vlkove vlkove komentáře u knih

Rytíři : bitvy, hrady, zbroj Rytíři : bitvy, hrady, zbroj Philip Steele

Kniha byla pro mě jako pro úplného laika, skvělým průvodcem světem rytířů. Knihu doporučuji a dávám 4 hvězdy. :)

22.11.2015 4 z 5

Antický Řím - bohové a císaři, gladiátoři a válečníci, život Antický Řím - bohové a císaři, gladiátoři a válečníci, život Philip Steele

Krásné ilustrace, kniha mě zaujala, dozvíte se zde mnoho informací. Kniha není podrobný průvodce ANTICKÝM ŘÍMEM a spíše taková začátečnická příručka. :)

10.11.2015 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Omlouvám se ale opravdu tohle nebyl šálek mé kávy.
Knihu jsem přečetla díky seznamu k povinné četbě, měla jsem celkem velká očekávání a na knihu jsem se těšila.
Kniha zklamala na plné čáře, nepochopila jsem smysl této knihy.
Děj byl o ničem, hlavní postava na zabití, já to chápu on nevěděl co se životem ale to neznamená že se musí chovat jako pětileté dítě.
Kniha má určitě nějaký hlubší smysl ale já ho neobjevila, dávám jednu hvězdu a závidím všem kteří v knize tento hlubší smysl objevili. :)

25.10.2015 1 z 5

Bílá růže na střence noci Bílá růže na střence noci Viktorie Rybáková

Některé básně jsou opravdu pěkné.
Doporučuji, ke knize se budu ráda vracet.

zde přidávám ukázku:

had!,,

(strana 100)

03.10.2015 4 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Úžasné, doporučuji, čteno jako četba k maturitě, krása. :)

23.09.2015 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Krátké, výstižné, citlivé a krásné...

22.09.2015 5 z 5

Povinná četba!
Tyto dvě slova dokážou ale zkazit náladu. :)
Takže jako čtenářka která byla k četbě donucena musím říct že to nebylo nejhorší. Děj pokud zde nějaký byl, popisuje jeden den (jak nečekané) obyčejného muže který se dostal do pracovního tábora. Podmínky jsou zde hrozné, věčný hlad a zima také odvedou svou část.
Kdybych byla člověk který se zajímá o tuto problematiku, neváhala bych a 5 hvězd bych udělila ani bych nemrkla ale jako člověk který nemá moc rád toto téma dávám 3 hvězdy.
V žádném případě to nebylo špatné ale když jste přeskočili pár odstavců či stran o nic moc jste nepřišli. :)
A v neposlední řadě bych chtěla složit poklonu hlavnímu hrdinovi který se dokáže radovat z maličkostí, na nic si neztěžuje (přiznejme si kdo z nás by to v takových to podmínkách dokázal?) a dokáže si zachovat důstojnost i v takovéhle situaci. :)

22.09.2015 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Páni to byla jízda!
Tato kniha je mou první v tomto žánru a musím říct, že to byla bomba.
Nečekala jsem, že kniha bude o něčem takovém ale i přesto nezklamala.
Knihu bych nedoporučila jedincům, kteří nemají rádi násilí páchané na dětech.
Obálka je výstižná. Hlavní hrdinka je úžasná a silná, moc ji obdivuji.
Dávám pět hvězd a při tom přemýšlím nad tím, jak moc je smutné, že něco takového se dnes opravdu děje.

10.09.2015 5 z 5

Básně noci Básně noci Vítězslav Nezval

Pěkná a velice poutavá sbírka básní. Nejvíce mě zaujal Edison, Zpěv druhý-Rodokmen kouzelníkových předků a Zpěv pátý- Láska.
Přikládám pár mých oblíbených úryvků z básní.

Bylo tu však něco těžkého co drtí, odvaha a radost z života i smrti. (Edison, st. 102)

Jak vás milovat vy cesty bez cíle
vás vy noci tropů slunce opilé
vás vy světla vás vy noci hoře
vás vy světla utopená na dně moře
vás kdož umírali jste tak vesele
budou z vás teď bambusoví andělé
já vás vzpomínám však kdo to ještě pláče
už zas vyráběti nové vypínače...
(Edison, st. 115)

Noc je studená a vlny příliš mrazí
(Síla času, st. 126)

Naše životy jsou sto let stará smrt
(síla času, st. 123)

05.09.2015 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Čtivá a napínavá kniha. Jelikož v žánru ,,vyvražďovaček,, mám už hromadu načteno, tak jsem zhruba věděla jakým směrem se bude děj ubírat. V knize, hlavně ke konci bylo, spoustu zvratů. Děj se začal pořádně rozjíždět až od půlky knihy, což mě trochu nudilo.
Obálka je zajímavá ale i přesto se mi moc nezamlouvá.
Knize dávám 4 hvězdy a doporučuji všem co si rádi přečtou nějakou jednohubku.

11.08.2015 4 z 5

Psí zpravodaj Psí zpravodaj Lois Duncan

Druhý díl série Hotel pro psy je stejně dobrý jako ten první.
Andi už není tak dětinská a protivná a Bruce už se chová skoro dospěle.
Děj je jednoduchý a předvídatelný. Prostě kniha pro děti tak do třinácti let věku.
Obálka je pěkná. Styl psaní jednoduchý i přesto zaujme.
Dávám 3 hvězdy a doporučuji knihu spíše mladším čtenářům. :)

09.08.2015 3 z 5

Dnem i nocí Dnem i nocí Gwen Hayes

Na knihu jsem se vrhla bez jakýchkoliv očekávání ale i přesto zklamala.
Nápad je originální ale to je asi vše. Hlavní postavy jsou nesympatické. Haden je nereálný hlavně svým vyjadřováním.
Čtivost nic moc, popravdě mi styl psaní nesedl. Měla jsem co dělat abych knihu neodložila.
Kniha je zbytečně rozvleklá, nemá žádný spád ani žádné napětí.
Obálka nepatří mezi nejhorší.
Druhý díl i přesto že ho mám doma si nepřečtu.
Knize dávám ★ hvězdu z toho důvodu že si myslím že existují i mnohem horší knihy. :)

08.08.2015 1 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Zvláštní kniha o vzájemném míjení se.
Hlavní hrdinka je mi sympatická, děj není nijak náročný.
Forma dopisů mě popravdě moc nezaujala ale je to určitě zajímavý nápad.
Obálka je krásná.
Knihu bych doporučila spíše ženám.
Film určitě stojí za zhlédnutí v mnohém se liší od knihy ale to mu neubírá na kvalitě.
Knize dávám ★★★★ hvězdy. :)

02.08.2015 4 z 5

Láska Láska Stanislav Kostka Neumann

Krásná kniha a krásné verše. Jak už je zřejmé z názvu všechny básně se zabývají láskou. Myslím že dnes už se kniha nedá sehnat ale pokud ji máte doma neváhejte.
Já osobně mám doma vydání z roku 1962 od nakladatelství Československý spisovatel, obálka je krásně růžová, jednoduchá v mém případě trochu zašlá ale to jí neubírá na kráse.
Knihu jsem našla v jednom antikvariátu a rozhodně koupě nelituji.
Knihu doporučuji a dávám 4 hvězdy. :)

Přikládám ještě oblíbenou báseň z této knihy:

Máš-li velkou touhu, co se může státi?

Máš-li velkou touhu, co se může státi?
Nejsnadnější věc je, pro ni umírati.

Nejtěžší je žíti, by se skutkem stala,
na paloučku štěstí ptákem zazpívala.

Ale nejsmutnější, když ji navždy ztratíš.
Vězněm bez naděje do cely se vrátíš.

29.07.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Doplnění k Povstalecké trilogii, nijak zvlášť se nevymyká ze standartu celé série.
Obecně celou sérii bych shrnula takto:
Divergence- slibný začátek, opravdu se mi to líbilo.
Rezistence- už trochu slabší ale pořád dobré.
Aliance- děs a hrůza to snad autorka nemyslí vážně, dočteno po velkém přemlouvání.
Čtyřka- dobré doplnění, ráda jsem viděla některé scény z pohledu Tobiase.

Celé sérii dávám 3 hvězdy a v budoucnu se chci vrátit jen k prvnímu dílu. :)

29.07.2015 3 z 5

Leden Leden Gabrielle Lord

Pěkný nápad, udělat sérii dvanácti knih.
Kniha Leden má něco málo okolo 180 stran, navíc písmo je veliké, stránky malé, občas text doplňují obrázky, smsky atd., takže knihu přečtete za pár hodin. Kniha se čte sama a to díky všude přítomné akci a skvělému stylu psaní autorky.

Obálka je zajímavá ale nepatří mezi ty úžasně graficky provedené a propracované obálky.

Hlavní hrdina je sympatický a hlavně opravdu se chová jako normální patnáctiletý kluk a ne jako super hrdina z jiné dimenze, který se ničeho nebojí.

Dávám 3 hvězdy a knihu doporučuji.

24.07.2015 3 z 5

Ro(c)k Podvraťáků Ro(c)k Podvraťáků Marie Formáčková

Kniha podle filmu Ro(c)k Podvraťáků se mi líbila, byla vtipná a originální. Až na drobné odchylky, přesně kopíruje film ale to určitě není na škodu.
Obálka je pěkná, hlavní postavy sympatické, vtipné a osobité.
Dávám ★★★ hvězdy, přece jen film byl lepší. :)

21.07.2015 3 z 5

Desátý dar Desátý dar Jane Johnson (p)

Piráti, deník a vyšívání,
to všechno najdete v této knize. Velice zajímavě napsané.
Vše tu bylo napsáno bez okolků až mi z toho občas bylo úzko (scény z přepravy lodí)...
Hlavní postavy mi nijak zvlášť k srdci nepřirostly ale nijak protivné také nebyly. Občas mi vadilo příliš mnoho textu na stránkách ale to je věc názoru.
Prostředí je krásně až lákavě popsáno i když zrovna tyto oblasti (díky horku) nepatří mezi mé nejoblíbenější.
Obálka je krásná.
Knize dávám hvězdy už jen kvůli tomu originálnímu nápadu a knihu doporučuji.:)

15.07.2015 4 z 5

Nový měsíc: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Nový měsíc: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Moc pěkně zpracovaná kniha, krásné fotky. Někdy mi přišlo, že se text opakoval.
Obálka je moc pěkná. Ale také mě zaráží cena těchto knih, která je opravdu přehnaná.
Knize uděluji 3 hvězdy.

15.07.2015 3 z 5

Letopisy Narnie. Lev, čarodějnice a skříň: filmové dobrodružství Letopisy Narnie. Lev, čarodějnice a skříň: filmové dobrodružství Kate Egan

Pěkné doplnění k filmu a krásné fotografie.

13.07.2015