Kniha lesní moudrosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vskutku základní učebnici zálesáctví a tábornictví tvoří výbor ze dvou Setonových publikací (Kniha lesní moudrosti a Svitek březové kůry). Překladatel sem zařadil ty kapitoly, které poučují o přírodě obecně. Jsou tu i návody ke zhotovení indiánských předmětů, originální indiánské písně, program získávání a zkoušek zdatností, dovedností a znalostí a hry, jichž se lze účastnit v táboře, v městských ulicích i v klubovně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107466/kniha-lesni-moudrosti-107466.jpg 4.871
Žánr
Pro děti a mládež, Šikovné děti - tvoření, hry, styl
Vydáno, Olympia
Orig. název

Book of Woodcraft and Indian Lore; The Birch Bark Roll of Woodcraft, 1929

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Kniha lesní moudrosti

Přidat komentář
kapr
11.12.2020

Už je tomu moc a moc dlouho, ale přesto se na to pořád hezky vzpomíná. Jméno autora je zárukou těch nejlepších informací, které jsou navíc opravdu pěkně podány.

mol378
18.09.2019

Nezbytná příručka dítěte s dobrodružnou a poetickou duší.


hrdlickova_61
03.04.2019

Pan Seton tu knížku napsal v roce 1929 v Americe - a tak nějak v letech 1969-1975 v Čechách nad ní často sedávala školačka z paneláku, těšila se z jejího textu a obrázků, věděla do všech podrobností, jak vyrobit čelenku z orlích per nebo tee-pee, měla to všechno na paměti při potulkách po lesích... co by tomu autor asi řekl? A ještě musím dodat, že mám doteď schovanou knížečku s deskami z březové kůry, obšitými režným plátnem, kterou jsem si vyrobila a do které jsem zatím pořád ještě nic nenapsala, protože nic nebylo dostatečně sváteční, aby se to tam hodilo. To mě ještě čeká...

kacaabba
11.08.2017

Čistě "pracovní" kniha, která mi pomohla se trochu zorientovat v "lesní moudrosti". No, raději zůstanu u té Boží moudrosti, zchudnul bych, kdybych vyměnil. :-)

Kapis
30.10.2014

Další z knih mého mládí. Snad další generace z mé krve, jež vychovávám a jejíž úspěšnost výchovy jen já před sebou budu soudit, jak se mi to povedlo, nebude pouze do počítače, tabletu a mobilu čumící dylyna. Věřím, že se mi povede předat svou lásku k přírodě a pobytu v ní i dál, a budu moct být na sebe hrdý.

vlkodlaq
25.07.2014

Aneb z čeho by se tvůrci příručky mladých svišťů mohli bohatě poučit :-) A pak začít úplně znova :-)
Tyhle knihy (u táborového ohně, dva divoši, Rolf zálesák...) mě utvářely po celé dětství a mají velký podíl na tom, jaký jsem dnes. Byť už jsem ve věku, kdy se přestává říkat mladý muž, stále (stále víc) jsem milovník přírody, zastánce zásad a hlavně srdcem zálesák.

corvo
13.11.2012

Bible všech woodcrafťáků. Měl jsem velkou radost, když jsem zkoušky indiánské bystrosti poctivě splnil.

vitavita
14.03.2012

Výborná pomůcka pro mládež žijící v přírodě ...