vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Eragon: Průvodce po Alagaësii Eragon: Průvodce po Alagaësii Christopher Paolini

Nějak nejsem příznivce těchle průvodců, ani pána prstenů, ani pratchettův, tohohle už vůbec. Kniha je od toho, aby naše mysl vytvářela představy a mozek každého na stejný text reaguje různě, pokud Vám to takhle naservírují, nepřicházíme o to nejlepší? O činnost naší představivosti?

08.08.2014 1 z 5

Hrdinství pro začátečníky Hrdinství pro začátečníky John Moore

Neurazí, nepřekvapí, přesto pobaví a dá spočinout pocuchaným nervům. Klasická fantasy osnova víceméně dodržena, rozuzlení logické, i když předvídatelné.

08.08.2014 4 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Jsem zarytý ateista, ale tohle mě opravdu bavilo, příjemný relaxační humor. Zaslouženě patří do mé sci-fi/fantasy knihovny.

07.08.2014 4 z 5

Četl jsem mnohokrát a ještě jistě párkrát přečtu, pořád baví, verze od Plevy je skvěle stravitelná a na opotřebenou psychiku působí blahodárněji než bifidus esencis na podrážděné střevo :-)

07.08.2014

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Četl jsem mnohokrát a ještě jistě párkrát přečtu, pořád baví, verze od Plevy je skvěle stravitelná a na podrážděnou psychiku působí blahodárněji než bifidus esencis na břichabol :-)

07.08.2014

Vlk samotář Vlk samotář Miroslav Žamboch

Na mou představivost trochu moc zabijáků na jednoho člověka, ale přesto jsem to slupl jak malinu. Na druhou stranu bych upadl do hluboké deprese, kdyby mě chtělo tolik lidí zabít..

Parádní čtení, parádní spád, hlavní hrdina skrz naskrz sympaťák...

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Klidně by to mohla být alternativní realita ke Kulhánkovu Nočnímu Klubu :)
Ale vážně, visio in extremis je nářez, akce, spád a skvělá čitelnost.

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Dodržena klasická fantasy osnova, přesto je to trochu jiné a ačkoli se mi občas nelíbilo, co čtu, přesto jsem četl dál, protože odtrhnout se bylo tak těžké, shltnuto za tři dny. Docela drsný, ale velice spádný děj, jednoduše přímočarý, přesto nadprůměrně čitelný.

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Plně srovnatelné s Kulhánkem, stejně čtivé, stejně pseudohrdinské, stejně sarkastická hlavní postava, stejně kvalitní čtivo a pro duši palivo :-)

07.08.2014 5 z 5

O olši, která nikdy nic nevzdala O olši, která nikdy nic nevzdala Miroslav Žamboch

Pustil jsem se do toho s vervou, kterou věnuji jen Kulhánkovi, Žambochovi a jen několika podobným, a byl jsem odměněn pohádkou pro nejmenší. Naštěstí vcelku příjemnou, oddechovou a krátkou.

01.08.2014 3 z 5

Megapolis Megapolis Miroslav Žamboch

Tak dobré, až se mi to nechtělo věřit. Kdyby to někdo stylem zařadil mezi Kulhánkovu tvrobu, přešel bych to bez mrknutí oka. Pitoreskní kombinace mě nepřestávaly udivovat a smál jsem se víc než u srandokapsu. Želvy ninja s Trhačem, superman debílek, paranoidní Sherlock Holmes, Conan, Smrt, kačer Donald, pospojování v akční řeži nebývalých rozměrů, prostě paráda na entou.

01.08.2014 5 z 5

Ježíšku, já chci plamenomet 9 Ježíšku, já chci plamenomet 9 * antologie

Již tradiční výběr hnusu a nevkusu. Mohly by to být vynikající povídky, nebýt tak.. detailní a barvitě prokreslené. Nicméně krédo knihy a řady je více než výstižné - KREV, POT, SLZY, SPERMA A HNIS – čím odporněji, tím lépe a radostněji, a je jen má chyba, že jsem si varování nevzal k srdci. Kdo však toto zvládne, bude nejspíš spokojen.

01.08.2014 2 z 5

V přírodě se nenudím V přírodě se nenudím Karel Patočka

Získal jsem ji náhodou při výprodeji starých knih z městské knihovny. Poněkud staršího data výroby, přesto velmi kvalitní zdroj informací a v mé knihovně má své čestné místo.

30.07.2014 4 z 5

Už vím proč 2. Už vím proč 2. Eduard Škoda

Škodovi s p. Kubaštou odvedli vynikající práci. Tuto knihu jsem dostal coby asi osmiletý a mé rodiče tak uchránila od mnohých "proč". Stále ji mám a občas s příjemnou nostalgií prolistuju.

30.07.2014 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Všem dychtivým začínajícím čtenářům Kulhánka doporučuji začít jeho díla chronologicky od začátku, veškeré narážky a poznámky tak budou pochopeny (a že jich dělá!) a čtené knize dají ještě trochu jiný (větší) rozměr. Vyhlídka na věčnost je tak jen zatraceně dobrou evolucí jeho předchozích knih, ale čtení této knihy bez předchozího přečtení například nočního klubu, Vládců strachu.. připraví čtenáře o mnoho dobrého.

30.07.2014 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Nedočteno. Byť nelze knize upřít její literární vliv na historii a možná i snad na dřívější ukončení otrokářství, pro dnešního čtenáře je spíše úsměvná a těžko vstřebatelná, postavy mají nepřirozeně divadelní vystupování, reakce a emoce jsou nafukovány a zveličovány až k hořkosladkému podtónu, který se táhne celou knihou. Oproti tomu jinak cílené knihy Marka Twaina z cca té doby Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckleberryho Finna, mají úplně jiný ráz i náboj a směle se mohou předkládat i dnešnímu čtenáři s podobným, byť méně vtíravým a nuceným poselstvím.

30.07.2014 1 z 5

O nožích nejen loveckých O nožích nejen loveckých Josef Pajl

Jsem velký nožomil a nožíř a tak jakákoli kniha o nožích je pro mě biblí. Knih o nožích (včetně všeobecného kovářství) vlastním 7 a byť nemají velký čtenářský zájem, postupně je sem vložím všechny.

28.07.2014 5 z 5

Velká encyklopedie nožů Velká encyklopedie nožů A. E. Ton Hartink

28.07.2014 5 z 5

Ptačí srdce Ptačí srdce Clive Woodall

Autorovi nelze upřít bezbřehou fantasii, bohužel pro průměrného čtenáře je tento příběh chvílemi až příliš "ujetý" :-) Pro mladší čtenáře to může být parádní počtení, ale zkušenějším a náročnějším čtenářům doporučuji sáhnout jinam.

28.07.2014 3 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Kniha se dobře četla, byla příjemně relaxační, jen bohužel poněkud upadá do průměru fantasy knih, přesně kopíruje běžnou osnovu a nenabízí skoro nic navíc.

28.07.2014 3 z 5