Megapolis

od:


KoupitKoupit eknihu

Megapolis Obskurní pitoreskní město bez konce. Mezi námi, obyčejnými lidmi, se pohybují postavy, které známe z virtuálních světů knih, filmů a legend – paraoidní Sherlock Holmes, Conan, bankéř všech bankéřů, ninja želvy, Smrt, Trhač, kačer Donald, Superman a spousta dalších. Jsou to Figury hrající hru, jejíž pravidla vlastně doopravdy nikdo nezná. Někteří hráči jsou obdařeni nadlidskými schopnostmi, jiní ne. Mezi Figury patří i M. M. Dexter, soukromý detektiv, který si musí vystačit s jasnou hlavou, účinnou municí a sub-personálním expertním systémem Cvok. Jeho povinností hráče je zaplatit každý rok tajemnému rozhodčímu patřičnou částku, navíc podle pravidel nesmí odmítnou žádného klienta. To ho často staví do situace, kdy musí bojovat i proti svým přátelům a platí za luxus „mít rád“. Svět, ve kterém je paranoidní zcela normální a bizarní vám přijde úplně všední. I Superman toho má občas plné zuby. Zjistěte skutečný význam slova normální!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/8184/megapolis-8184.jpg 4.1138

Žánr:
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Palmknihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
NemmamSlov
02.06.2017

Patri to medzi tie lepsie co som cital od Zambocha. Poviedky sa vydarili, humorne sceny nechybaju a clovek sa tu stretne z mnoho znamymi postavami ako su Superman, macko Pu, kacer Donald a mnoho dalsich. Proste knizka ku ktorej sa clovek moze casom znova vratit, urcite by som uvital pokracovanie.

Marián27
18.05.2016

Celkom podarené poviedky, síce prvá mi príliš nesadla ale ako sa hovorí s jedlom rastie chuť a čítanie som si začal užívať hneď ako som prečítal druhú ktorú považujem za jednu z najlepších. M. M. Dexter je sympaťák s dosť dobrou fyzičkou aj napriek tomu že chlastá a fajčí a nežije nijak príliš zdravo, človek mu fandí lebo niekedy to má dosť ťažké kvôli tomu že musí dodržiavať nie príliš spravodlivé pravidlá hry. Tak isto oceňujem súboje a akčné scény, pointy a myšlienku vymyslieť takéto zvláštne, bizardné mesto s celým prostredím a trošku inak podanými filmovými hrdinami než ako sme zvyknutý. A tak sa pýtam pána Mirka či sa niekedy ešte vráti k tomuto super nápadu a predstavý nám Megapolis 2?

Lucy...
25.03.2016

Některé povídky jsou povedené, ale jinak mě kniha moc nenadchla. Čekala jsem od ní víc.

scorpio
23.08.2015

Od Žambocha nejslabší co jsem četl. Asi mi uplně nesedlo prostředí ninja želv a trhače, každopádně stále výborné počtení, plné zábavy a napětí.

Terva
18.04.2015

Pitoreskní, bizardní, paranoidní svět nevhodný pro ty, kteří mají rádi Medvídka PŮ a vhodný pro ty ostatní.
Malá ochutnávka:
"Vedl jsem řez šikmo dolů. Čepel řezala vnitřnosti a krájela
střeva. Stále jsem klečel a svíral jílec meče, před očima
se mi tmělo, bránil jsem se bezvědomí. Život nebyl zas tak
špatný. Trhač ke mně přistoupil, pečlivě otřel svou katanu
od krve a obřadně se připravil k seku. Poslední, co si pamatuji,
byl dutý zvuk, když se má hlava odrazila od střechy vagónu.
Zemřel jsem".

Nagadir
03.09.2014

Když jsem to začala číst, myslela jsem si kdovíjaká kravina to není, ale brzy jsem se do toho začetla a strašně mě to chytlo. Akce, zábava, prostě šílenost na entou XD

vlkodlaq
01.08.2014

Tak dobré, až se mi to nechtělo věřit. Kdyby to někdo stylem zařadil mezi Kulhánkovu tvrobu, přešel bych to bez mrknutí oka. Pitoreskní kombinace mě nepřestávaly udivovat a smál jsem se víc než u srandokapsu. Želvy ninja s Trhačem, superman debílek, paranoidní Sherlock Holmes, Conan, Smrt, kačer Donald, pospojování v akční řeži nebývalých rozměrů, prostě paráda na entou.

shmaic
03.02.2014

Úpřímně řečeno, nevím, co si o tom myslet. Přijde mi, že čtu dětskou prózu, ale místy je to fakt zábavné. Třeba výpis toho, co používá jako painkillery mi rozhodně pro děti něpřijde:-))

Eigis
27.01.2014

Upřímně řečeno nějak mi ta vize světa plného filmových postav nesedla. Zabité želvy ninja, nadržený medvídek Pů.....Tři povídky se mi celkem líbili zbytek mě nenadchnul.

Stinger78
28.03.2013

Želvy ninja, Trhač, Superman, ti všichni se tu objeví. Velice humorně postavený svět, byť některé povídky neměly takový drajv. Nejlépe hodnotím Hard Core a Tvrdý džob, nejslabší Schůzka se starou známou.

Erezka
27.01.2013

Vyčítám tomu jedinou věc. Někdy je boj už tak dlouhý, že se čtenář začne nudit a ztratí pozornost. Jediná vada na jinak dost zábavných povídkách.

X3ON
02.01.2013

Mirek nam vymyslel super pohadkovy svet;). Tuto knihu jsem precetl jednim dechem, sama akce zadna nuda takze 5/5