vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Otec Vendelín a čtyři raubíři Otec Vendelín a čtyři raubíři Helga Mondschein

Knihy mého dětsví aneb slza kane po líci.

28.07.2014 3 z 5

Město červeného prachu Město červeného prachu Ben Okri

Snažím se ke knihám nebýt subjektivně kritický, ale do dočtení této jsem se musel vyloženě nutit a vlastně o ničem nebyla. Pokud dočtete dobrou knihu, ještě Vám chvíli doznívá. Tato "nezní" ani při čtení. Přečtení a času do knihy vloženého spíše lituji.

28.07.2014 1 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

První kniha ze série byla velmi čtivá, na děj i zvraty bohatá, bohužel s další knihou nadměrně roste počet dějových linií i brutalita, proto jsem přečetl jen první dvě a další odložil na neurčito. Pak jsem začal sledovat seriál hry o trůny a podobně jsem byl nadšen z prvních dílů a pak mě zkrátka další přestaly zajímat, takže jsem je také odložil na neurčito.

28.07.2014 3 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

28.07.2014 4 z 5

Robot Robot Adam Wiśniewski-Snerg

Nelze autorovi upřít velkou fantazii, jen mu cosi ještě chybí ze spisovatelského umu (spisovatelský um?). Kniha je hůře čitelná, popisy jsou často zmatečné a zavádějící, polovina nedává příliš smysl a zdánlivě nezapadá do děje, bohužel ani se závěrem nepřichází vysvětlení mnoha částí.

28.07.2014 2 z 5

Kniha lesní moudrosti Kniha lesní moudrosti Ernest Thompson Seton

Aneb z čeho by se tvůrci příručky mladých svišťů mohli bohatě poučit :-) A pak začít úplně znova :-)
Tyhle knihy (u táborového ohně, dva divoši, Rolf zálesák...) mě utvářely po celé dětství a mají velký podíl na tom, jaký jsem dnes. Byť už jsem ve věku, kdy se přestává říkat mladý muž, stále (stále víc) jsem milovník přírody, zastánce zásad a hlavně srdcem zálesák.

25.07.2014 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Na tomhle jsem vyrostl a něco ze dvou divochů ve mě zůstalo dodnes..

25.07.2014 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

V rámci čtenářského vývoje nesmíme zapomínat na naše začátky :-) Pro ty starší a otrlejší doporučuji Honzíkovu cystu.

25.07.2014 3 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Vynikající atmosféra, bohaté prostředí, jen chvílemi poněkud upadající spád a některé zvraty jsou řekněme nelíbivé.

25.07.2014 3 z 5

Krvavý král Krvavý král Gail Z. Martin

Jestli je toto poslední díl série (dle závěru není jasné), tak to skončilo pěkně blbě, spíš ale čekám pokračování, protože toto by za konec, potažmo konec série žádný autor se špetkou soudnosti nemohl vydávat.

24.07.2014 3 z 5

Když bohové spali Když bohové spali Allan Cole

Fantasy jak bič. Skoro předpisové dodržení fantasy osnovy (v dobrém slova smyslu), které jen zkvalitňuje počteníčko :-)

Tmavý odštěpek Tmavý odštěpek Michel Jeury

Na autora o dvou známých knihách nečekaně dobré. Napsal celou řadu knih, ale jen málo z nich byly přeloženy do AJ a jen dvě do češtiny, dokážu si představit, že to jsou ty nejlepší a zbytek jeho děl nedosahuje této kvality. Zajímavý začátek, byť očekávaný, příjemný svět, gradující děj, velmi divoké, ale vstřebatelné rozuzlení.

Strážci ticha Strážci ticha Michel Jeury

15.07.2014 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Byť staršího data výroby, klasika, která nezklame. Byť mohla být přece jen ucelenějšího charakteru, přesto i jako povídková kniha z jednoho světa je úžasně čtivá, plná podprahových emocí a velkých představ. Byť Bradbury není jen scifi autorem, přečetl jsem od něj více kousků a ani v nejmenším nebyl zklamán.

Ayesha - Pod Tyrkysovou hvězdou Ayesha - Pod Tyrkysovou hvězdou Ange

Poměrně dobře čitelné, ale ten závěr mě totálně zklamal. Nevím, co tím chtěl autor říct či sdělit, ale tak xenofobního a rasistického hlavního hrdinu, potažmo autora jsem jsem ve scifi/fantasy ještě nezažil. Hlavní postava úplně ztratila tvář kladného hrdiny a Ange v mých očích není dobrý autor s nadhledem. Byť první dvě třetiny jsou dobře čitelné, druhý díl číst nebudu.

15.07.2014 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kniha, která mě přivedla k scifi a fantasy literatuře, které jsem až na drobné zálety stále věrný. Asi nejlepší postapo kniha.

Algar tarch Algar tarch Karolina Francová

Jsem hrdým majitelem prvního vydání z r. 2001. Na to, že autorce bylo 27 let, když algar Tarch "šel do světa" je to velmi velmi dobré, na prvotinu (nepočítám-li povídky) až nečekaně dobré. Zhltnuto za tři noci :-)

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

5 hvězd je málo, dal bych víc. Doposud jsem považoval "perfektní" za konečný stav a nečekal bych, že něco perfektního může být ještě více perfektní. Vyhlídku jsem hltal, div jsem se nezakuckal a přečetl na dvakrát (a v práci pak usínal :-) )

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Noční klub 1 a 2 byly mé první knihy od kulhánka, půjčila mi je kamarádka Terka před cca deseti lety, říkal jsem si co je to za jméno? Přebal je pěkný, tak to zkusím :-) Výsledkem bylo, že jsem Kulhánkovi úplně propadl a vášnivě hltal vše, co jsem od něj sehnal, až jsem přečetl úplně vše. Nelze doporučit nejlepší knihu od Kulhánka, nejlepší je vše! Potažmo Kulhánek. Opravdu, není nic, co by bylo jen trochu pod průměr. Ještě by tak mohl vydat něco nového, beztak má plný šuplík.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Noční klub 1 a 2 byly mé první knihy od kulhánka, půjčila mi je kamarádka před cca deseti lety, říkal jsem si co je to za jméno? Přebal je pěkný, tak to zkusím :-) Výsledkem bylo, že jsem Kulhánkovi úplně propadl a vášnivě hltal vše, co jsem od něj sehnal, až jsem přečetl úplně vše. Nelze doporučit nejlepší knihu od Kulhánka, nejlepší je vše! Potažmo Kulhánek.