se knize dostalo zajímavější obálky, propagace a nezavádějící anotace, mohla to být opravdu hitovka.
Knihu označuji za skrytý poklad mé knihovny a opravdu ji doporučuji všem kdo mají rádi dlouhé cesty, dobrodružství a neokoukané YA knihy.

07.02.2022 5 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Kniha nebyla špatná a rozhodně se jí nedá upřít originalita. Bohužel pro mě osobně je to naprosto zapomenutelná kniha bez jejíhož přečtení by se nic nezměnilo. Věřím, že si kniha našla a najde fanoušky ale za mě to byl průměr.
Jsem moc ráda, že ke knize v Česku vyšlo pokračování, já osobně si ho přečíst nechci, ale věřím, že spoustu čtenářů to potěší.
Jinak bych chtěla podotknout, že hl. hrdinka je namyšlená, nesympatická, egoistická a povýšená. S takovým člověk by málo kdo vydžel.

06.02.2022 3 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Pěkné fantaskní snové čtení. Kniha má větší písmena a rychle se čte. Moc se mi líbí, jak kniha podnítila mou fantazii a já si živě představovala popisy z knihy, to je opravdu dobře odvedená práce.
Konec ihned naláká na další díl.

05.02.2022 4 z 5

Moc pěkná kniha se spoustou zajímavých informací o historii a celkovém uspořádání KLDR.
Ocenila bych trochu více popisu zážitků autorky, jinak nemám co vytknout.

27.01.2022 4 z 5

Vyprodaná nevěsta Vyprodaná nevěsta Zdeněk Kubín

Moc pěkná publikace. Nemám co vytknout, krásné ilustrace, četné fotografie a k tomu DVD se záznamem celého představení. Povedený počin a příjemná podívaná.

24.01.2022 5 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Velice zajímavá a originální kniha. Paříš 20. století, fantasy bytosti, létající mluvící kočky, velká záhada a krásný styl vyprávění. Prostě moc pěkné a neobvyklé čtení, které nebude pro každého.
Škoda, že nebyly přeloženy další díly série.

24.01.2022 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Kvalitativně stejné jako první díl. Druhý díl navazuje časově přesně na díl první a děj se odehrává v průběhu několika měsíců. Mám pár výhrad k chování hlavního hrdiny ale co už. V knize bylo jedno hlušší místo okolo stran 200 - 270, kde se děj táhl a nic zajímavého se nedělo. Konec byl trochu moc uspěchaný. Ale celkově se kniha četla dobře, bavila mě a určitě bych sérii doporučila.

HODNOCENÍ SÉRIE: 88 %

17.01.2022 4 z 5

Hory a nekonečno Hory a nekonečno Viktorka Hlaváčková

Moc povedená kniha. Zatím jsem se ke čtení klasických cestopisů nedostala, až tedy na jednu knihu o Sicílii a knihu Mezi světy, avšak ani jedno nebyl klasický cestopis.
Tato kniha je skvělá. Autorka píše poutavě. Cesta je zajímavá a postřehy trefné. Autorka je velká sympaťanda.
Více se mi líbila část z Gruzie, Ázerbájdžán mi byl nesympatický, i když navštívit nechci ani jednu ze zmíněných zemí. Knihu určitě na plné čáře doporučuji.
Měla bych jen dvě technické poznámky k vydání knihy. Písmena jsou na můj vkus hodně malá a třeba při horším světle se mi text hůře četl. Druhá věc je obálka. Když jsem knihu poprvé viděla, vůbec jsem si neuměla zařadit žánr, odhadovala jsem naučnou knihu nebo dramatický beletristický příběh. Takže bych určitě zvolila obálku, která více bude ladit k cestopisu.
Fotografie v knize byly moc pěkné, mohlo jich být třeba i více. Četla jsem první vydání knihy. Ke knize se určitě ještě někdy vrátím.

16.01.2022 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Velké překvapení. Knihu jsem našla v knihovně v sekci k rozebrání. Přiznám se, že jsem byla skeptická. Knihy od slavnějších a slavných osobnostní bývají dost často jen vatou bez většího významu. Taky se přiznám, že autorku Lucii Výbornou jsem vůbec neznala. Radiožurnál neposlouchám a o další projekty autorky se nezajímám.
Toto bylo ale opravdu dobré. Autorka má veliký spisovatelský talent, text je plný emocí a vykresluje věci až snově. Kdyby autorka napsala třeba i nějakou beletrii, dozajisté by to bylo pěkné čtení.
Kniha je jakýmsi souborem deníkových zápisků a postřehů z prostředí zdolávání vysokých vrcholů hor. Dále pak souborem zápisků z Havaje, Afghánistánu a Antarktidy, a také souborem krátkých postřehů z rozhovorů s osobnostmi v Radiožurnálu.
I když já osobně nejsem velký dobrodruh, tak knihu chválím. Bylo to jako bych na vrchol hor stoupala spolu s autorkou. Knihu doma mít dále nemusím ale i tak jsem si užila pěkný požitek ze čtení a věřím, že pro někoho, kdo rovněž má stejného dobrodružného ducha jako Lucie, tak toto bude nepřekonatelné čtení a kniha, která neomrzí.
Také chválím grafickou úpravu knihy a velké množství pěkných fotografií.

13.01.2022 4 z 5